Najfajniejsze fryzury do szkoły – zainspiruj się!

2021-10-05
Najfajniejsze fryzury do szkoły – zainspiruj się!

Pierwszy dzwonek już za nami, a rok szkolny rozpoczął się – miejmy nadzieję – na dobre! Powrót na szkolne korytarze jest dla Ciebie bardzo ważny i zależy Ci na tym, aby Twoja fryzura zawsze wyglądała dobrze? W naszym artykule znajdziesz ciekawe inspiracje i dowiesz się, jakie fryzury do szkoły pozwolą Ci czuć się swobodnie, a zarazem pięknie!

Czym powinny wyróżniać się fryzury do szkoły?

Szkoła to nie tylko miejsce, gdzie zdobywasz wiedzę. To tam zawierasz również przyjaźnie, nierzadko na całe życie. Nie bez powodu szkoła często jest określana drugim domem – w końcu spędzasz tam większą część dnia. Szkoła to przyjaciele, relacje i interakcje. W czasie 8 lub nawet więcej godzin przebywania w szkolnych murach chcesz czuć się wygodnie swobodnie i ładnie. Szkoła wymaga jednak dyscypliny i zasad, także w kwestii wyglądu – jakie fryzury do szkoły będą najlepsze?

Oczywiście stonowane, szybkie w wykonaniu, wygodne i do tego proste i łatwe do odświeżenia. Brzmi skomplikowanie? Przekonamy Cię, że to możliwe, fryzura do szkoły może spełniać te wszystkie warunki. Jaka fryzura do szkoły będzie idealna? Rozpuszczone czy spięte włosy? Postaw na spięte fryzury lub na półupięcia, oczywiście wybierz to, w czym czujesz się lepiej.

Jeśli lubisz nosić swobodnie puszczone kosmyki, a Twoje włosy dobrze się układają i nie sprawiają problemów i nie rozpraszają Cię podczas zajęć, śmiało możesz je rozpuszczać. Upięcia są jednak wygodniejsze, zwłaszcza w dniu, w którym zaplanowano zajęcia fizyczne – zdecydowanie wybierz wówczas warkocz lub kucyk.

Fryzura do szkoły – dobre rady

Unikaj skomplikowanych fryzur, wymagających ciągłych poprawek oraz dużej ilości lakieru. Tapiry czy szalone uczesania, zdecydowanie nie nadają się do szkoły. Są przede wszystkim niepraktyczne. Fryzury do szkoły powinny być stonowane, ale nie oznacza, że nudne! Zainspiruj się naszymi propozycjami – oto fajne fryzury do szkoły od Cameron Hair.

Szybkie fryzury do szkoły - kucyk

Proste fryzury do szkoły – inspiracje

Po zdalnym nauczaniu powrót do szkoły może być trudny. Odzwyczaiłaś się od porannego pośpiechu, a messy bun, do którego wiele z nas przywykło podczas zajęć w domu, przed komputerem już nie wystarcza? A może dopadła Cię monotonia i nie masz pomysłu na proste fryzury do szkoły? Oto nasze propozycje, na łatwe fryzury do szkoły! Na wykonanie każdej z nich wystarczy 5 minut, a efekt utrzymuje się przez cały dzień!

Przeczytaj także: Messy bun – idealny luźny kok, który zachwyca! Sekrety upięcia koków

Kucyk – troszkę inaczej

Pierwsza propozycja to kucyk, jednak w innej formie niż ta, którą dobrze znasz. Do jej wykonania potrzebujesz gumki, najlepiej ozdobnej aksamitki i kilku wsuwek oraz plastikowego klipsa. Tuż nad czołem wydziel małe pasmo włosów i kierując się w stronę tyłu głowy, dobieraj włosy oraz okręcaj je wokół własnej osi. Gdy dotrzesz do karku, podepnij kosmyki klipsem, tak by zwinąć włosy. Z drugiej strony głowy nawiń takie samo pasmo od czoła, dobierając je wzdłuż linii włosów aż do karku. Połącz pukle gumką aksamitka w jeden kucyk i... gotowe!

Kolejny wariant to okręcany kucyk. Złap swoje włosy i zwiąż w kitkę na wysokości uszu, wybierz cienką gumkę, najlepiej w kolorze Twoich pasm. Lekko obniż gumkę tak, by między głową a gumką pojawiła się luka, przez powstałą przestrzeń przeciągnij swoje włosy. Przełóż cały kucyk pod gumką i wywiń na zewnątrz, rozciągnij włosy. Twój bujny koński ogon jest gotowy.

Fajne fryzury do szkoły to łatwe i szybkie fryzury. Jeśli rano nie masz czasu, a Twoje pasma są oklapnięte lub z natury cienkie, zwiąż je w kitkę. Pomiędzy złapane włosy wepnij małą spinkę „żabkę” lub wbij pionowo wsuwkę, a Twój kucyk w mgnieniu oka zyska objętość.

Proste fryzury do szkoły - włosy rozpuszczone

Bąbelki na włosach

Najwięcej kłopotów rano sprawiają cienkie włosy. Jakie szybkie fryzury do szkoły będą odpowiednie dla tego rodzaju włosów? Wypróbuj bąbelkowe warkocze. Do wykonania bąbelków na włosach potrzebujesz jedynie cieniutkich gumeczek, najlepiej bezbarwnych. Jeśli lepiej czujesz się w rozpuszczonych włosach, wypróbuj delikatne półupięcie.

Nad czołem wydziel małe pasemko i zwiąż je gumeczką w mały kucyk, następnie troszkę niżej weź dwa pasma i zwiąż z nich kolejny, tuż pod pierwszym. Dobieraj włosy i wiąż kolejne kucyki, kierując się w dół, jakbyś zaplatała dobierany warkocz. Porozciągaj włosy między gumeczkami, tak by stworzyć bąbelki.

Czeka cię intensywny dzień w szkole? Możesz w bąbelkowy warkocz związać wszystkie włosy. Jak go zrobić? Górną partię włosów złap w kitkę i stopniowo dobierając włosy, kieruj się w stronę karku. Dokładaj pasma do kucyka, wiąż gumeczką następne pasma, aż dotrzesz do karku lub do końcówek. Porozciągaj włosy między gumeczkami i ciesz się oryginalną i prostą fryzurą.

Jeśli brak Ci czasu na zaplatanie włosów w warkocz, koszyczek lub kłos, wypróbuj Opaskę Julia – ta prosta treska to ręcznie wykonana opaska na gumce z warkoczem, którą możesz nosić na rozpuszczonych włosach, przepleść pod gumką swoje włosy i w mgnieniu oka stworzyć ciekawe i oryginalne upięcie lub półupięcie

Fryzury do szkoły - niski koczek

Gładki koczek

Messy bun, a może by tak gładki kok? Fryzura do szkoły powinna być „grzeczna”, zwłaszcza jeśli w danym dniu czeka Cię ważny egzamin, prezentacja lub apel i chcesz profesjonalnie zaprezentować przygotowany materiał. Rozczesz włosy, wygładź je, zaczesz do tyłu na gładko i złap je w kucyk. Zwiąż pasma średniej grubości gumką, najlepiej w kolorze swoich włosów. Nie przeciągaj wszystkich kosmyków do końca – podczas ostatniego przewlekania przez gumkę, zatrzymaj się, by powstała pętla z włosów. Końce owiń dookoła gumki i podepnij wsuwkami.

Kolejnym sposobem na elegancki koczek do szkoły, który z pewnością doda Ci powagi, jest kok z warkocza. Złap włosy w koński ogon, nisko przy karku lub wysoko na czubku głowy. Z włosów w kitce zapleć warkocz, następnie owiń go wokół gumki, tuż przy głowie i podepnij wsuwkami. Masz gęste włosy? Możesz związać dwa koczki po obu stronach głowy, nisko przy karku lub na czubku głowy. Koczki różki, to fajna fryzura do szkoły na co dzień.

Fryzura do szkoły - messy bun

Fryzura do szkoły bez ograniczeń

Jakie będą fajne i oryginalne fryzury do szkoły na co dzień, kiedy mamy naprawdę mało czasu lub włosy pozostawiają wiele do życzenia?

Czy do szkoły można nosić dopinane włosy? Tak! Dopinki są niewidoczne – doczepiane koki i kucyki bądź grzywka Clip In odpowiednio dobrane i dopasowane, wyglądają jak naturalne włosy.

Twoje pasma są cienkie, przez co messy bun nie jest zbyt messy? Wypróbuj kok na gumce. To nic innego jak gumka z włosami, którą zakładamy na własną kitkę, przeciągamy włosy, a za drugim razem nie przewlekamy wszystkich włosów do końca i gotowe – gęsty koczek messy bun. Dodatkowo możesz podpiąć koczek wsuwkami.
W szkole świetnie sprawdzi się dopinany kucyk oplatany lub na klamrze. Stanowi idealne rozwiązanie, jeśli Twoja kitka jest cienka lub krótka, a marzysz o gęstych i długich włosach. Przy pomocy dopinanych kucyków, koczków lub tresek w mgnieniu oka uczeszesz łatwe, a zarazem oryginalne fryzury do szkoły.

Fryzury do szkoły - grzywka

Fajne fryzury do szkoły? Bądź sobą!

Co jest najważniejsze we fryzurze do szkoły? Oprócz tego, żeby uczesanie było szybkie, łatwe i fajne, ważne jest, abyś to Ty czuła się w niej swobodnie pewnie i wygodnie. Nie podążaj ślepo za modą, a jeśli nie lubisz wysokiego koczka messy bun lub źle czujesz się w odsłoniętej twarzy, wybierz inną fryzurę, dopasowaną do Ciebie.

Masz ochotę na zwykły kucyk bez żadnych dodatków? Czemu nie! Ważne jest dobre samopoczucie. Fryzury do szkoły to poszukiwanie złotego środka między tym, co praktyczne, wygodne i w naszym guście. Przy wyborze uczesania kieruj się głównie tym, co lubisz, ale nie zapominaj również, że w szkole obowiązują zasady, do których należy się stosować. Skorzystaj z naszych propozycji, a może zainspirujesz się i stworzysz swoje własne fajne fryzury do szkoły?

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
Polecane
Opaska z włosamiOpaska z włosami
87,99 zł
Grzywka z włosów naturalnych Clip InGrzywka z włosów naturalnych Clip In
82,00 zł99,00 zł
Opaska z warkoczem Julia #86/18Opaska z warkoczem Julia #86/18
69,00 zł
pixel