Peeling skóry głowy- hit w pielęgnacji włosów!

Zalety peelingu skóry głowy
Peeling skóry głowy skutecznie pomoże Ci oczyścić skalp, dzięki czemu twoje włosy będą bardziej lśniące i wolniej będą się przetłuszczać.
Jak stosować peeling do skóry głowy?
W zależności od produktu peeling nakłada się na suche lub mokre włosy. Instrukcja stosowania powinna być zamieszczona na opakowaniu. Peeling należy równomiernie nałożyć na całą skórę głowy przed myciem głowy szamponem. W sprzedaży dostępne są także peelingi do stosowania po umyciu włosów. Zabieg powinien być przyjemny i relaksujący! To forma masażu, opuszkami palców wykonaj delikatny, 2 lub 3-minutowy masaż. Następnie spłucz głowę dużą ilością letniej wodą. W dalszej kolejności umyj włosy jak zwykle szamponem i nałóż odżywkę, chyba że w instrukcji wskazano inaczej. Pamiętaj, nie przesadzaj z intensywnością zabiegu, delikatnie masuj głowę, zamiast mocno pocierać. Mocne pocieranie nie przyspieszy efektu, może jedynie zaszkodzić. Rezultaty nie pojawią się od razu, lecz dopiero po kilku tygodniach, czasem miesiącach regularnego złuszczania skóry głowy. Pierwsze rezultaty to poprawa nawilżenia włosów i zmniejszenie łojotoku. Włosy mogą się zagęścić, a pasma staną się mocniejsze.
Rodzaje peelingu do skóry głowy
Stosuj w dniu peelingu delikatne szampony, a następnie odżywki nawilżające lub łagodzące, np. z aloesem czy pantenolem. Obserwuj swoje włosy, sprawdzaj, jak reagują na dany kosmetyk.
- Peelingi kwasowe np. popularny kwas glikolowy, mlekowy lub salicylowy – intensywnie złuszczają naskórek. Polecane są przy łojotoku, łupieżu i innych problemach skóry głowy.
- Peelingi enzymatyczne np. z papainą – delikatna eksfoliacja pobudza tworzenie się nowych komórek.
Top przepisy na domowy peeling do skóry głowy
Oliwa sprawdza się znakomicie zarówno do skóry głowy, jak i włosów. Ten peeling do skalpu skóry głowy jest unikatowy, bo łączy w sobie bardzo intensywne odżywcze działanie, jakie zawiera oliwa z oliwek, plus głębokie oczyszczanie soli morskiej.
Potrzebujesz:
- 2 łyżki soli morskiej
- 2 łyżki oliwy z oliwek
- 2 łyżki soku z cytryny
Wymieszaj wszystko dokładnie i wmasuj w mokre, nieumyte włosy. Funkcję głębokiego oczyszczania zapewni Ci sól morska. Najważniejszy etap to oczywiście wmasowanie peelingu w skórę głowy. Wykonuj delikatne okrężne ruchy, opuszkami palców, przez około 3 – 5 minut. Następnie umyj włosy szamponem.
- ok. 250-300 ml ostudzonej kawy z fusami,
- szampon do włosów
Wsyp do kubka 3 łyżeczki kawy sypanej i zalej wrzątkiem, jakbyś parzyła kawę po turecku. Poczekaj, aż napar ostygnie. Ostudzoną kawą przepłukuj swoje włosy. Fusy wybierz dłonią, wymieszaj z szamponem i nałóż na skórę głowy. Przez około 5 minut wykonuj kolistymi ruchami masaż, dbając o to, aby równomiernie rozprowadzić fusy po skórze głowy. Po tym czasie możesz zostawić mieszankę we włosach na kilka minut i zawinąć je w ręcznik. Następnie letnią wodą dokładnie wypłucz fusy z głowy, gdy usuniesz wszystkie drobinki, umyj włosy jak zwykle.
- 3 łyżki sody
- soli/cukru.
- 3 łyżki węgla aktywnego
Wymieszaj składniki suche, możesz dodać 1 łyżkę dowolnej glinki kosmetycznej. Węgiel i sodę/sól/cukier połącz z 1 łyżką wody do konsystencji gęstej pasty. Wmasuj w mokrą skórę głowy, zostaw na 5 minut. Spłucz bardzo dokładnie, ponieważ peeling do skóry głowy z węglem lubi zostawiać czarne ślady.
Ten peeling jest rewelacyjny dla osób z szybko przetłuszczającą się skórą głowy, przyklapniętymi włosami i z łupieżem tłustym. Znakomicie odtruwa skórę głowy!
Węgiel aktywny świetnie oczyszcza, absorbuje nadmiar sebum, doskonale oczyszcza skórę głowy. I nie tylko. Węgiel aktywny znakomicie wybiela zęby i oczyszcza skórę z zaskórników.
Peeling skóry głowy z cukru
Przygotuj:
- cukier
- szampon
- wodę
3 łyżki cukru i szampon, może być ten, którego zwykle używasz lub łagodzący świąd skóry głowy. Cukier wsyp do szamponu dodaj troszkę wody, tak by miał konsystencje mazi. Rodzaj cukru nie ma znaczenia, skorzystaj z tradycyjnego, białego cukru. Cukier bardzo szybko się rozpuszcza! Dlatego do zrobienia tego peelingu skóry głowy, zawsze używaj chłodnej wody, by drobinki cukru zdążyły dotrzeć przy masowaniu do skóry głowy. Peeling skóry głowy z cukru jest świetny do skóry delikatnej i wrażliwej. Jednak nie wykonuj go na skórze z łupieżem – cukier to znakomita pożywka dla drożdżaków.
Peeling z nasion lnu
Siemię lniane działa odżywczo i wzmacniająco. Włosy po tym zabiegu będą lśniące, miękkie, a skóra głowy oczyszczona i ukojona. Dodatek cukru działa nawilżająco.Potrzebujesz:
- 4 łyżki cukru
- 2 łyżki siemienia lnianego
- ocet jabłkowy
Połącz 4 łyżki cukru, 2 łyżki siemienia lnianego oraz kilka kropli octu jabłkowego i zmieszaj. Mieszankę nałóż na skórę głowy i masuj. Potem dokładnie spłucz i umyj włosy.
Peeling skóry głowy jest zalecany właściwie każdemu. Najważniejsze to dobranie odpowiedniego rodzaju peelingu do potrzeb skóry głowy i włosów. Bardzo ważne jest także prawidłowe wykonywanie zabiegu.
Pamiętaj, by nie robić tego zbyt często i zbyt intensywnie. W zależności od rodzaju skóry głowy, czasami wystarczy delikatny peeling chemiczny. W innych przypadkach mechaniczne starcie martwego naskórka. Ważne, by skóra nie była podrażniona.