Pielęgnacja włosów przedłużanych (cz. I )

2016-10-24
Pielęgnacja włosów przedłużanych (cz. I )

Pielęgnacja włosów przedłużanych.

Przedłużane włosy nie tylko wymagają odpowiedniego przygotowania do zabiegu, o czym możecie przeczytać w artykule "Jak przygotować się do zabiegu przedłużania włosów?", ale i odpowiedniej pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy przedłużacie włosy na keratynie czy na ringach lub wybrałyście inną metodę - pamiętajcie, że włosy przedłużane, bez względu na to czy są to włosy naturalne czy syntetyczne wymagają specjalnego traktowania. Mycie włosów przedłużanych Istotną sprawą podczas mycia jest temperatura wody. Zbyt wysoka, może doprowadzić do przesuszenia włosów i w efekcie, do ich zniszczenia oraz skrócenia czasu ich noszenia. Przed przystąpieniem do mycia głowy najpierw starannie rozczesz włosy. Do mycia używaj letniej wody. Bardzo ważna jest także technika mycia - na portalach fryzjerskich czy podczas standardowej wizyty u fryzjera stylista myje głowę okrężnymi ruchami, by pobudzić cebulki włosów. Gdy jesteś posiadaczką przedłużanych włosów zrezygnuj z tej metody! Koliste ruchy sprawią, ze włosy skołtunią się i splątają, ponieważ otwarte pod wpływem letniej wody łuski będą o siebie zahaczać, co wygeneruje problem nie tylko w postaci trudności z przywróceniem ładu na głowie, ale przede wszystkim zniszczy Twoje doczepiane kosmyki. Właściwe mycie jest warunkiem zachowania żywotności pasemek. Jak więc należy to robić? Przesuwajmy palce z góry do dołu, aplikując przy tym szampon. Najbardziej zabrudzona jest najczęściej skóra głowy oraz włosy u nasady, zatem to na nich skup swoją uwagę. Doczepianym włosom wystarczy kąpiel w postaci spłukiwanej piany z szamponu .

Nawilżanie włosów

Tajemnicą trwałości i przedłużonej żywotności włosów doczepianych jest dostarczanie im odpowiedniej ilości balsamów i odżywek, ponieważ nie mają one możliwości korzystania z witamin, które dostarczasz swojemu organizmowi od środka. Wybieraj te bardziej naturalne i delikatne, mocno nawilżające i regenerujące łuski włosów, aplikując kosmetyk na końce. Możesz nakładać nawet podwójną dawkę maski lub odżywki. Następnie trzymaj kosmetyk na głowie od 3 do 5 minut, po czym delikatnie spłukuj go i przejdź do wysuszenia fryzury. Po tym zabiegu możesz także nałożyć serum na końcówki by zapewnić włosom maksimum pielęgnacji.

Suszenie włosów

Najważniejszą zasadą podczas pielęgnacji włosów przedłużanych jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi. Po umyciu głowy delikatnie owiń je ręcznikiem i poczekaj chwilę, by woda wchłonęła się w tkaninę pozostawiając włosy wilgotne. Nigdy nie "trzyj" kosmyków, ponieważ zniszczysz ich strukturę - zarówno w przypadku włosów naturalnych jak i syntetycznych. Najlepiej, gdy po odsączeniu przeczeszesz je palcami i poczekasz aż same wyschną, bez ingerencji suszarki i innych przyrządów. Odpowiednia troska o przedłużane włosy może przedłużyć ich żywotność do 6 miesięcy!
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel