Porównanie najlepszych taśm do włosów! 

2022-09-15

Taśmy do włosów, peruk i tupetów? Czym właściwe są taśmy do włosów i systemów?  Jak ich używać i czy taśmy do włosów  i peruk są takie same?

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na przedłużenie włosów, jakie taśmy wybrać i czym różnią się różne sposoby uzupełniania włosów!

Do czego służą taśmy do włosów?

Zamierzasz przedłużyć włosy metodą kanapową, a może  potrzebujesz peruki lub tupetu? Słyszałaś o taśmach do włosów? Taśma taśmie nie równa, na rynku dostępne jest wiele taśm, które służą do różnych  metod zagęszczenia przedłużania włosów.  Wybór taśmy jest równie ważny, jak wybór metody przedłużania czy systemu uzupełniającego. Ok, a co to system uzupełniający?

Pod tym hasłem kryją się tupety i peruki. Bardzo popularne są tupet na spinkach clip in i peruki na czepku, które zakładamy podobnie jak czapkę, lub przypinamy do naszych włosów spinkami clip in.  Na rynku są dostępne także tupety i peruki   mocowane bezpośredni do skóry głowy właśnie za pomocą dwustronnych, wodoodpornych taśm klejących.

Tupety są dedykowane Panom i Paniom, którzy z różnych przyczyn, mają przerzedzone włosy lub ich  całkowity brak. System jest idealnym rozwiązaniem, gdy stracimy włosy na czubku głowy, części czołowej lub skroniach. W przypadku braku włosów lub bardzo cienkich pasm tupet na spinkach niestety nie będzie się trzymał. Lepszym rozwiązaniem są wówczas tupety- systemy, mocowane na taśmy klejące. Taśmy do włosów, są oczywiście  używane, także  w metodzie kanapkowej do  zagęszczenia i przedłużania włosów. I tutaj zaczyna się schody, inne taśmy są odpowiednie do różnych systemów inne do metody kanapkowej. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej taśmy, źle dobrana może uszkodzić tupet, perukę, a nawet nasze włosy lub wywołać podrażnienia  skóry głowy. Nie można stosować taśm do systemów do metody tape on ani na odwrót. Taśmy mają różna szerokość, grubość oraz wytrzymałość. Cameron Hair poleca niezawodne taśmy amerykańskiej firmy Walker Tape! Oto przegląd najlepszych taśm, które z pewnością pomogą wam wybrać odpowiedni i bezpieczny produkt, dopasowany do waszych potrzeb.

Taśmy do tupetów i peruk

Lace Front

Pierwsza propozycja, taśma dedykowana systemom na delikatnej koronce. Pełne koronkowe bazy z ręcznie wiązanymi włosami, są drogie i bardzo delikatne, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej taśmy.  Taśma Lace Front jest matowa, dzięki czemu skóra nie prześwituje przez koronkę. Jej zalety?  Utrzymuje się nawet do 3 tygodnie, jest wytrzymała, a przy tym bardzo delikatna dla skóry  głowy, systemu,  jest całkowicie hipoalergiczna.

 

Taśma Clear 1522

Kolejna propozycja to  taśma 1522 Clear jest świetną taśmą do peruk i tupetów na system poliuretanowy. 

Systemy poliuretanowe są bardzo popularne, ponieważ są stworzone tak, aby wtapiały się w skórę klienta. Każdy z nich można dostosować do odcienia skóry, włosy są umieszczone, na bazie wykonanej z gumowego materiału przypominającego skórę. Wygadają bardzo naturalnie.

Systemy ma jednak jedną wadę, niestety nasza skóra nie oddycha pod nimi zbyt dobrze, dlatego ważne jest częste zdejmowanie tupety lub peruki. Umożliwia to taśma Clear, jest idealna do tego tupu uzupełnieni.

1522 Clear  to taśma Daily Wear, czyli na co dzień.  Gdy nie chcesz nosić tupetu dłużej niż kilka dni, ta taśma jest dla Ciebie!  Posiadając taśmę Daily Wear, Clear 1522, możesz zdejmować system tak często, jak masz na to ochotę nawet codzienne.

Taśma No- Shine

Kolejna taśma i kolejny system, tym razem koronkowy. System koronkowy jest jednym z droższych. Bardziej popularny, a zarazem tańszy i trwalszy  jest system   z mieszanką materiałów przypominających koronkę, takich jak poliester lub nylon. Do tego typu systemów idealna jest matowa taśma No- Shine. Taśm jest matowa- bez połysku, czyli  nie prześwituje przez tupet. Posiada elastyczny nośnik, dzięki czemu jest łatwiejszy użyciu. Możesz ja ją nosić nawet do  czterech tygodni.

 

Taśma Ultra Hold

Czy istnieje coś takiego jak taśma uniwersalna?  Wiele, osób za taką uważa taśmę Ultra Hold, ponieważ może być używana w dowolnym systemie.  Taśma  jest mocna, a zarazem delikatna dla skóry, półmatowa więc nie prześwituje, wytrzymuje do 4 tygodni.

Oczywiście jak wszystkie poprzednie taśmy do systemów jest całkowicie wodoodporna.

Taśmy do przedłużania włosów 

Wiele osób sądzi, że włosy przedłużane można przyklejać  każdą taśmą. Zdarza się, że włosy na metodę Clip In są przerabiane na metodę  Tape On, zwykle domowymi sposobami. Często włosy w taśmie są  po prostu przyklejane do naszych naturalnych włosów, taśmą, która może być stosowana tylko do systemów i peruk. Tak, wiemy, trzyma się, i na początku jest nawet ok, szeroka taśma, kupiona za niższe pieniądze, przyklejona, nie trzeba codziennie przypinać włosów, wygoda. Jednak  po czasie pojawiają się problemy, klej uszkadza nasze włosy i doczepiane włosy. Trudno usunąć taśmy, nasze włosy są obciążenie, zaczynają wypadać. Naprawdę! Taśmy trzeba stosować zgodnie ze zleceniem, dobrać odpowiednią taśmę do metody przedłużania, tylko w ten sposób nasze włosy, skóra głowy będą bezpieczne! Jakie taśmy są najlepsze do metody kanapkowej? Oto nasze propozycje!

 

Pro-Flex II

Pro- Flex II to najsilniejsza hipoalergiczna taśma dostępna na rynku, to prekursor w dzianinie taśm więc możesz na nią liczyć, jest niezawodna. Pro-Flex II  jest jedną z najpopularniejszych taśm wśród osób przedłużających włosy. Jakie są jej zalety?  Taśma do metody kanapkowej  Pro Flex II jest hipoalergiczna i łatwa w aplikacji. Dostępna w blistrach, podzielonych już na taśmy o rozmiarze kanapki, można kupić dowolna ilość paseczków. Taśmę możesz kupić także w rolce i samemu decydować o rozmiarze paska. Taśma utrzymuje się mocno do 6 tygodni i jest bardzo łatwa w aplikacji. Jej dodatkowym plusem jest to, że prawie nie pozostawia ślady na włosach po usunięciu.

Ultra Hold

Inspirowane taśmą do tupetów, taśmy do metody kanapowej Ultra Hold, są najmocniejszymi taśmami do włosów na metodę kanapkową.  Utrzymującą 4-6 tygodni. Taśma jest dedykowana do przedłużenia włosów gęstymi, ciężkimi pasmami. Ta taśma ma wyjątkowo matowe wykończenie, więc w ogóle nie prześwituje przez włosy. Klej na taśmie jest również bardzo lepki, dzięki czemu szybko i mocno łączy się z włosami. Taśmy są bardzo elastyczny, dzięki czemu jest bardzo wygodny w noszeniu.

Lace Front

Taśma do metody kanapowej musi spełniać trzy podstawowe warunki, wytrzymałość, elastyczność i komfort. To wszystko łączy taśma Lace Front. Dostępna w rolce i paseczkach na blistrze przyciętych do najpopularniejszego rozmiaru kanapek.

Lace Front najpopularniejszych taśm przedłużających. Posiada mocne, a jednocześnie hipoalergiczne utrwalenie. Dodatkowo jest bardzo matowy, więc nie prześwituje przez przedłużenia, nadając bardziej naturalny wygląd.

No Shine

Kolejną taśmą, która cieszy się bardzo dużym powodzeniem jest No Shine. Taśm jest liderem w swojej dziedzinie, ponieważ jest matowa, prawie niewidoczna.  Kolejne plusy taśmy do włosów No Shine to: wygoda, trwałość  utrzymuje się przez cztery do sześciu tygodni. Dodatkowo jej matowa struktura sprawia, że przedłużenia wyglądają jeszcze bardziej naturalnie. Jest dostępna w dwóch wariantach paseczki przycięte do najbardziej popularnego rozmiaru, dzięki czemu są szybkie i łatwe w użyciu oraz rolki.

 

Jak przechowywać taśmy?

Oferowane przez Cameron Hair taśmy do włosów firmy Walker Tape, są niezawodne i z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów! Jednak  aby taśmy spełniały swoją funkcję, bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie taśm, zarówno w rolkach, jak i w blistrach.

Oto nasze wskazówki dotyczące przechowywania. 

Pamiętaj, przechowuj taśmy w temperaturze pokojowej ok.  26°C. Pamiętaj o terminie ważności produktu, zużyj taśmę przed upływem roku, od otwarcia. Taśmy należy trzymać  z dala od światła słonecznego w suchym dobrze wentylowanym miejscach. Właściwe przechowywanie jest bardzo ważne, ponieważ  zbyt wysoka temperatura,  ciepło zmiękcza taśmę i może sprawić, że klej stanie się bardziej lepki. Z drugiej strony  zimno utwardza taśmę, osłabiając jej zdolność do silnego trzymania, ponieważ staje się szklista.

 Zarówno światło, jak i tlen również osłabiają taśmę, czyniąc ją kruchą i bardziej podatną na uszkodzenia. 

Taśmy do przedłużania włosów oraz taśmy do systemów i peruk, są idealnym rozwiązaniem, gdy zależy nam na trwałym i naturalnym efekcie przedłużania lub zagęszczenia włosów. Należy pamiętać o wyborze odpowiedniej taśmy i stosowania ich zgodnie z zaleceniem, wówczas nasze włosy i skóra głowy będą bezpieczne, a efekt uzupełnienia naturalny i niewidoczny.

pixel