Oczyszczenie skóry głowy
2016-10-31

Nasze włosy każdego dnia narażone są na różnorodne czynniki, które wywołują łupież czy powodują szybsze przetłuszczanie się ich. Brud, kurz, zanieczyszczenia z otoczenia czy kosmetyki napełnione chemicznymi substancjami nadmiernie przeciążają kosmyki. Włosy tracą objętość, zbyt szybko się przetłuszczają .
Nikt nie przypuszczałby, że skuteczną metodą na te i wiele innych dolegliwości jest peeling skóry głowy. To zabieg, który przypomina zwykły peeling ciała i spełnia niemal takie same funkcje:
-usuwa osad
-usuwa zanieczyszczenia
-usuwa zrogowaciały naskórek
-ma działanie antybakteryjne i oczyszczające
Taki peeling ma znakomity wpływ na kondycję naszych włosów, ponieważ pobudza krążenie w skórze głowy co zasadniczo przyspiesza wzrost włosów, zapobiega przetłuszczaniu się, a do tego, stają się one piękne, miękkie, błyszczące i przede wszystkim, zdrowsze.
Jak wykonać peeling skóry głowy?
Do dyspozycji mamy różnorodne kosmetyki w postaci szamponów peelingujących czy peelingów do skóry głowy. Idealny szampon oczyszczający usuwa z naszej głowy osad, zanieczyszczenia czy resztki kosmetyków, które stosujemy w codziennej pielęgnacji. Takie preparaty znajdziecie głównie w profesjonalnych sklepach fryzjerskich. Pamiętajcie jedynie, że nie należy takiego zabiegu wykonywać często w obawie o kondycję włosów. Po zastosowaniu preparatu kosmyki są cienkie i szybko się plączą ponieważ pozbawione są chemicznej, sztucznej otoczki wypełniającej łuski. Jeśli jednak nie macie ochoty wydawać pieniędzy lub nie chcecie narażać kosmyków na tak inwazyjne środki możecie spróbować domowych sposobów, poprzez dodanie do szamponu lub odżywki cukru czy mielonej kawy .
Przeciwwskazania do zabiegu.
Jeśli jesteś posiadaczką wrażliwej skóry głowy lepiej zrezygnuj z tego zabiegu. Bardzo często możemy zniszczyć nasze włosy oraz zagwarantować sobie liczne problemy z naszymi włosami w postaci alergii i podrażnień. Peeling wykonujemy rzadko, raz w tygodniu, a w przypadku włosów suchych i łamliwych nawet rzadziej. Oczyszczanie skóry głowy to ważny proces w pielęgnacji naszych włosów, jednak jak podczas każdego zabiegu należy się do niego odpowiednio przygotować, by efekty nie były zupełnie odmienne od tych, które sobie założyłyśmy.
Pokaż więcej wpisów z
Październik 2016