PRZECHOWYWANIE

ilość znalezionych towarów: 3

Wieszak na włosy, torba na włosy, a może główki fryzjerskie – jakie akcesoria do przechowywania włosów będą najlepsze?

Marzą Ci się piękne, gęste i długie włosy, ale z jednej strony boisz się inwazyjnych metod, z drugiej – obawiasz się, że peruki i tupety Clip In nie posłużą Ci przez długi czas? Pamiętaj, że za trwałość oraz piękny wygląd i jednych, i drugich odpowiada nie tylko właściwa pielęgnacja (używanie specjalistycznych preparatów i kosmetyków, systematyczne zabiegi, jak czyszczenie i rozczesywanie), ale również odpowiednie przechowywanie włosów.

Co jednak będzie najlepsze – wieszak na włosy, torba na włosy, pokrowce na włosy sztuczne czy torba z wieszakiem na włosy? A może główki fryzjerskie? Wszystko zależy od tego, jak często nosisz peruki, treski i tupety, na ile je odkładasz, a także do czego Ci służą. Jeśli jesteś profesjonalnym fryzjerem albo dopiero co szkolisz się do tego zawodu, najlepsze będą główki fryzjerskie. Możesz na nich trzymać peruki i tupety, na których wykonasz różnego rodzaju cięcia i upięcia. Z kolei główka ze stelażem będzie doskonała do stylizacji peruk, tupetów i włosów Clip In przed ich założeniem – dzięki szpilkom mocno przypniesz dowolny system i spokojnie go wymodelujesz.

Wieszak na włosy będzie doskonały, gdy potrzebujesz na chwilę odłożyć perukę lub treskę. Torba na włosy lub pokrowce na włosy sztuczne są niezastąpione na dłuższy czas, jak np. przerwa w noszeniu tupetów czy po prostu noc. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja peruka będzie zawsze pod ręką i nie zapodzieje się w etui w szufladzie, wybierz torby z wieszakiem – zawsze, gdy otworzysz szafę, zauważysz swoje doczepiane włosy, gotowe do założenia.

Jakie korzyści daje odpowiednie przechowywanie włosów?

Odpowiednie przechowywanie włosów to gwarancja nie tylko ich pięknego wyglądu, ale również trwałości. Dzięki odpowiednim pojemnikom, torbom i etui nie będą one narażone na zbieranie kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza, z kolei wieszak na włosy i główki fryzjerskie to sposób na zapobieganie plątaniu się pasm, które następnie trudno rozczesać.

Korzyści więc są tu oczywiste: nie tylko błyskawicznie znajdziesz swoją perukę lub treskę, ale również nie będzie się ona plątać, mechacić ani kurzyć. W ofercie marki znajdziesz takie pokrowce na włosy sztuczne, w których schowasz zarówno kitki, grzywki, dopinki i wieloelementowe zestawy Clip In.

Pamiętaj jednak, że także peruki, treski i tupety wykonane z włosów naturalnych wymagają odpowiedniego przechowywania, gdy tylko nie znajdują się na Twojej głowie. W tym wypadku również masz do wyboru torby z wieszakiem lub bez, same wieszaki, pokrowce, etui oraz wspomniane wcześniej główki fryzjerskie – zarówno do modelowania, jak i przeznaczone do treningu.

Odpowiedni rodzaj i wielkość dobieraj zawsze do grubości i ilości pasm, a także rozmiaru całej peruki lub treski. Jeśli dysponujesz wieloma pasmami Clip In, zdecyduj się na szeroki pokrowiec, w którym włosy nie będą na siebie nachodzić. Również w przypadku sporej peruki, im większe etui, tym lepiej – ani syntetyczne, ani sztuczne włosy nie lubią ciasnoty. Chociaż ochronisz je wtedy przed zanieczyszczeniami, w zbyt małym pokrowcu nie zapobiegniesz powstaniu nieestetycznych kołtunów.

Jak stosować wieszak na włosy, główki fryzjerskie, a jak pokrowce na włosy sztuczne? Wyjaśniamy!

Jeśli odkładasz włosy sztuczne oraz naturalne do pokrowca, torby lub etui, nie zapominaj ich wcześniej dokładnie rozczesać (najlepiej w kierunku od góry do końcówek), przeznaczonymi do tego specjalnymi szczotkami. Dzięki temu wyjmiesz potem nie tylko czyste pasmo, ale i idealnie proste. Gdy chowasz nie jedną perukę lub tupet, ale zestaw pasm, zapnij wszystkie klipsy (spineczki) i ułóż je starannie obok siebie.

Z kolei jeśli wykorzystujesz główki fryzjerskie – nie tylko do przechowywania, ale także do modelowania i stylizacji włosów sztucznych – pamiętaj, by nie poddawać ich działaniu wyższej temperatury niż 180 stopni Celsjusza. Możesz je suszyć i prostować, a także wykonywać delikatne fale, jednak cały czas z dbałością o odpowiedni poziom ciepła. Pod żadnym pozorem nie farbuj syntetycznych włókien – zniszczysz bowiem ich strukturę. Chociaż w przypadku peruk naturalnych możesz sobie pozwolić na więcej, również nie zalecamy ich farbowania, chyba że pod okiem profesjonalisty w salonie fryzjerskim.

Nigdy nie chowaj również do torby, pokrowca czy etui niewyschniętego dobrze tupetu, peruki czy treski. Aby przedłużyć trwałość i piękny wygląd swoich doczepianych włosów, nie zapominaj również o odpowiedniej pielęgnacji – warto zaopatrzyć się w specjalne odżywki i szampony do włosów suchych, a także preparaty z olejkiem arganowym. Peruka wykonana nawet z najlepszej jakości włosów (czy to naturalnych, czy sztucznych) nie będzie się dobrze prezentować i nie posłuży Ci długo, jeśli zapomnisz, jak ważne jest prawidłowe obchodzenie się z tego rodzaju akcesoriami. Traktuj doczepiane włosy z taką uwagą, jaką przykładasz do swoich prawdziwych pasm!

pixel