Peeling skóry głowy- hit w pielęgnacji włosów! | 2022-07-13 |
Odpowiednio dobrana odżywka, szampon, maska! To podstawa pielęgnacji, ale czy to naprawdę wszystko, co możesz zrobić dla swoich włosów? Nie! Do kompleksowej i świadomej pielęgnacji brakuje jeszcze peelingu! Zalety peelingu skóry głowyJeszcze kilka lat wstecz, nikt nie mówił o peelingu skóry głowy! Zabieg był zarezerwowany jedynie do pielęgnacji skóry twarzy i ciała.
Peeling, czyli zabieg kosmetyczny polegający na złuszczaniu martwego naskórka, ma także dobroczynne działanie dla naszych włosów. Oczywiście chodzi o peeling skóry głowy.
Jak działa domowy peeling i jakie przynosi efekty?
Peeling skóry głowy skutecznie pomoże Ci oczyścić skalp, dzięki czemu twoje włosy będą bardziej lśniące i wolniej będą się przetłuszczać. Peeling nie jest uciążliwym zabiegiem kosmetycznym, wystarczy, że będziesz go wykonywać raz w tygodniu. Efekty to szybszy wzrost włosów i pojawienie się baby hair. Masaż, który wykonujesz podczas peelingu, pozytywnie wpływa na krążenie w skórze głowy.
To także ważny zabieg dla osób z problemem wypadania włosów. Peeling odblokowuje pory i mieszki włosowe, hamując nadmierne wypadanie i utratę gęstości. A ponadto stymuluje wzrost nowych, mocnych pasm.
Peeling skóry głowy wzmacnia działaniu innych kosmetyków np. maski do włosów lub odżywki.
Zrobienie peelingu skóry głowy przed nałożeniem preparatu odżywczego pomaga w bardziej skutecznym wchłanianiu się składników aktywnych zawartych w preparatach pielęgnujących.
Peeling do włosów i skóry głowy możesz kupić w drogerii lub zrobić go sama — DIY!
Polecamy samodzielne wykonanie peelingu, oczywiście dla zabieganych równie dobrym rozwiązaniem jest kosmetyk z drogerii. Najważniejsza jest systematyczność, podobnie jak we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych i odpowiednie dobranie kosmetyku do rodzaju naszych włosów. Jak stosować peeling do skóry głowy?W zależności od produktu peeling nakłada się na suche lub mokre włosy. Instrukcja stosowania powinna być zamieszczona na opakowaniu. Peeling należy równomiernie nałożyć na całą skórę głowy przed myciem głowy szamponem. W sprzedaży dostępne są także peelingi do stosowania po umyciu włosów. Zabieg powinien być przyjemny i relaksujący! To forma masażu, opuszkami palców wykonaj delikatny, 2 lub 3-minutowy masaż. Następnie spłucz głowę dużą ilością letniej wodą. W dalszej kolejności umyj włosy jak zwykle szamponem i nałóż odżywkę, chyba że w instrukcji wskazano inaczej. Pamiętaj, nie przesadzaj z intensywnością zabiegu, delikatnie masuj głowę, zamiast mocno pocierać. Mocne pocieranie nie przyspieszy efektu, może jedynie zaszkodzić. Rezultaty nie pojawią się od razu, lecz dopiero po kilku tygodniach, czasem miesiącach regularnego złuszczania skóry głowy. Pierwsze rezultaty to poprawa nawilżenia włosów i zmniejszenie łojotoku. Włosy mogą się zagęścić, a pasma staną się mocniejsze. Rodzaje peelingu do skóry głowyZanim zaczniesz swoją przygodę z peelingiem, poznaj ich rodzaje! Zwykle dopiero po kilku próbach udaje się nam ustalić, który rodzaj jest dla nas najlepszy.
Stosuj w dniu peelingu delikatne szampony, a następnie odżywki nawilżające lub łagodzące, np. z aloesem czy pantenolem. Obserwuj swoje włosy, sprawdzaj, jak reagują na dany kosmetyk. Warto jednak poznać różne rodzaje peelingów.
Peeling mechaniczny czyli zawierający drobinki ścierające.
Działanie tego typu peelingów jest dość intensywne, z pomocą drobinek ścieramy na zasadzie tarcia, martwy naskórek. Drobinki to zwykle: łupiny orzechów, pestki winogron, cukier lub kawa, stosowane są także glinki.
Do grupy peelingów mechanicznych zalicza się również peelingi ziołowe – np. suszony łopian, jałowiec czy tymianek. Peelingi chemiczny
Peelingi tego typu nie mają drobinek ścierających, są oparte na składnikach, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. Peelingi chemiczne dzielimy na: kwasowe i enzymatyczne.
Dużą popularnością cieszą się peelingi mieszane, które łączą w sobie kilka wariantów: działanie enzymów, kwasów i drobinek ścierających. Top przepisy na domowy peeling do skóry głowyPeeling oliwkowy
Oliwa sprawdza się znakomicie zarówno do skóry głowy, jak i włosów. Ten peeling do skalpu skóry głowy jest unikatowy, bo łączy w sobie bardzo intensywne odżywcze działanie, jakie zawiera oliwa z oliwek, plus głębokie oczyszczanie soli morskiej. Potrzebujesz:
Wymieszaj wszystko dokładnie i wmasuj w mokre, nieumyte włosy. Funkcję głębokiego oczyszczania zapewni Ci sól morska. Najważniejszy etap to oczywiście wmasowanie peelingu w skórę głowy. Wykonuj delikatne okrężne ruchy, opuszkami palców, przez około 3 – 5 minut. Następnie umyj włosy szamponem. Peeling kawowy do skóry głowy
Przygotuj:
Wsyp do kubka 3 łyżeczki kawy sypanej i zalej wrzątkiem, jakbyś parzyła kawę po turecku. Poczekaj, aż napar ostygnie. Ostudzoną kawą przepłukuj swoje włosy. Fusy wybierz dłonią, wymieszaj z szamponem i nałóż na skórę głowy. Przez około 5 minut wykonuj kolistymi ruchami masaż, dbając o to, aby równomiernie rozprowadzić fusy po skórze głowy. Po tym czasie możesz zostawić mieszankę we włosach na kilka minut i zawinąć je w ręcznik. Następnie letnią wodą dokładnie wypłucz fusy z głowy, gdy usuniesz wszystkie drobinki, umyj włosy jak zwykle. Jak zrobić peeling skóry głowy z węgla aktywnego?
Przygotuj:
Peeling skóry głowy z cukru Przygotuj:
3 łyżki cukru i szampon, może być ten, którego zwykle używasz lub łagodzący świąd skóry głowy. Cukier wsyp do szamponu dodaj troszkę wody, tak by miał konsystencje mazi. Rodzaj cukru nie ma znaczenia, skorzystaj z tradycyjnego, białego cukru. Cukier bardzo szybko się rozpuszcza! Dlatego do zrobienia tego peelingu skóry głowy, zawsze używaj chłodnej wody, by drobinki cukru zdążyły dotrzeć przy masowaniu do skóry głowy. Peeling skóry głowy z cukru jest świetny do skóry delikatnej i wrażliwej. Jednak nie wykonuj go na skórze z łupieżem – cukier to znakomita pożywka dla drożdżaków. Peeling z nasion lnuSiemię lniane działa odżywczo i wzmacniająco. Włosy po tym zabiegu będą lśniące, miękkie, a skóra głowy oczyszczona i ukojona. Dodatek cukru działa nawilżająco.Potrzebujesz:
Połącz 4 łyżki cukru, 2 łyżki siemienia lnianego oraz kilka kropli octu jabłkowego i zmieszaj. Mieszankę nałóż na skórę głowy i masuj. Potem dokładnie spłucz i umyj włosy.
Peeling skóry głowy jest zalecany właściwie każdemu. Najważniejsze to dobranie odpowiedniego rodzaju peelingu do potrzeb skóry głowy i włosów. Bardzo ważne jest także prawidłowe wykonywanie zabiegu. Pamiętaj, by nie robić tego zbyt często i zbyt intensywnie. W zależności od rodzaju skóry głowy, czasami wystarczy delikatny peeling chemiczny. W innych przypadkach mechaniczne starcie martwego naskórka. Ważne, by skóra nie była podrażniona. |
Polecane