Przedłużanie włosów po porodzie? Czy warto?

2022-09-22

Jesteś świeżo upieczoną mamą i tracisz włosy? Przeraża Cię ilość kosmyków na szczotce i to, że wychodzą właściwie garściami. Zastanawiasz się,  czy to dobry czas na zagęszczenie i przedłużanie naturalnych włosów? Cameron Hair śpieszy z odpowiedzią i dobrym radami!

Dlaczego włosy wypadają po ciąży?

Ciąża, poród,  to przełomowe momenty w życiu każdej kobiety. W organizmie dochodzi wówczas do wielu zamian i procesów. Jednym najczęściej obserwowanych i bardzo przykrych dla wielu kobiet jest wypadanie włosów po ciąży. Dlaczego włosy wypadają po porodzie? 

 
Problem osłabionych włosów po ciąży jest bardzo powszechny,  większość kobiet po porodzie doświadcza mniej lub bardziej intensywnego wypadania włosów. Dlaczego włosy wypadają po ciąży?  Uspakajamy to normalne, niestety bardzo stresujące i przykre, dla wielu kobiet.  Wypadanie włosów po porodzie, to naturalny proces, za który odpowiadają nasze hormony.

 Hormony odgrywają główną rolę w cyklu wzrostu włosów, który składa się z trzech etapów.

 • Etap 1, czyli Anagen, ma miejsce, gdy włosy znajdują się w cyklu „wzrostu”.
 • Etap 2, czyli Catagen, ma miejsce, gdy włosy znajdują się w cyklu „odpoczynku”.
 • Etap 3, czyli Telogen, ma miejsce, gdy włosy znajdują się w cyklu „wypadania”.

Ciąża ma ogromny wpływ na organizm kobiety, gospodarka hormonalna ulega zmianie. Co z tym wspólnego mają włosy? Hormony mają bardzo duży wpływ na cykl życia naszych włosów. 
Ludzkie włos mają określony cykl życia. Kiedy kobieta,  nie jest w ciąży i jest zdrowa, każdy mieszek włosowy  znajduje się na swoim własnym etapie cyklu wzrostu. W tym czasie nasze włosy wypadają równomiernie. Tak, nasze włosy wypadają właściwie codziennie!  Zdrowy człowiek traci dziennie około 100 włosów. Włos starzeje się, umiera i wypada, na jego miejscu pojawia się nowy. To normalne podobnie jak złuszczający się naskórek, nasze ciało podlega ciągłym, cyklicznym zmianom.

Ciąża to  wyjątkowy czas dla organizmu. Gwałtownie wzrasta  produkcja estrogenu, czyli hormonu są żeńskiego, który odgrywa bardzo ważną  rolę w kobiecym organizmie.
Jego wzrost może  spowodować to, że włosy pozostaną w fazie wzrostu. 
Dlatego  wiele kobiet podczas ciąży zauważa poprawę  stanu włosów i skóry. 

Po porodzie hormony wracają do normy, podobnie jak cykl wzrostu włosów. Oznacza to, że wypadanie włosów, które zostało zatrzymane lub spowolnione w czasie ciąży, może nastąpić jednocześnie, po porodzie.
Tak,  często następuje kumulacja, tracimy włosy, które rosły podczas ciąży.  Organizm reguluje się, wraca do stanu sprzed ciąży.

Jak długo mogą wypadać włosy po ciąży? Proces  może trwać około 6 do 12 miesięcy, w tym czasie włosy powinny wrócić do normalnego cyklu wzrostu.
Oczywiście każdy organizm jest inny, u niektórych kobiet  proces wypadania włosów może być silniejszy u innych słabszy, prawie niezauważony.  Jest to uciążliwe i przykre, suplementy diety pomagają, jednak efekty nie są zbyt spektakularne.  Nie istnieje szybki sposób na zagęszczenie włosów po porodzie.

Przedłużanie włosów po ciąży?

Włosy po ciąży wypadają, to fakt, nie oznacza to, że twoje cebulki są słabe a włosy „chore”, nie organizm po prostu wraca do cyklu sprzed  ciąży.  Przerzedzone, cienkie włosy, są przygnębiające dla wielu kobiet. Czy to dobry czas na zagęszczenie lub przedłużenie włosów? Tak! Włosy po porodzie można przedłużać i zagęszczać.
Ważny jest wybór odpowiedniej metody, włosów i oczywiście fryzjera. Właściwie przeprowadzony zabieg, jest bezpieczny dla włosów, a afekt naturalny i trwały. 
Doskonałym rodzajem zagęszczenia i przedłużenia włosów, które wypadają po porodzie, jest metoda Tape On. Ten sposób przedłużania, zapewnia objętość, uniesienie włosów u nasady, oraz ich zagęszczenie, oraz jeśli chcemy przedłużenie.

Zastosowanie metody Tape On sprawia, że włosy, które wypadają, nie są tak widoczne, ponieważ są przytrzymywane przez taśmy. Metoda kanapkowa pozwala zapomnieć o wypadających kosmykach, do czasu aż nasze włosy, wrócą do normalnego stanu. 

Czym charakteryzuje się metoda zagęszczania i przedłużania włosów Tape On?

Dlaczego Tape on?   To rodzaj stałego przedłużenia. Czyli doczepione włosy  możemy nosić od 3 do 6 tygodni. 
Metoda polega na przyklejaniu do naszych naturalnych pasm, cienkich zwykle 4 cm pasm włosów przedłużanych. Pasma doczepianych włosów są mocowane do naszych przy pomocy cienkich taśm z wodoodpornym i hipoalergicznym klejem.
Każde pasmo jest już zakończone paseczkiem z klejem.  

Jak zakładane są włosy?
Fryzjer wydziela pasmo naszych włosów, nieco grubsze od dokładanego pasma, umieszcza je między dwoma doczepianymi pasmami, tuż przy skórze głowy. Pasma z klejem są zaciskane na naszym naturalnym włosie.

Metoda kanapkowa to nie tylko przedłużenie, pasm możesz użyć do zagęszczenia. Po założeniu, włosy możesz obciąć do wymarzonej długości oraz  uzyskać cięcie, jakie Cię interesuje np. long bob lub wolf cut.  Wiele kobiet, które mają osłabione, włos po ciąży, częściej decydują się na naturalnie wyglądające zagęszczenie, a nie przedłużenie włosów. Metoda kanapkowa  jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy naturalnie, szybko i dyskretnie zagęścić włosy. Zamaskować skutki nadmiernego wypadania włosów.

Czy warto przedłużać włosy, które wypadają po ciąży?  Tak, zagęszczenie i przedłużanie włosów, potrafi w dużym stopniu poprawić samopoczucie, zwiększyć pewność siebie. 

O czym należy pamiętać, gdy zdecydujmy się na przedłużenie lub zagęszczenie włosów metodą Tape On?

Pamiętaj:

 • Po założeniu kanapek odczekaj co najmniej 48 godzin przed myciem włosów.
 • Używaj szamponów i odżywek bez siarczanów.
 • Unikaj używania odżywki w pobliżu wiązania taśmy, czyli w miejscu mocowania włosów.
 • Przytrzymuj taśmę mocno do głowy podczas szczotkowania.
 • Zaczynaj szczotkowanie od końcówki i powoli przesuwaj się do nasady włosów.
 • Śpij z włosami związanymi w luźny kucyk. 

Co kiedy, już nie chcemy nosić taśm? 

Tape on jest określane jako stała metoda przedłużania, czy to oznacza, że trudno jest zdjąć włosy, kiedy nie chcemy już ich nosić? Najczęstszą obawą jest to, że  nasze włosy będą zniszczone po zdjęciu doczepianych pasm.
To mit. Po pierwsze włosy można zdjąć właściwie w każdej chwili, oczywiście u fryzjera.
Aby  usunąć przedłużane włosy,  potrzebny jest rozpuszczalnik, czyli remover  do kleju. Remover rozpuszcza klej, nie niszcząc przy tym naszych włosów.  Preparaty do ściągania włosów mają w składzie zwykle alkohol lub olejki. To preparaty hipoalergiczne i bezpieczne. 
Jak wygląda proces zdejmowania doczepianych włosów? 
 Fryzjer dozuje odpowiednią ilość płynu, na  paseczki z klejem.  Pozostawi go na kilka sekund, a następnie od razu go odkleja kanapkę!  Po  usunięciu doklejonego pasma fryzjer może je ponownie zainstalować tego samego dnia. Możesz także schować pasma i użyć ich w przyszłości. Podobnie jak w przypadku wszystkich przedłużanych włosów, zaleca się przerwę między przedłużaniami, aby naturalne włosy nie były nadmiernie obciążone. Często można usłyszeć opinie, że wraz z doczepionym pasmem fryzjer, wyrwał nasze włosy. Jest to jedynie złudzenie, wraz z kanapką zostały usunięte włosy, które w naturalny sposób wypadały każdego dnia, podczas noszenia włosów.  Normalnie te włosy codziennie byłyby na szczotce lub grzebieniu, były jednak przytrzymywane przez taśmę.

 
Przedłużanie włosów  przy pomocy metody kanapkowej to idealne rozwiązanie dla kobiet, które borykają się z mocno przerzedzonymi i wypadającymi włosami po ciąży. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach.  
Niestety źle przeprowadzony zabieg, zakładani lub zdejmowania włosów, może uszkodzić nasze pasma. 
Pamiętaj:
 • Zawsze zakładaj włosy u fryzjera.
 • Nigdy nie zakładaj włosów sama.
 • Po złożeniu doczepów stosuj zasady pielęgnacji.
 • Chodź do fryzjera na wizyty kontrolne.
 • Zdejmuj włosy tylko u fryzjera z wykorzystaniem profesjonalnych produktów.
 
Te proste zasady pozwolą Ci cieszyć się gęstymi włosami i zapomnieć o problemie wypadania włosów.

Słabe i wypadające włosy po ciąży, to normalny proces. Pamiętaj, że prędzej lub później Twoja gospodarka hormonalna się unormuje, a włosy przestaną wypadać. Na trudny czas pomocą służą innowacyjne metody zagęszczenia i przedłużania włosów.

pixel