Peruka – sposób na szybką metamorfozę

2017-11-07
Peruka – sposób na szybką metamorfozę

Kobiety uwielbiają zmieniać swój wygląd. Nie bez przyczyny mówi się, że kobieta zmienną jest! I o ile zmiana stylu ubierania się jest prosta, o tyle zmiana fryzury to trudniejsze wyzwanie. Co zrobić, by je ułatwić? 

O trudnych decyzjach – farbowanie i skracanie włosów
 

Zmiana fryzury może dotyczyć długości włosów, nadanego im kształtu czy koloru. Wszystkie te zmiany nadają jednak kobietom pewne ograniczenia. W przypadku farbowania, zmiana ma wpływ na zdrowie włosów i może je zniszczyć. Pod wpływem farby zmienia się struktura włosa, które stają się bardziej podatne na kruszenie. Należy też uważać, by nie wystawiać włosów na działanie farby zbyt często i przez zbyt długi czas. Sami producenci farb zalecają, by na początku zafarbować odrost, a dopiero potem resztę włosów. Zmiana długości włosów i całej fryzury również może być kłopotliwa. Wybrana fryzura, która doskonale pasuje popularnej aktorce, może nie sprawdzić się już tak dobrze w naszym przypadku. Dłuższą grzywkę, cieniowanie, a może long boba? Co wybrać, by czuć się doskonale we własnej skórze? A może dodatkowo zafarbować włosy? Z pomocą w decyzji przychodzą peruki!  

Eksperymentuj z perukami!              

Peruki to nie tylko szansa zmiany wyglądu na dłużej. To też możliwość eksperymentowania, sprawdzania rozmaitych możliwości i bawienia się swoim wyglądem. Kupując perukę możemy sprawdzić, jak będziemy wyglądać w nowym kolorze włosów. Czy sprawdzi się w naszym przypadku, czy spodoba się znajomym? Jeśli nie, powrót do starego koloru lub jego zmiana będą łatwa i nie wpłyną negatywnie na kondycję naszych włosów. Jeśli kolor się sprawdzi, możemy zdecydować się na trwałe farbowanie i cieszyć dobranym odcieniem na długo.            

Dzięki perukom sprawdzimy też, jak będziemy wyglądać w całkiem nowej fryzurze. Peruki są szczególnie przydatne w przypadku zmiany fryzury z długiej na krótką. Pozwolą sprawdzić, czy krótsze włosy nam pasują, czy dobrze się z nimi czujemy. Jeśli okaże się, że krótka fryzura to nie do końca wybór, który nam pasuje, nic nie tracimy. A na pewno nie włosy z głowy!   

Każda z nas może mieć długie włosy!
          
Peruki to również doskonałe wyjście dla pań, które marzą o długich włosach. W jednej chwili zmienią image i pozwolą cieszyć się wymarzoną fryzurą. Peruki sprawdzą się również w przypadku zapuszczania krótkich włosów. Okres przejściowy pomiędzy krótkimi, a dłuższymi włosami może być kłopotliwy. W tym czasie włosy źle się układają, nie nabierają formy. Dzięki peruce możemy chwilowo ukryć włosy, zanim osiągniemy wymarzoną długość. Jeśli peruka nie odpowiada naszym wymaganiom, możemy zdecydować się na przedłużanie włosów lub ich zagęszczanie. Jeśli chcesz, by Twój wygląd zachwycał, a przede wszystkim nie zdradzał żadnych zabiegów, wybierz włosy naturalne, które sprawdzą się do tego celu najlepiej.  

Zmiana od święta                            

Warto wspomnieć, że peruka to również doskonały sposób na zmianę wizerunku z okazji imprez przebierańców czy karnawału. Pozwolą nam dostosować wygląd do odgrywanych postaci i zmienić wizerunek. Na jednym przyjęciu chcesz być Wonder Woman, a na drugim wolisz wyglądać jak Taylor Swift? Nic prostszego! Peruki dają ogrom możliwości, z których warto skorzystać. Zwłaszcza, że karnawał coraz bliżej!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel