Najlepsze fryzury na zakola u kobiet

Zakola kojarzą się nam głównie z mężczyznami, jednak problem dotyczy także kobiet, a nawet młodych dziewczyn. Jakie są przyczyny powstawania zakoli? Czy można je zlikwidować? Poznaj skuteczne sposoby walki z nieestetycznymi prześwitami!
Zakola na Twojej głowie
Zakola to przerzedzone włosy z przodu głowy. Linia włosów cofa się na skutek utarty włosów, a wraz z tym pojawia się problem wysokiego czoła. Dlaczego właściwie powstają zakola? Przyczyną może być zła pielęgnacja – jeśli zauważyłaś, że Twoje włosy zaczęły wypadać, przyjrzyj się dokładnie swoim kosmetykom do włosów oraz sposobowi czesania. Niewłaściwe dbanie o włosy może mieć bardzo duży wpływ na powstawanie zakoli.
Znaczenie ma także fryzura, a zwłaszcza ciasne upięcia. Jeśli często mocno związujesz swoje włosy, np. w wysoki kucyk, możesz osłabić swoje włosy, zwłaszcza cebulki, a w efekcie włosy zaczną wypadać. Kolejnym czynnikiem, który może powodować, wypadnie włosów i tworzenie się zakoli jest stres, który osłabia cały nasz organizm, w tym włosy i paznokcie.
Bardzo często przyczyną utraty włosów w obszarze czołowo-skroniowym, jest nieodpowiednia dieta. Zakola mogą się pojawić, gdy organizmowi brakuje minerałów i witamin – często jest to objaw niedoboru żelaza. Zakola nie muszą oznaczać ciężkiej choroby, dlatego jeśli się pojawiły – nie wpadaj w panikę. Skup się na ich właściwej pielęgnacji. Zastanów się, czy zbytnio nie obciążasz kosmyków.

Najczęstsze przyczyny powstawania zakoli u kobiet to również częste farbowanie, rozjaśnianie i prostowanie włosów. Stan Twoich kosmyków może się też pogorszyć z powodu dużej ilości lakieru, pianek czy kosmetyków do stylizacji, które często nie są całkowicie usuwane z włosów podczas mycia. Resztki kosmetyków zapychają skórę głowy, utrudniając wniknięcie odżywek i masek, a w efekcie włosy nie są odżywione, są osłabione i zaczynają wypadać.
Zakola mogą pojawić się zarówno u młodych dziewczyn, jak i u dojrzałych kobiet. Nie zawsze jest to objaw choroby, np. łysienia andorogenowego. Należy jednak zacząć obserwować swój organizm oraz włosy i zareagować, gdy tylko pojawią się niepokojące objawy.
Na problem zakoli są narażone osoby, które przyjmują leki sterydowe, antybiotyki oraz leki przeciwnowotworowe.
Niestety zakola u kobiet oraz dziewcząt mogą powstać także w wyniku ogólnoustrojowych chorób. Powodem przerzedzenia włosów przy linii czoła może być niedoczynność tarczycy, zespół Cushinga, zespół policystycznych jajników lub niektóre choroby skóry głowy. Cofnięcie linii włosów powodują także problemy hormonalne, czy zmiany w organizmie podczas menopauzy. Duża ilość zachorowań ma swoje źródło w genetyce. U niektórych osób włosy w naturalny sposób rosną tak, że mamy zakola – po prostu w danym miejscu nigdy nie było meszków włosowych. Jest to naturalna lina włosów. Na szczęście istnieją fryzury na zakola, które pomagają je zamaskować.
Przeczytaj także: Łysienie androgenowe – co to? Jak sobie z nim poradzić? Objawy i przyczyny

Jak ukryć zakola?
Przerzedzone włosy, nieestetyczne prześwity i zakola, są często przyczyną kompleksów i złego samopoczucia. Co zrobić, kiedy jest już za późno i zakola są widoczne? Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, niestety nie zawsze jest to możliwe. Co możemy zrobić, żeby zahamować powstawanie zakoli?
Po pierwsze należy zmienić nawyki – wdrożyć odpowiednią pielęgnację, stosować witaminy, rozpocząć zdrową dietę. Jeśli Twoje włosy zaczęły wypadać, a zakola są już widoczne, urozmaić swoją dietę i postaw na intensywne odżywienie cebulek.
Zanim wprowadzona terapia przyniesie oczekiwany skutek, zakola możesz ukryć, a pomogą Ci w tym odpowiednie uczesania. Fryzury na zakola to doraźne rozwiązanie problemu, które jednocześnie może pomóc Ci w poprawie samopoczucia. Jeśli walczysz z zakolami, zrezygnuj na jakiś czas ze spinania włosów – pozwól odpocząć cebulkom i kosmykom. Fryzury na zakola, które równocześnie maskują i pomagają na regeneracji to rozpuszczone włosy.

Domowe sposoby na ukrycie zakoli
Jak ukryć zakola u dziewczyn? Nie tylko fryzura pomoże w walce z zakolami! Jeśli masz ciemne włosy, w zamaskowaniu prześwitów pomoże Ci cień do powiek lub brwi w odcieniu zbliżonym do Twoich kosmyków. Wystarczy, że nałożysz go na skórę głowy i włoski w miejscu prześwitu. W ten sposób zamaskujesz niechciane zakola.
Odpowiednie fryzury przy zakolach są bardzo ważne, ale należy działać na przyczynę, a nie tylko na objawy – maskowanie nie wystarczy. Bardzo pomocny w walce o odzyskanie włosów jest olejek rycynowy, który możesz dodawać do odżywek i szamponów. Jego zadaniem jest wzmocnienie włosów i pobudzenie wzrostu nowych.
Dużą skuteczność w walce z zakolami wykazuje napar ze skrzypu polnego. Zioło zawiera bardzo dużo krzemu, który pozytywnie wpływa nie tylko na kondycję włosów, ale też skórę i paznokcie.
Warto sięgnąć po wcierkę z kozieradki – to roślina z rodziny bobowatych, zwana także bożą trawką. Stosowana jest w kosmetyce właśnie na wypadające włosy. Wystarczy wcierać w skórę głowy przygotowany wcześniej preparat i robić to najlepiej przed każdym myciem. Jak go przygotować? Zalej dwie łyżki nasion dwoma szklankami wrzątku, odstaw do ostygnięcia, a następnie przed myciem wetrzyj w skórę głowy.

Fryzury na zakola
Jeśli borykasz się z problemem zakoli, postaw na fryzury średniej długości i krótkie. Fryzury na zakola mogą być nieregularne. Wybierz kosmyki wystrzępione na końcach, a po bokach skrócone do połowy ucha. Pazurki przy twarzy są sprzymierzeńcem w walce z prześwitami. Fryzura, która doskonale zamaskuje zakola to np. mullet.
Wciąż zastanawiasz się, jaka w tym przypadku jeszcze może być idealna fryzura? Zakola zamaskują też grzywki, najlepiej krótkie i lekko na ukos. Dobrze sprawdzi się także dłuższa curtain bang. Zastanawiasz się, jak ukryć zakola nie ścinając własnych włosów? Doskonałym rozwiązaniem jest dopinana grzywka – dzięki tej małej tresce z łatwością zagęścisz i przedłużysz włosy nad czołem i oczywiście ukryjesz zakola.
A jak ukryć zakola u dziewczyn? Fryzura wcale nie musi być skomplikowana. Posiadaczki długich włosów mogą wypróbować oszukaną grzywkę. Jak to zrobić? Na czubku głowy zwiąż kok, końce włosów przesuń nad czoło i za pomocą lokówki lub prostownicy, wymodeluj je nad czołem tak, aby udawały grzywkę. Możesz także związać na głowie chustkę, która dodatkowo spotęguje efekt naturalnej grzywki.

Masz bardzo cienkie włosy i do tego zakola? Zastanawiasz się jak je ukryć? Wypróbuj tupet damski. Ta mała treska przypinana na czubku głowy zagęści Twoje włosy i zamaskuje zakola.
Fryzura dla osób z zakolami powinna być lekko pofalowana, dlatego staraj się zaczesywać włosy z tyłu głowy do przodu. Postaw na fale i loki, które, dodadzą objętości włosom, dzięki czemu zamaskujesz prześwity. Niestety nie zawsze mamy na tyle włosów, żeby je dowolnie przeczesywać. Rozwiązaniem są dopinane włosy Clip In – dopinki pomogą Ci zagęścić włosy.
Masz ochotę na ciasne upięcia lub wymaga tego sytuacja (np. uprawiania sportu) i zastawiasz się jak ukryć zakola? Postaw na szerokie opaski – najlepsze będą te materiałowe lub chustki, które możesz związać na głowie. Modny dodatek pomoże Ci ukryć zakola i czuć się swobodnie.

Szybkie i przyjemne rozwiązania na zakola z Cameron Hair
Fryzury przy zakolach muszą być bujne i raczej w pozornym nieładzie. Dopinane włosy pomogą Ci uzyskać właśnie taki efekt. Fryzury na damskie zakola to lekkie upięcia. Pozwól włosom delikatnie opadać, pozostaw kilka pasm w okolicy twarzy. Pamiętaj, by unikać ciasnego wiązania włosów – osłabi to cebulki i pogłębi problem z zakolami. Dodatkowo nie szarp i nie ciągnij włosów.
Zakola u kobiet, to niestety częsty problem. Nie zawsze oznaczają ciężką chorobę i bez problemu można je zwalczyć. Dobrze dobrane fryzury, odpowiednia pielęgnacja i właściwie zbilansowana dieta z pewnością pomogą Ci w walce z zakolami i prześwitami.