Kolagen do picia! Jak wpływa na włosy?

2023-01-19

Masz problem z łamliwymi i osłabionymi włosami?  Odżywki i maski nie przynoszą oczekiwanego efektu? Być może warto zastosować suplementację od środka. Słyszałaś o kolagenie do picia? Czym jest kolagen, jakie funkcje pełni w naszym organizmie i czy warto go suplementować?

Czym jest kolagen i jakie pełni funkcje?

Kolagen to białko, które naturalnie  występuje w naszym organizmie. Znajduje się głównie w tkance łącznej, czyli np. w skórze, chrząstkach, stawach, a nawet zębach i kościach. Kolagen jest także w naszych włosach i paznokciach. Stanowi około 1/3 wszystkich peptydów. Kolagen składa się z:
  • glicyny
  • proliny
  • hydroksylizyny
  • hydroksyproliny
Dlaczego kolagen jest tak ważny dla wyglądu i zdrowia naszej skóry, włosów i paznokci? To właśnie kolagen odpowiada za elastyczność, jędrność, sprężystość oraz napięcie skóry. Podobnie w przypadku włosów. Najprościej mówiąc brak kolagenu, równa się zmarszczki, oczywiście w wielkim skrócie. Jednak jego niedobór, odbija się także na włosach. Niestety im nasz organizm jest starszy, tym mniej kolagenu produkuje. Efekt? Starzenie się skóry, osłabione, matowe i łamliwe włosy. Czasami niska ilość kolagenu sprawia, że dochodzi do łysienia. Średnio od 25 roku życia proces utraty kolagenu z organizmu znacząco przyspiesza, a dodatkowo wzmacnia się w okresie menopauzy i przekwitania. Produkcja kolagenu w naszym organizmie zanika po 60 roku życia. Naturalna utrata zdolności syntezy kolagenu w ciele człowieka prowadzi nie tylko do pogorszenia się stanu skóry, łamania i wypadania włosów, ale też do pogorszenia wzroku, a nawet funkcjonowania organów wewnętrznych oraz osłabienia kości i zębów. Kolagen to bardzo ważny budulec, białko odpowiada nie tylko za młody wygląd, ale także za nasze zdrowie i samopoczucie.

 

Kolagen a stan włosów

Kolagen jest bardzo ważnym białkiem. Dostarcza niezbędnych aminokwasów, które odżywiają cebulki włosów, wpływają na prawidłowy wzrost oraz odbudowę włosów. Niedobór kolagenu często objawia się w postaci cienkich, przesuszonych i łamliwych włosów. Na skutek niedoboru kolagenu włosy z mogą nadmiernie wypadać, co może prowadzić do przedwczesnego łysienia. Czy kolagen można suplementować? Dostarczyć go naszemu organizmowi?
Tak, jeśli twoje włosy są osłabione, warto rozważyć suplementacja kolagenu. Kolagen do picia to wygodny sposób suplementacji. Oczywiście, zanim podejmiesz decyzje o piciu kolagenu, warto skonsultować się z lekarzem lub wykonać podstawowe badania. Za pogorszeniem się stanu włosów często kryją się poważne schorzenia, które wcześnie wykryte, można szybko wyleczyć.

Wpływu kolagenu na stan włosów

Czym właściwie jest włos? Włosy to giętkie zrogowaciałe włókna, powstające z komórek naskórka. Tworzą je przede wszystkim białka. Dlatego, kiedy mamy do czynienia z niedoborem protein kondycja włosów ulega znacznemu pogorszeniu. Wiesz już, że kolagen dostarcza substancje odżywcze do cebulki, zdrowa cebulka, to silny i zdrowy włos.
Kto powinien stosować suplementacje kolagenem? Osoby, których włosy są słabe, cienkie i nadmiernie wypadają.

Jak stosować kolagen na włosy?

Kolagen naturalnie zawarty we włosach sprawia, że są one odporne na odkształcenia. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie kolagen nadaje włosom odporność na czynniki zewnętrzne i sprężystość, zachowując tym samym zdrowy wygląd i świetną kondycję.  Wiesz już, że nasze włosy w dużej mierze składają się z kolagenu, a niedobór tego kluczowego składnika może prowadzić do pogorszenia się ich stanu, a nawet do wypadania. Suplementacja kolagenem może poprawić stan włosów, skory, a także stawów. Nic nie dzieje się od razu! W suplementacji kolagenem bardzo ważna jest systematyczność. Produkt należy pić zgodnie z informacjami podanymi na produkcie, nie można samemu decydować o dawkach. Bardzo ważna jest regularność. Odpowiednie dawki kolagenu rozłożone w czasie, pozwolą uzyskać piękne i zdrowe włosy przez cały rok.

 

Jak długo stosować kolagen na włosy ?

Przy suplementacji kolagenu na włosy, warto dowiedzieć się, jak działa przyjmowany preparat. Kolagen to składnik, który oddziałuje nie tylko na wspomniane włosy, ale także na inne narządy organizmu oraz procesy metaboliczne. Kolagen wpływa korzystnie na cały organizm, można przyjmować przez np. 3 - 4 miesiące, po czym można zrobić przerwę wynoszącą około 2 miesięcy. Taki okres stosowania zapewni odpowiednie nasycenie organizmu kolagenem i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Jak naturalnie dostarczyć organizmowi kolagen?

Kolagen, można dostarczyć lub wspomóc jego produkcję, nie tylko przez suplementacje. Alternatywą dla suplementacji jest spożywanie produktów bogatych w kolagen, na przykład galaretek mięsnych i rybnych czy rosołu. Nie bez znaczenia jest rola antyoksydantów, które spowalniają procesy starzeniowe i tym samym sprawiają, że kolagenu w organizmie nie ubywa tak szybko. Dieta bogata w owoce, warzywa, oleje roślinne i orzechy jest sprzymierzeńcem naturalnej produkcji kolagenu. Ważne, a nawet i ważniejsze jest dostarczenie organizmowi składników odmładzających, co to takiego? To głównie antyoksydanty, selen, witamina A, witamina C, witamina E. Znajdziesz je w owocach, warzywach, orzechach, pestkach, olejach roślinnych. Bardzo ważna jest zwłaszcza witamina C, uczestniczy w procesie syntezy kolagenu, za wiązanie się włókien kolagenowych. Korzystne efekty przynosi także miejscowe stosowanie, na skórze witaminy C. Przyczynia się ona do  większej produkcji kolagenu w danym miejscu na skórze. Najbogatsze w witaminę C produkty to: dzika róża, natka pietruszki, papryka, cytrusy, owoce jagodowe oraz brokuły.

Jak szybko zagęścić cienkie włosy?

Jeśli masz cienkie włosy, a chcesz je szybko zagęścić, bez ryzyka uszkodzenia, wypróbuj nowoczesną metodę zagęszczenia i przedłużania włosów Tape On.  Czym charakteryzuje się metoda zagęszczania i przedłużania włosów Tape On?  To innowacyjny rodzaj stałego przedłużenia, oznacza, że  doczepione włosy  możemy nosić od 3 do 6 tygodni. 

Metoda kanapkowa polega na przyklejaniu do naszych naturalnych pasm, cienkich zwykle 4 cm pasm włosów przedłużanych. Pasma doczepianych włosów są mocowane do naszych przy pomocy cienkich taśm z wodoodpornym i hipoalergicznym klejem.
Każde pasmo jest już zakończone paseczkiem z klejem.  

Jak zakładane są włosy? Fryzjer wydziela pasmo naszych włosów, nieco grubsze od dokładanego pasma, umieszcza je między dwoma doczepianymi pasmami, tuż przy skórze głowy. Pasma z klejem są zaciskane na naszym naturalnym włosie.

Metoda kanapkowa to nie tylko przedłużenie, pasm możesz użyć do zagęszczenia. Po założeniu, włosy możesz obciąć do wymarzonej długości oraz  uzyskać cięcie, jakie Cię interesuje np. long bob lub wolf cut.  Wiele kobiet, które mają osłabione, włos, częściej decydują się na naturalnie wyglądające zagęszczenie, a nie przedłużenie włosów. Metoda kanapkowa  jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy naturalnie, szybko i dyskretnie zagęścić włosy. Zamaskować skutki nadmiernego wypadania włosów.

Po założeniu włosów na kanapki musisz przestrzegać kilku prostych zasad:
  • Po zabiegu odczekaj co najmniej 48 godzin przed myciem włosów.
  • Używaj szamponów i odżywek bez siarczanów.
  • Unikaj używania odżywki w pobliżu wiązania taśmy, czyli w miejscu mocowania włosów.
  • Przytrzymuj taśmę mocno do głowy podczas szczotkowania.
  • Zaczynaj szczotkowanie od końcówki i powoli przesuwaj się do nasady włosów.
  • Śpij z włosami związanymi w luźny kucyk. 
Zabieg przedłużenia omów z fryzjerem, jeśli masz problem, z nadmiernym wypadaniem skonsultuj się z trychologiem lub dermatologiem, którzy oceniam stan twoich włosów oraz doradzą Ci, czy stałe przedłużanie włosów to odpowiednie rozwiązaniem dla Ciebie.

Sama widzisz, zdrowa dieta, witaminy, a także suplementacja, mogą pomóc twojemu organizmowi produkcji kolagenu. A Tobie zapewnić zdrowie i urodę na długie lata. Jeśli chcesz szybko zagęścić włosy, wypróbuj delikatna i sprawdzoną metodę kanapkową, pamiętaj, aby zabieg przedłużania wykonać w renomowanym salonie.
pixel