Pielęgnacja włosów przedłużanych - czesanie i modelowanie (II)

2016-10-31
Pielęgnacja włosów przedłużanych - czesanie i modelowanie (II)Przedłużane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Niezależnie czy wybrałyście metodę przedłużania na keratynie, na ringach czy korzystacie z dopinek w postaci tresek, opasek czy włosów Flip In lub Clip In, by utrzymać efekt przez długi czas należy odpowiednio o nie dbać.
W poprzednim artykule  zdradziliśmy Wam techniki mycia głowy, suszenia oraz nawilżania pasemek, dziś przedstawimy rady dotyczące rozczesywania włosów oraz ich modelowania.

Modelowanie włosów przedłużanych

Włosy przedłużane możemy modelować na różne sposoby, począwszy od prostowania, kręcenia, upinania po strzyżenie. W zabiegach tych należy jednak kierować się ważnymi zasadami, niezależnie czy korzystacie z włosów syntetycznych Cameron Hair czy z włosów naturalnych Cameron Hair wszystkie te zabiegi należy wykonywać w granicach rozsądku. Żaden włos nie lubi wysokiej temperatury, dlatego przystępując do prostowania czy kręcenia ich na lokówce nie ustawiajcie maksymalnej, możliwej temperatury. Ważne, by była optymalna - w granicach 160-180 stopni Celsjusza. Zbyt wysoka temperatura może obniżyć jakość włosów lub je zniszczyć. Do takich zabiegów najlepiej zawsze stosować kosmetyki termoochronne, które zabezpieczą kosmyki przed ingerencją szkodliwych czynników. Pamiętajcie także, by nie trzymać rozgrzanego przyrządu na łączeniach pasm, możecie wówczas popsuć uzyskany efekt. Jeśli chodzi o kosmetyki, unikajcie tych, których głównym składnikiem jest alkohol, od dawna wiadomo, że pozbawia włosy optymalnego nawilżenia. W zakresie modelowania bardzo istotne stają się profesjonalne kosmetyki, odpowiednie grzebienie oraz szczotki i ograniczanie działań takich jak tapirowanie czy przegrzewanie włosa.

Czesanie włosów przedłużanych

W trosce o jakość przedłużanych włosów bardzo ważne jest ich regularne rozczesywanie. Wykonując ten zabieg często pozbawiamy kosmyki nadmiernych, obciążających substancji takich jak kurz, pyły oraz osady. Do czesania włosów przedłużanych używajmy odpowiednich narzędzi, które są delikatne dla końcówek włosa oraz subtelnie rozplątują pasma. Specjalistyczne szczotki i grzebienie do włosów przedłużanych możecie nabyć w profesjonalnych sklepach fryzjerskich, zwykle posiadają ergonomiczną, komfortową rączkę i wykonane są z naturalnego włosia. Łagodnie rozczesują włosy, nie szarpiąc ich. Warto wypróbować produkty znanych marek, takich jak Hercules Sagemann, Efalock, Termix oraz Tangle Teezer.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
Polecane
Opaska z włosamiOpaska z włosami
87,99 zł
Flip In 100% Włosy NaturalneFlip In 100% Włosy Naturalne
279,00 zł
pixel