Obalamy mity o doczepach!

2022-04-07

Masz ochotę na wiosenną metamorfozę? Nic tak nie odmienia kobiety, jak nowa fryzura! Rozważasz przedłużenie włosów, ale słyszałaś lub czytałaś wiele negatywnych opinii o doczepianiu włosów. W tym artykule obalmy mity i rozwiewamy wątpliwości o przedłużaniu włosów!

Wiesz! A ja słyszałam, podobno! A znajoma mojej znajomej. Dziewczyna w pracy” itp. Zwykle zdanie zaczynające się w ten sposób można włożyć między bajki. Dawno temu była sobie dziewczyna, która doczepiła włosy i ...! Z pewnością nie raz słyszałaś  legendę o tragicznym finale przedłużenia włosów.
Jak w każdej bajce w zasłyszanej historii może być ziarno prawdy. Pora ujawnić fakty i mity o doczepianych włosach! 

Legenda I — Bajka o niebezpiecznych doczepach

 
Ciarki przechodzą na całym ciele na sam dźwięk słowa: DOCZEPY
Ziarno prawdy doczepy mogą uszkodzić nasze włosy. Zdarza się to jednak bardzo rzadko i zwykle to nie straszne dopinane włosy są winne, ale nieszczęśliwa główna bohaterka bajki. Dopinane włosy Clip In mogą uszkodzić strukturę naszych włosów, jeśli NIE zastosujemy się do zasad ich noszenia, pielęgnacji. Po pierwsze wiele osób nieprawidłowo dobiera  dopinki, kobiety noszą  zbyt dużo lub zbyt ciężkie treski. Tak, jeśli nadmiernie osłabimy nasze włosy, obciążymy cebulki zbyt dużą ilością dopinek, w efekcie włosy zaczną wypadać. W skrajnych przypadkach włosy możemy sobie wyrwać, jeśli codziennie będziemy przypinać zbyt dużo lub zbyt ciężkie dopinki.
Przed zakupem dopinanych włosów skonsultuj się z fryzjerem lub sprzedawcą, który dobierze odpowiedni rodzaj dopinanych włosów, gęstość oraz długość. Ogólnie należy kierować się zasadą im delikatniejsze, cieńsze włosy, tym mniej dopinek. Jeśli masz rzadkie lub delikatne cienkie włosy, wybierz lekkie, bezszwowe dopinane włosy clip in, zestaw 60 gramów. Osoby o włosach krótkich, ale mocnych i gęstych mogą przypinać więcej dopinek nawet 6 tradycyjnie zszywanych doczepów clip in o wadze do 120 gramów. Właściwie dobrane doczepy z pewnością nie uszkodzą Twoich włosów.
Pamiętaj, w dopinanych włosach nie wolno spać! Należy je zdejmować co wieczór przed snem, do mycia, a także w domu, kiedy nigdzie nie wychodzisz. Pozwól swoim włosom odpocząć. Spanie w doczepach niszczy zarówno Twoje włosy, jak i dopinki. Sprawa jest jasna: to nie doczepiane włosy niszą nasze kosmyki, ale ich niewłaściwe używanie.

Warto pamiętać, że nawet najlepiej dobrane doczepy mogą stanowić obciążenie dla cebulek włosów i skóry głowy. Dlatego szczególną uwagę należy poświęcić na pielęgnację włosów w tym czasie i zadbać o to, aby naturalne pasma były mocne i zdrowe.

 

 

 

Legenda II- Bajka o znajomej, która wyłysiała po przedłużaniu włosów

 
„A wiesz ! Moja znajoma  przedłużyła sobie włosy, zdjęła, a potem była łysa” To bardzo często powtarzana historia, o koleżance lub znajomej, która straciła włosy lub ich cześć, po zabiegu przedłużaniu włosów.  Potworem w tej bajce są zwykle włosy do stałej metody przedłużenia ringi lub keratyna. Ok, skoro powstała legenda coś musiało się stać, faktycznie jest możliwe osłabienie włosów po zdjęciu ringów lub keratyny. Zabieg stałego przedłużania to inwazyjna metoda, włosy są zakładane zwykle na ok. 2 do 3 miesięcy. Bardzo ważne jest to kto i jak zakłada włosy. Wbrew pozorom nie jest to takie proste.
Prawidłowe dobranie grubości pasm, ilości włosów jest kluczem do sukcesu. Jeśli zabieg zostanie źle przeprowadzony, faktycznie może dojść do uszkodzenia włosów. Pamiętaj! Oddaj swoje włosy w ręce specjalisty, tylko  zabieg przeprowadzony w renomowanym salonie da Ci gwarancję prawidłowo i bezpiecznie przeprowadzonego zabiegu. Bajka często ma zdanie"Tyle włosów straciłam przy ściąganiu!” To tylko złudzenie! Zdrowy człowiek codziennie traci około 100 włosów. To naturalny proces, stare włosy obumierają na, ich miejscy wyrastają nowe. Doczepione pasma zatrzymują włosy, które wypadły. W rezultacie, po ściągnięciu dodatkowych kosmyków, razem z nimi zostają usunięte wszystkie martwe pasma z ok. 2 miesięcy. W bajce pojawia się ból! Ból przy ściąganiu! Nie ma mowy o bólu, jeśli zdejmujemy włosy z użyciem prepartów do rozpuszczania kleju, owszem możliwy jest lekki dyskomfort i długi czas zabiegu.  Fakt: jeśli włosy są profesjonalnie założone i zdjęte, z użyciem profesjonalnych preparatów nie ma mowy o łysieniu i bólu.

Legend  III-  Bajka o Zosi samosi

Bajki i legendy często się łączą i przeplatają, ta historia ma wile wspólnego z  bajką o wyłysieniu po przedłużaniu włosów. Straszna historia zwykle zaczyna się od: „Ja Ci to zrobię." To bajka o niedoświadczonych osobach, bardzo często o koleżankach, które obejrzały film na YouTube i nawzajem założyły sobie włosy np. włosy na kanapki lub ringi. Niestety często  czarny charakter tej bajki to  fryzjer bez kursów i odpowiedniego przygotowania. Efektem nieprofesjonalnego założenia włosów  zwykle jest uszkodzenie naszych włosów. Często doczepione pasma odpadają lub odczuwamy dyskomfort podczas ich noszenia. Jeśli oczekujesz happy endu, korzystaj z profesjonalnych usług, zarówno podczas zakładania, jak i zdejmowania włosów.

Legenda IV- Pomysłowy Dobromir

Eksperymenty, pomysły, które na początku wydają się całkiem fajne, bo po co przypinać włosy codziennie, skoro można je przykleić. Wszystko jest piękne do momentu,  aż nasze włosy zaczynają wychodzić garściami. Wówczas bajka zmienia się w horror.  To legenda  o przeróbkach, doklejaniu i doszywaniu. Wiele osób puszcza wodze fantazji i np. przykleja taśmami do metody kanapkowej włosy clip in, nieprzeznaczone do stałego przedłużania.  Zwykle narzędziem  do eksperymentów są tańsze włosy na spinki, przerabiane na włosy do stałego przedłużania, które są droższe. Często taśmy clip in po odpruciu spinek są przyszywane do naszych włosów. Nie wolno tego robić! Skutki mogą być tragiczne dla naszych włosów. Pamiętaj, zawsze używaj doczepianych włosów zgodnie z ich przeznaczeniem.
 

Legenda V- Miliony monet

Bajki i baśnie snują się, jedna wynika z drugiej. Krąży mit o tym, że przedłużanie włosów jest drogie. Jakość łączy się z ceną. Obecnie na rynku dostępne jest wiele metod przedłużenia i zagęszczenia włosów oraz rodzajów włosów.  Cena zależy od metody, gatunku włosów i usługi. Jeśli zdecydujesz się na stałe przedłużanie, włosami dziewiczymi, cena z pewnością będzie wysoka, ale nie wygórowana, w przypadku włosów jakość łączy się z ceną. Włosy tego typu posłużą ci nawet do 2 lat.
Podobnie w  przypadku przedłużania włosów metodą kanapkową, która z  wymaga nieco większego nakładu finansowego, daje jednak naturalny efekty, utrzymujące się nawet do kilku miesięcy.

Dostępne są  także tańsze opcje z wykorzystaniem włosów indyjskich. Takie jak przedłużanie na ringi lub keratynę, których efekty utrzymują się do 3 miesięcy.
Kolejną alternatywą jest przedłużanie włosów metodą clip-in, popularne doczepy na spinkach. Clip In to najtańsza i najszybsza metoda,  na jednorazowe lub długotrwałe zagęszczenie, lub przedłużenie włosów. Doczepiane włosy zakupione w renomowanym sklepie, oferującym wysokiej klasy dopinki  są gwarancją efektu i pełnej satysfakcji. Efekt, gwarancja jakości i bezpieczeństwo są warte inwestycji. Niestety często niższe koszty usługi lub włosów skutkują, źle wykonam zabiegiem, włosami gorszej jakości. 

Legenda VI- Bajka o plastikowej lalce

„Nie zakładaj doczepów! Po co ci to, będziesz wyglądać sztucznie tandetnie! Przecież to widać!" 
To bardzo znany mit o doczepach: przedłużane włosy wyglądają sztucznie. To nieprawda, prawidłowo dobrane i przedłużone lub dopięte włosy są często wręcz niewidoczne.  Konsultacja z doradcą z renomowanego sklepu takiego jak Cameron Hai lub z fryzjerem zapewnią idealny dobór koloru, metody i rodzaju włosów. Właściwy dobór włosów i metody przedłużania to klucz do szczęśliwego zakończenia! I nosiła je długo i szczęśliwie. To nieprawda, że włosy przedłużają tylko osoby próżne i młode! Doczepiane włosy, przedłużanie włosów to sposób na poprawę fryzury, idealny dla każdej kobiety, która marzy o gęstszych lub dłuższych włosach, pełniejszej fryzurze lub metamorfozie.  Odpowiednio dobrane doczepy wcale nie  wyglądają sztuczni ani tandetnie, zaufaj profesjonalistom, wybierz odpowiednie włosy i ciesz się wymarzoną fryzurą.
Przedłużanie włosów, doczepy, cieszą się coraz większą popularnością. Oczywiście mity, bajki i niesprawdzone fakty, fake newsy nie znikną. Pamiętaj jednak, aby zawsze konsultować się z fachowcem.  Dbać o włosy i stosować się do zasad pielęgnacji i noszenia doczepianych włosów. Prawidłowo założone i pielęgnowane włosy z pewnością nie uszkodzą Twoich włosów i będą wyglądać naturalnie i zdrowo.
pixel