Messy bun – idealny luźny kok, który zachwyca! Sekrety upięcia koków

2020-10-12
Messy bun – idealny luźny kok, który zachwyca! Sekrety upięcia koków
Messy bun, czyli potargany koczek, od kilku lat jest jedną z najmodniejszych fryzur. Swoją popularność zawdzięcza prostocie, szybkości wykonania i wielu wariantom upięcia. To fryzura idealna – szybka, łatwa i wygodna. Luźny kok świetnie sprawdzi się w pracy, na uczelni czy podczas imprezy. Sposób na szybkie upięcie? Kok! Fryzura posiada wiele odsłon, a oto kilka sposobów na idealną fryzurę.   

Prosty koczek, który uwielbiają kobiety

Luźny kok to fryzura, którą pokochało wiele kobiet! Jest przeciwieństwem nudnego, babcinego koczka, sztywno i ściśle zwiniętego na głowie. Prosty koczek sprawia wrażenie na szybko złapanych włosów, lekko i niedbale oplecionych gumką, z którego wyślizgują się cienkie kosmyki.

Do niedawna messy bun był fryzurą typowo domową, mało kto pojawiał się w nim na ulicy, jednak od kilku sezonów koczek w nieładzie „wychodzi z domu”.

messy bun

Zalety takiego koczka to przede wszystkim szybkość wykonania, nie musimy poświęcać czasu na misterne układanie włosów, spędzać godzin przed lustrem z mnóstwem akcesoriów do stylizacji. Do wykonania tej fryzury potrzebna jest tylko szczotka, gumka do włosów oraz kilka wsuwek. Nie istnieją sztywne reguły określające, jak koczek powinien wyglądać – osobiście kreujemy nasz artystyczny nieład.

Kolejnym plusem messy bun jest jego maskujący efekt, fryzura świetnie sprawdza się gdy mamy po prostu bad hair day. Koczek tupu messy bun to fryzura, która pasuje właściwe każdemu. Luźny koczek może zdobić głowę zarówno osoby o drobnej twarzy jak i pociągłej. Panie o wysokim czole powinny łączyć messy bun z grzywką lub wiązać go bliżej karku, nie na samym czubku głowy. W przypadku wysokiego czoła możemy ułożyć końce naszych włosów, które wystają z koczka, tak by opadały na czoło. Jeśli chcemy ukryć uszy, wystarczy, że postawimy kilka luźnych pasm z przodu przy twarzy lub nad uszami.

Luźny kok jest fryzurą uniwersalną, świetnie sprawdzi się w pracy, szkole, ale także na randce czy spotkaniu z przyjaciółmi, wyjściu do kina lub restauracji. Siłownia lub basen? Tu także messy bun idealnie się sprawdzi. Upięte włosy nie będą przeszkadzać podczas ćwiczeń, a do tego łatwo i szybko poprawimy taką fryzurę lub wykonamy ją ponownie.

Atutem koczka w nieładzie jest także to, że pasuje do każdego rodzaju włosów – zarówno cienkich jak i grubych, rzadkich i gęstych. Na koczek mogą sobie pozwolić także osoby o kręconych włosach. Minusy koczka pojawiają się wtedy, gdy zbyt często go czeszemy koczka lub zbyt mocno „plączemy” włosy. Wówczas może dojść do uszkodzenia włosów lub końcówek.


Jak zrobić messy bun na różnej długości włosów

Luźny koczek – fryzura, którą można wykonać na włosach średnich, półdługich i długich. Messy bun to niestandardowy kok, misternie ułożony i wzmocniony milionem wsuwek. Jest symbolem prostoty, a do jego wykonania potrzeba jedynie szczotki, gumki i kilku wsuwek do włosów.

W kwestii rozczesywania włosów przed ich upięciem zdania są podzielone. Osoby o gęstych i grubych włosach powinny rozczesać je przed zwinięciem w koczek, ponieważ mogą się zbyt mocno poplątać. Jeśli włosy są cienkie i delikatne nie trzeba ich mocno wyczesywać – wówczas koczek zyska na objętości. Decyzje o szczotkowaniu muśmy podjąć sami, ponieważ najlepiej znamy nasze włosy.

Messy bun na średnich włosach krok po kroku

Najprostszym sposobem na upięcie koka jest złapanie wszystkich włosów, następnie związanie kitki – zwykłego kucyka na czubku głowy. Kolejnym krokiem będzie zwinięcie lub skręcenie włosów wokół ich własnej osi oraz owinięcie ich dookoła gumki. Końcówki podpinamy wsuwką, delikatnie rozciągamy koczek, luzujemy pasma i gotowe.

Kolejny sposób jest najlepszy dla włosów, które sięgają do ramion i nie są zbyt długie. Włosy łapiemy na czubku głowy i wiążemy gumką, następnie owijamy wokół gumki, po czym nakładamy drugą gumkę, która posłuży do ściśnięcia koczka.Sposób trzeci jest przeznaczony dla osób o gęstych włosach – polega na załapaniu włosów w koński ogon na czubku głowy. Następnie kucyk należy podzielić na dwie części, zwinąć je, skręcić aż do końcówek, po czym przepleść obie części między sobą. Ostatnim krokiem jest podpięcie końcówek wsuwkami.

Messy bun na długich włosach krok po kroku

Długie włosy należy dobrze rozczesać i natapirować u nasady, następnie trzeba związać włosy w niski kucyk. Z natapirowanej góry warto wyciągnąć pojedyncze kosmyki, aby nadać fryzurze zmierzwionego stylu. Kucyk również należy podtapirować, tak aby stał się puszysty, a następnie owinąć go wokół własnej osi.

Drugi sposób jest prawdopodobnie najszybszy i najprostszy. Zaczesujemy włosy i związujemy wysokiego kucyka. Przy ostatnim opleceniu gumki przeciągamy włosy przez gumkę tylko częściowo, tak by powstała pętla, następnie końcówki owijamy wokół gumki i tradycyjnie podpinamy wsuwką.

Prosty koczek messy bun może stać się bardzo szybko elegancką, oryginalną fryzurą. W celu dodania uroku upięciu do jego wykonania możemy użyć ozdobnych, kolorowych, lśniących gumek lub gumek zakończonych wstążką. Wsuwki także mogą być niestandardowe np. z koralikami, kamieniami lub cekinami.

Trwałość naszego koczka zwiększy zastosowanie pianki i lakieru. Przed upięciem koczka możemy wetrzeć we włosy pinkę lub lotion i „zgnieść” włosy, wówczas wzmocnimy efekt messy, czyli nieładu.


Koczek, fryzura o wielu odsłonach

Messy bun doczekał się bardzo wielu odsłon i kombinacji. Koczek może być łączony z plecionkami, warkoczem, grzywką i dodatkami.

Kok z oszukaną grzywką

Niezwykle pomysłowy, a zarazem prosty kok zaprezentowała Kylie Jenner. Celebrytka pojawiła się w koczku i długiej grzywce. Nic dziwnego gdyby nie fakt, że grzywka nie była stałym elementem jej fryzury. Jak udało się osiągnąć ten efekt? Oto instrukcja krok po kroku!

Należy rozczesać włosy, stworzyć z nich kucyk na czubku głowy, a z kucyka uformować messy bun. Ważne, by końcówki naszych włosów kierować w stronę czoła. Końce włosów wystające z koczka przeciągamy nad czoło, formujemy z nich grzywkę, by wyglądała naturalnie, a pasma delikatnie prostujemy prostownicą. Całość utrwalamy lakierem.

Osoby o gęstych włosach mogą skorzystać z drugiego sposobu, mianowicie związać kucyk na czubku głowy, rozdzielamy go na dwie części. Z pierwszej formujemy grzywkę i podpinamy ją na górze wsuwkami. Pasma prostujemy, lekko zwijając końce w stronę twarzy. Z pozostałej części formujemy kok.Kok opleciony warkoczem

W celu wykonania fryzury, włosy należy dokładnie rozczesać, aby lepiej się układały. Przechylamy głowę w dół i delikatnie tapirujemy włosy na czubku. Następnie zaczesujemy je i związujemy na czubku głowy. Z jednej strony oddzielamy średniej gęstości pasmo włosów, pozostałą część znów lekko tapirujemy, po czym okręcamy włosy dookoła kucyka, tworząc efektowny kok. Standardowo, podpinamy go wsuwkami, aby zapewnić trwałość fryzury. Z oddzielonego wcześniej pasma zaplatamy warkocz – może to także być kłos lub cienki warkocz z dwóch pasm. Kok oplatamy warkoczem, podpinamy wsuwką i gotowe!

Kok z warkoczem francuskim od dołu

Kok z warkoczem od dołu to elegancka, wyjściowa wersja messy bun. W celu wykonania fryzury musimy pochylić głowę w dół, zaczesać włosy do przodu. Pasmo włosów przy karuku dzielimy na trzy cześć i zaczynamy zaplatać warkocz dobierany, kierujemy się w stronę czubka głowy. Gdy warkocz jest już na czubku głowy, łapiemy wszystkie pozostałe włosy razem, ściskamy gumką i formujemy koczek messy bun. W celu dodania objętości można zastosować wypełniacz koka lub koczek na gumce.

Kok z apaszką

Dodatki mają moc! Mesy bun dzięki prostym dodatkom, może stać się wyjątkową, oryginalną fryzurą. Wystarczy, że w nasz koczek wpleciemy apaszkę, chustkę lub bandanę. Najlepiej, by wybrany dodatek komponował się z naszym strojem kolorystyczne i stylistycznie.

Jak wpleść apaszkę w kok? Przeplatamy ją przez gumkę, która zabezpieczyła koński ogon, a następnie przez skręcone włosy, zwijamy włosy w kok wraz z apaszką. Następnie zawiązujemy apaszkę – możemy ją podpiąć wsuwkami, a całość utrwalić lakierem. Bandamę lub chustkę możemy również związać na głowie w formie opaski, gdy nasz koczek jest już gotowy. Jeśli wplecenie chusty wydaje się zbyt skomplikowane, można skorzystać z gotowych gumek-apaszek lub kolorowych, materiałowych gumek z aksamitu lub satyny.Kok na gumce

Gdy nasze włosy są cienkie i rzadkie, trudno jest uzyskać efektowną, gęstą wersję fryzury. Pomocny jest wówczas kok na gumce, czyli dopinany kok do włosów. Jest to gumka z wplecionymi włosami, którą zakładamy na włosy. Wystarczy zaczesać naturalne włosy do przodu, złapać je wszystkie razem, przeciągnąć przez kok na gumce (tak jak przez zwykłą gumkę). Ważne, aby za drugim razem nie przeciągnąć wszystkich włosów do końca. Powstały koczek podpinamy wsuwkami i gotowe.

Prosty koczek, który uwielbiają kobiety


Mesy bun, nie stanowi już tajemnicy! Prosty koczek jest idealnym rozwiązaniem dla każdego i na każdą okazję. Z pewnością jeszcze długo będzie święcił triumfy. Upięcie włosów w niedbały kok to idealne rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w każdej sytuacji.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Polecane
Kucyk Naturalny 48 cmKucyk Naturalny 48 cm
329,00 zł
Grzywka z włosów naturalnych Clip InGrzywka z włosów naturalnych Clip In
82,00 zł99,00 zł
Kok na gumce #613/24Kok na gumce #613/24
49,00 zł59,00 zł
pixel