KLEJE DO TUPETÓW

ilość znalezionych towarów: 4

Czym jest i do czego służy klej do włosów? Rodzaje i cechy charakterystyczne

Najczęściej używanymi materiałami mocującymi włosy na głowie są klipsy, taśmy oraz kleje do peruk i tupetów. Klej do włosów to metoda zdecydowanie trwalsza niż peruki Clip In. Jeśli zdecydowałaś się na ten sposób zagęszczenia i przedłużenia włosów, wyjaśniamy, jakie kleje do tupetów i peruk znajdziesz na rynku i w ofercie Cameron Hair.

Po pierwsze będzie to klej silikonowy do włosów, idealny do wszystkich systemów, bezpieczny dla skóry głowy i zapewniający trwałość mocowania na ponad cztery tygodnie. Odrobinę trwalszy, a równie bezpieczny, będzie akrylowy klej do włosów, który składa się z roztworu izopropanolu, octanu etylu, heptanu i toluenu. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla wszystkich osób, które regularnie noszą peruki i tupety, jak i dla profesjonalnych fryzjerów w salonach, gdzie zakładane są tego typu treski.

Do wszystkich systemów siatkowych nadadzą się również kleje do tupetów i peruk na bazie wody – te przeznaczone są głównie dla każdego, kto ma wrażliwą skórę. Nie tracisz tu jednak nic na wytrzymałości – taki klej do włosów utrzymuje się na głowie od trzech do nawet pięciu tygodni. Niezależnie od tego, jaki rodzaj wybierzesz, korzyści płynące z ich stosowania będą jednakowe. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Klej do tupetów i klej do peruk – jakie dają korzyści?

Zacznijmy jednak od tych pierwszych, czyli korzyści, jakie daje Ci klej do peruk i tupetów od Cameron Hair. Jak wspomnieliśmy, wszystkie one, nawet te na bazie roztworu (silikonu lub akrylu), są bezpieczne dla skóry (nadają się więc do regularnego stosowania), wodoodporne, a po wyschnięciu przezroczyste. Możesz więc bez problemu brać w peruce i tupecie prysznic, a nawet myć je szamponem. Klej do tupetów i peruk jest nie tylko jednak trwały, ale również niewidoczny, dzięki czemu nikt nie zauważy, że masz doczepiane włosy.

Jeśli zależy Ci na całkowitej naturalności, zapewni Ci ją klej do tupetów i peruk na bazie wody, który jest dodatkowo odporny na bakterie, niepalny, nietoksyczny, elastyczny i praktycznie bezzapachowy. Nie tracisz tu jednak nic na walorach estetycznych oraz wytrzymałości.

Jakie korzyści daje Ci klej do włosów od Cameron Hair? Wygoda, trwałość, łatwość pielęgnacji i nieskazitelny wygląd systemu to efekty, które Cię zachwycą i sprawią, że codzienne noszenie peruk i tupetów stanie się ogromną przyjemnością. Pamiętaj jednak, by odpowiednio stosować zarówno klej silikonowy do włosów, jak i ten na bazie akrylu czy wody.

Jak prawidłowo stosować kleje do tupetów i peruk?

Podstawową kwestią, o której nie możesz zapomnieć, jest odpowiednie wysuszenie kleju przed nałożeniem systemu. To, jak długo preparat będzie schnąć, zależy od temperatury, wilgotności powietrza oraz typu skóry. Jak sprawdzić, czy klej do włosów odpowiednio wysechł? Z białego stanie się on po prostu przezroczysty. Nie przyspieszaj tego procesu np. suszarką – wysokie temperatury niszczą klej.

Drugą istotną kwestią okazuje się to, jak dużo preparatu użyjesz – im więcej kleju, tym dłużej możesz nosić uzupełnienie. Nie nakładaj jednak jednej grubej warstwy – lepsze będzie kilka, ale cienkich. Po pierwsze szybciej schną, po drugie – zapobiegnie to przedostaniu się kleju przez bazę do włosów.

W przypadku naszych preparatów wystarczy nałożyć dwie cienkie warstwy za pomocą pędzli gąbkowych, a po nałożeniu systemu włosów na skórę głowy, mocno przytrzymać przez 10 sekund. Od tego czasu warto odczekać 24 godziny przed pływaniem, myciem głowy lub treningiem – zwłaszcza, jeśli używasz preparatu na bazie wody. Pod żadnym pozorem nie wdychaj oparów kleju i unikaj kontaktu z oczami.

Jeśli chcesz przedłużyć trwałość kleju, a także masz wrażliwą skórę głowy, warto przed jego aplikacją zastosować Skalp Protector od Cameron Hair, który stworzy barierę ochronną, zapobiegającą podrażnieniu przez klej, a także poprawi jego przyczepność i czas trwania wiązania. To idealne rozwiązanie także dla wszystkich uprawiających sport lub mających tłustą skórę. Zastosujesz go zarówno w gorących, jak i wilgotnych warunkach pogodowych. To prawdziwe must-have każdego nosiciela peruk i tupetów mocowanych na kleju.

pixel