Odbudowa włosów i polerowanie włosów – co to jest i na czym polega? Odpowiadamy!

2021-02-10

Pragniesz odbudować swoje włosy? A może chcesz się zdecydować na polerownie włosów? Co kryje się po zagadkowymi hasłami? Są to nowoczesne sposoby pielęgnacji, jednak jakie  przynoszą efekty i czy są właśnie dla Ciebie? Rozwiewamy wątpliwości i odkrywamy tajemnice innowacyjnych metod pielęgnacji włosów.

Na czym polega polerowanie włosów? Czym jest regeneracja włosów?

Polerowanie włosów

Problem rozdwojonych końcówek, to najczęstsza przyczyna strzyżenia kosmyków. Istnieje jednak sposób, by pozbyć się nieestetycznych, poszarpanych końcówek włosów, bez utraty długość. Taką możliwość stwarza zabieg polerowania włosów. Polerowanie jest alternatywą dla tradycyjnego strzyżenia – przywraca włosom gładkość, zdrowie oraz sprawia, że są miękkie i lśniące.

Polerowanie włosów polega na obcięciu odstających, zniszczonych końcówek na całej długości, przy pomocy maszynki, określanej jako polerka do włosów. Fryzjer wkłada do maszynki cienkie i wygładzone pasma włosów. Zabieg często określany jest odkurzaniem włosów.

Odbudowa włosów z wykorzystaniem zabiegu

Jednym z zabiegów, które możemy wykonać w kontekście włosów jest ich wygładzenie. Zabieg odbudowy włosów polega na zaaplikowaniu na pasma składników odżywczych, które uzupełniają luki między korą a otoczką włosa. Jest to zabieg bezinwazyjny – nic nie jest aplikowane w skórę głowy, a jedynie we włos. W kosmyki podawany jest intensywnie odżywczy preparat, w którego skład wchodzą m.in. jagody acai.

Podczas zabiegu nie wykorzystuje się żadnych urządzeń ani ciepła. Preparaty działają na włos od zewnątrz, a składniki zwarte w serum wnikają w sposób naturalny w strukturę włosa, dzięki czemu są one lśniące i miękkie, a kolor bardziej nasycony. Głównym celem tego zabiegu na włosy jest odbudowa zniszczonej struktury włosa.

Cechą wspólną obu zabiegów jest otrzymywany efekt, czyli poprawa wyglądu włosów. Zabieg polerowania, jest bardziej mechaniczny – jest to rodzaj cięcia, nie wymaga stosowania żadnych preparatów ani kosmetyków. Zabieg regeneracyjny na włosy jest zabiegiem intensywnie odżywczym, opartym głównie na aplikacji preparatów odżywczych. Oba zabiegi najlepiej przeprowadzać u fryzjera.

Odżywienie włosów i polerowanie – jakie włosy na tym skorzystają?

Polerowanie włosów – dla kogo?

Zabieg polerowania włosów dedykowany jest głównie do osób, które posiadają włosy ze zniszczonymi końcami. Polerowanie sprawdzi się w przypadku gdy włosy są ogólnie zdrowe, a problem pojawia się tylko na końcach. Metoda jest stosowana także w przypadku włosów, które rozdwajają się na całej długości.

Polerowanie włosów jest idealnym rozwiązaniem, gdy zapuszczasz włosy i zleży Ci na tym, by ich nie skracać, a końce niestety się rozdwajają. Polerownie pozwala na usunięcie problemu rozdwojonych, pojedynczych włosów-końcówek bez widocznej utraty długości.

Regeneracja włosów – dla kogo?

Zabieg regeneracyjny na włosy może stosować właściwie każdy – jest to zabieg intensywnie odżywczy, nie obciąża włosów, nie niszczy ani nie osłabia ich. Dedykowany jest jednak głównie do osób o włosach osłabionych, zniszczonych, cienkich i wymagających intensywnej regeneracji.

Substancje odżywcze regenerują i odżywiają włosy poddane rozjaśnianiu, farbowaniu, intensywnej stylizacji. Jest to idealne rozwiązanie, gdy włosy są matowe, szorstkie, osłabione, puszą się oraz sprawiają trudności przy układaniu fryzury. Taki zabieg włosów poprawi również ich kondycje po lecie, gdy są przesuszone, zniszczone chlorowaną wodą oraz promieniowaniem UV.

Zabieg polerowania oraz intensywnej regeneracji to dwa innowacyjne i bardzo korzystne zabiegi pielęgnacyjne włosów. Jeśli Twoje włosy są zdrowe, jednak końce się rozdwajają, a końcówki są lekko wykruszone, zabieg polerowania jest idealnym rozwiązaniem. W przypadku gdy Twoje włosy są zniszczone i wymagają intensywnej regeneracji, zdecyduj się na intensywne odżywienie włosów.

Jak wygląda zabieg – odżywienie i polerowanie włosów

Zabieg odżywienia włosów dzieli się na trzy etapy. Całość procesu trwa około 40 minut, jednak ostatecznie czas poświęcany na zabieg zależy od gęstości i długość włosów.

Etap 1 – mycie

Proces regeneracji na włosy rozpoczyna mycie. Włosy są myte specjalnym szamponem, zwykle dwukrotnie – za drugim razem szampon jest pozostawiany na włosach nieco dłużej. Wtedy otwierają się łuski włosów, dzięki czemu składniki odżywcze zostaną lepiej wchłonięte.

Etap 2 – aplikacja serum

Kolejny krok to nałożenia serum, na umyte, odsączone ręcznikiem papierowym włosy. Serum ma za zadanie poprawę kondycji włosów, a preparat jest aplikowany na pasma.

Etap 3 – maska

Ostatni etap to nałożenie maski, która ma za zadanie domknąć łuski włosów. Maska jest nakładana bezpośrednio na serum i jest pozostawiana na około 20 minut. Po upływie tego czasu włosy są dokładnie spłukiwane.

Włosy po takim zabiegu wymagają pielęgnacji kosmetykami bez SLS, parabenów oraz alkoholu. Zalecane jest stosowanie kosmetyków zawierających keratynę. Włosy należy myć nie częściej niż co 3 dni, by efekt zabiegu utrzymywał się jak najdłużej

Polerowanie krok po kroku

Polerowanie włosów to rodzaj strzyżenia, a do przeprowadzenia zabiegu niezbędna jest maszynka – Split Ender. Posiada ona nakładkę oraz pojemnik na usunięte części włosa.

Etap 1 – wygładzanie włosów

Przed przystąpieniem do polerowania należy wygładzić i wyprostować włosy. Dotyczy to głównie włosów kręconych.

Etap 2 – wydzielenie pasm

Następnym krokiem jest wydzielenie cienkich pasm równej objętości. Każde z nich po kolei jest wkładane do maszynki, którą przesuwa się od nasady po same końce. Maszynka usuwa rozdwojone, powyginane i odstające części włosa, pozostawiając pasma gładkie i lśniące.

Odżywienie włosów i polerowanie włosów – opinie oraz efekty

Odżywienie włosów – efekty

Głównym efektem i zaletą intensywnej regeneracji na włosy jest to, że włosy stają się lśniące, gładkie i bardzo miękkie. Dodatkowo zostają wzmocnione, odżywione, zregenerowane oraz odbudowane. Przede wszystkim są zdrowe, a pozytywne skutki przeprowadzonego zabiegu są widoczne zaraz po jego zakończeniu. Niestety zabieg musi być powtarzany, a to jak długo utrzyma się na włosach, zależy głównie od tego, jak często myjesz włosy.

Efekt może utrzymać się nawet kilka miesięcy, jednak średnio wygładzanie utrzymuje się od 10 do 15 myć. Taki zabieg na włosy ma bardzo dobre opinie, cieszy się coraz większym powodzeniem. Wiele kobiet zastanawia się, czy odżywienie włosów w domu jest możliwe? Niestety nie, profesjonalny zabieg może zostać wykonany tylko w salonie fryzjerskim.

Polerowanie włosów – efekty

Efekty polerowania włosów są widoczne bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Włosy są wygładzone, ich kondycja jest poprawiona, zniszczone końce zostają usunięte, a włosy są miękkie i błyszczące. Niestety trwałość zabiegu nie jest zbyt długa – zanika wraz ze wzrostem włosów i po kilku miesiącach trzeba go powtórzyć.

Polerowanie włosów jest nowym zbiegiem, najczęściej wykonywanym w salonie. Bardzo ważnym etapem polerowania włosów jest ich odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Jeśli ta czynność zostanie pominięta lub źle wykonana, efektem mogą być uszkodzone włosy. Polerowanie włosów ma bardzo pozytywne opinie, warto więc skorzystać z profesjonalnej usługi, by sprawdzić, czy ten zabieg jest właśnie dla Ciebie.

Szybie efekty bez wychodzenia z domu

Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, który w kilka sekund zmieni wygląd Twoich włosów, zapoznaj się z ofertą sklepu Cameron Hair. W asortymencie znajdziesz nie tylko włosy Clip In, ale też peruki, które zagwarantują Ci szybką zmianę fryzury. Odżywienie włosów i polerownie to nowoczesne zabiegi, które pomagają w regeneracji i pielęgnacji kosmyków, jednak gdy zależy Ci na zasłonięciu kosmyków, w oczekiwaniu na zabieg, zapraszamy do Cameron Hair.

pixel