Sposoby na loki

2022-02-01

Słyszałaś o lokach na zimno? Co kryje się pod hasłem stylizacja na chłodno? Czy to możliwe, że twoja ulubiona apaszka lub zwykły pasek od szlafroka może odmienić Twoje włosy? Przeczytaj i poznaj sposoby na loki bez lokówki, wysokiej temperatury i zniszczonych włosów!

Loki na zimno?

Lokówka, prostownica,  dzięki tym urządzeniom   szybko  i łatwo pokręcisz swoje włosy. Na rynku dostępne są przeróżne karbownice, falownice, mega super lokówki, które w mgnieniu oka  kręcą, falują włosy. Wszystkie te produkty łączy jedno wysoka temperatura.  Niestety lokówka i ciepło równa się nie tylko piękne i trwałe loki, ale także przesuszone włosy.  Częsta stylizacja włosów z wykorzystaniem temperatury, czyli stylizacja na gorąco niszczy i pali włosy. Wysoka temperatura bardzo szybko może uszkodzić strukturę włosa, zwłaszcza cienkiego delikatnego lub poddanego innym zabiegom fryzjerskim np. rozjaśnianiu. Wysoka temperatura jest wrogiem zdrowych włosów. Stylizacja na gorąco osłabia włosy, stają się szorstkie, matowe i łamliwe. Dlatego po lokówki, suszarki i prostownice należy sięgać rzadko i zawsze korzystać z kosmetyków termoochronnych. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Loki, fale, lekko podkręcone włosy to super fryzura, która łagodzi rysy, włosy są bujne i pełne objętości. Kochamy fale i loki, ale czy jest sposób na loki bez lokówki i ryzyka uszkodzenia włosów? 

Czym jest stylizacja włosów na zimno?  Oczywiście już nasze mamy i bacie korzystały z różnego typu drobnych papilotów, dużych wałków, które pozwalały  wyczarować drobne loki i duże fale. Wałki to nadal świetna alternatywa dla lokówki. Stylizacja na chłodno to układnie włosów bez użycia wysokiej temperatury, czyli kręcenie na  zimno, ale nie tylko na wałkach. Włosy można pokręcić nawet na pasku od szlafroka. Jak zrobić piękne bujne loki bez użycia ciepła? Oto nasze sprawdzone sposoby!

Loki na … pasku od szlafroka?

Tak, tak! Dobrze widzisz, loki można zrobić nawet na pasku od szlafroka a właściwie na pasku materiału. Nie musi to być pasek od szlafroka, świetnie sprawdzi się apaszka, bandana, a nawet rajstopy! Im grubszy szerszy pasek materiału, tym większej średnicy loki  uzyskasz. Jak zakręcić włosy np. na pasku od szlafroka? Oto instrukcja krok po kroku.