Woda ryżowa- HIT Instagrama! Czy to działa?

2022-02-07

Zdrowe, lśniące i długie włosy, to marzenie wielu kobiet! Piękne kosmyki dzięki  ryżowi? Czy to możliwe? Poznaj azjatycki sekret pielęgnacji włosów! Woda ryżowa — przetestuj hit  z dalekiej Japonii.

Woda ryżowa? Co to jest?

 Z pewnością zauważyłaś, że kobiety w Japonii, mogą pochwalić się pięknymi zdrowymi włosami, delikatną jasną cera i młodym wyglądem. Pierwsze siwe włosy pojawiają się u Azjatek często dopiero po 60 roku życia. Jednym z sekretów urody Japonek jest woda ryżowa. 

Pielęgnacja  wodą ryżowa w Japonii, nie jest niczym nowym! W tym rejonie świata ryż jest jednym z głównych składników pożywienia. Posiada wiele odmian i zastosowań nie tylko spożywczych. Z cudownych właściwości wody ryżowej, korzystały kobiety na  dworze cesarskim już w czasach starożytnych. Dworskie damy mogły pochwalić się kaskadą lśniących, włosów sięgających aż do podłogi! Fenomen pielęgnacji wodą ryżową został potwierdzony badaniami naukowymi.  S. Inamasu, R. Ikuyama, Y. Fujisaki oraz K. I. Sugimoto  w pracy The effect of rinse water obtained from the washing of rice (YU‐SU‐RU) as a hair treatment z  2010. Badacze przeanalizowali historię pielęgnacji i stylizacji włosów wśród Japonek. Dotarli do danych, że kobiety dworu z okresu Heian, miały długie włosy aż do podłogi, podobno płukały je za pomocą Yu-Su-Ru, czyli właśnie wody z mycia ryżu. Była to pilnie strzeżona tajemnica, sekret urody, obecnie każda z nas może zastosować tę metodę pielęgnacji.