Metoda kanapkowa - włosy tape on

2019-02-01
Metoda kanapkowa - włosy tape onOstatnio zyskująca niesamowitą popularność. Jest to jedna z metod przedłużania włosów na stałe. W przeciwieństwie do innych metod przedłużania, praktycznie jest nieinwazyjna, nieszkodliwa, a zabieg trwa maksymalnie godzinę . Pokochały ją gwiazdy na całym świecie oraz Polki. Na czym polega metoda kanapkowa?Metodę kanapkową
najlepiej porównać właśnie do kanapki gdzie „wkład'" stanowią nasze włosy które przyklejone są od dwóch stron włosami na taśmach. Zazwyczaj stosuje się taśmy szerokości 4-5 cm. Jedna kanapka składa się z 2 taśm włosów doczepianych, które są przyklejane do pasma naszych włosów od dołu i od góry. Metoda tape on jest najmniej uciążliwa, gdyż taśma jest praktycznie nie wyczuwalna. W innych metodach jak Micro Ringi czy metoda keratynowa czuć i często widać łączenia. Tutaj taśma jest bezbarwna i elastyczna, a pasma są przyklejane przy skórze głowy. Ważne jest aby osoba wykonująca zabieg miała doświadczenie w rozmieszczaniu taśm gdyż prawidłowe ich umiejscowienie umożliwia stworzenie praktycznie każdej fryzury.

Nie musisz obawiać się ,że włosy odpadną gdyż taśma jest bardzo mocna. Dopiero użycie specjalnego płynu removera spowoduje, że włosy będzie można ściągnąć. Włosy tape on przesuwają się razem z naszym odrostem, dlatego bardzo ważne jest aby regularnie – zazwyczaj raz w miesiącu- podciągnąć taśmy, aby znajdowały się jak najbliżej skóry głowy. Zbyt duży odrost niesie ze sobą dyskomfort noszenia, ryzyko plątania się włosów oraz może okazać się, że taśma stanie się widoczna.

metoda kanapkowa
Jak ściągnąć / podciągnąć włosy tape on?

Gdy zaczniesz odczuwać dyskomfort związany z odrostem należy ściągnąć taśmy z włosami i przekleić je znowu blisko skóry głowy. Do tego celu należy użyć specjalnego płynu – Removera .Spryskaj lub zwilż taśmy płynem i odczekaj kilka minut .Przy ściąganiu taśm można sobie pomóc grzebieniem ze szpikulcem. Taśmy powinny bez problemu odkleić się od Twoich włosów, ściąganie ich nie powinno wyrywać Twoich włosów. Po ściągnięciu pasemek należy je oczyścić po czym przykleić ponownie dwustronną taśmę do metody kanapkowej i powtórzyć zabieg założenia włosów.

Klej do metody kanapkowej

Metoda kanapkowa – włosy sztuczne czy prawdziwe?

Zdecydowanie odradzamy używanie włosów sztucznych do tej metody, gdyż już pierwsze mycie może okazać się wielkim rozczarowaniem. Najparwdopodobniej włosy splątają się i będziesz musiała je ściągnąć.
Zalecamy używanie włosów naturalnych najwyższej jakości . Bardzo dobrze sprawdzą się tu włosy indyjskie jakości 9A lub 10A . Kupując włosy tej jakości masz pewność że łuski włosa układają się w jednym kierunku, a koloryzacja nie uszkodziła ich struktury. Przy odpowiedniej pielęgnacji jeden zestaw taśm powinien nadawać się od 3-6 użyć. Po ściągnięciu włosów tape on można je dodatkowo poddać regeneracji, co polepszy ich kondycję.metoda kanapkowa
Jak długie trzeba mieć swoje włosy?

Teoretycznie powinno się mieć na tyle długie włosy aby przykryć 0,5 centymetrową taśmę, jednak aby efekt był naturalny zalecamy długość minimum 15 cm.

Ile kanapek używa się do przedłużenia?

Wszystko zależy od gęstości włosów i efektu jaki chcemy uzyskać . Standardowo można przyjąć, że do
-zagęszczenia używamy 10-20 kanapek
-przedłużenia 20-30 kanapek
-efekt pasemek 10-15 kanapek


Najbezpieczniejsze przedłużanie włosów na stałe

Metoda kanapkowa to obecnie numer spośród wszystkich metod przedłużań włosów na stałe. Nie wymaga gorącego kleju, a samo zakładanie jest kilkukrotnie krótsze i tańsze od pozostałych metod na stałe.

Jak pielęgnować włosy naturalne tape on?

Bardzo istotna jest pielęgnacja . Należy używać dobrej jakości szamponów oraz po każdym myciu polecamy używanie odżywki, a najlepiej maski. Na końcówki nakładamy kilka kropel olejku arganowego. Do czesania używamy specjalnej szczotki do włosów przedłużanych. Włosy rozczesujemy dopiero jak będą lekko wilgotne. Dobrze jest związywać włosy na noc np. w luźnego warkocza. Przed stylizacją lokówką i prostownicą koniecznie nałóż kosmetyk termoochronny.

Ile kosztuje przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Cena kanapki włosów naturalnych Indyjskich jakość 9A/10A to koszt 25zł-35zł . Cena przedłużenia 20 pasmami + usługa założenia to koszt ok 600-800zł

metoda kanapkowa
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel