Jaka długość włosów doczepianych będzie dla Ciebie najlepsza?

2021-04-21

Zastanawiasz się nad przedłużeniem swoich kosmyków? Ten pomysł chodzi Ci po głowie już od pewnego czasu, ale nie wiesz jaka długość włosów będzie właściwa dla Ciebie? Ruszamy z pomocą! Przedstawiamy rady i sposoby doboru doczepianych włosów.

Włosy doczepiane jak dobrać długość włosów? 

Doczepiane włosy to świetny sposób na szybką metamorfozę. Dzięki treskom możesz bardzo łatwo wyczarować wymarzoną fryzurę, na którą nie mogłabyś pozwolić sobie z powodu długości lub gęstości własnych włosów. Pytanie brzmi – jak dobrać odpowiednią długość włosów? Ważne, by dopinki komponowały się z Twoją twarzą, sylwetką i stylem bycia. Tylko właściwie dobrane przedłużane włosy pozwolą uzyskać naturalny efekt tak, aby nikt nie zauważył, że masz doczepione kosmyki.

Jaką długość włosów wybrać? Jaka będzie właściwa? Załóżmy, że Twoja koleżanka doczepiła włosy i wygląda w nich świetnie, dlatego Ty też kupujesz ten sam zestaw. Niestety, jest to bardzo często popełniany błąd. Włosy muszą być dobrane indywidualnie do Twoich potrzeb. Inna budowa ciała oraz różnica we wzroście mogą sprawić, że włosy ułożą się w zupełnie inny sposób. Idealna długość włosów to taka, w której będziesz się czuć swobodnie. Podobnie jest w przypadku ubrania – strój musi do Ciebie pasować, być wygodny i dobrany do okazji. Doczepiane włosy także.    

Chcesz dobrze dobrać dopinane włosy? Odpowiedz sobie na kilka pytań: jaka długość włosów Cię interesuje? Na jaką okazję chcesz zaprezentować inną długość włosów? Jaki rodzaj fryzury chcesz otrzymać? Jak często zamierzasz nosić dopinki? 

Dopinane włosy i przedłużanie włosów umożliwia okazjonalną zmianę fryzury. Dopinki mogą pomóc Ci w zróżnicowaniu wyglądu codziennej fryzury i dodatkowo dzięki osom Clip In możesz lekko zagęścić lub przedłużyć swoje kosmyki

Jeśli zamierzasz nosić dopinane włosy bardzo często, zależy Ci na ich widocznym zagęszczeniu i poprawieniu ich wyglądu na co dzień – dobrym rozwiązaniem będą dopinane włosy Clip In o długości 30-40 cm. Będzie to optymalna długość, jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt półdługich włosów, zagęścić swoją kitkę lub sprawić, że Twój warkocz będzie grubszy.

Gdy jesteś posiadaczką długich włosów, ale niestety są one cienkie i sięgają one za łopatki – zdecyduj się na dopinki o długości od 50 do 55 cm. W efekcie otrzymasz efektowny kucyk, a kosmyki nie będą tak cienkie, jak przed zmianą z wykorzystaniem włosów Clip In.

Jesteś fanką upiętych włosów i zwykle wiążesz je w koński ogon? Jeśli dobrze czujesz się, gdy włosy są związane, ale chcesz je zagęścić i dodać im objętości, idealnym wyborem będzie doczepiany kucyk o długości 48 cm. Pozwoli Ci to na uzyskanie praktycznej i wygodnej fryzury.

Jeśli chcesz przedłużyć i zagęścić włosy na wyjątkową okazję pamiętaj, że długość włosów musi być dobrana do rodzaju fryzury. Nie wiesz jaka długość włosów będzie odpowiednia? Jeśli planujesz upięcie, które będzie dopracowane w każdym najmniejszym szczególe, wybierz dłuższe włosy – 53 cm lub 60 cm. W przypadku rozpuszczonych fryzur, fal oraz loków dłuższe dopinki sprawdzą się najlepiej. Skręt wpływa na optyczne skrócenie włosów, dlatego lepiej wybrać dłuższe treski.

Masz ochotę na całkowitą metamorfozę? Krótkie włosy chcesz zamienić na długie tak, aby służyły Ci przez długi okres? Wybierz stałą metodę przedłużania, np. metodę kanapkową. Długość dobierz do wzrostu, budowy ciała i kształtu twarzy. Osoby niskie powinny wybierać włosy krótsze w przedziale 40 do 45 cm, wyższe 50 do 60 cm.

Jak zmierzyć długość włosów?

Podjęłaś decyzję – chcesz przedłużyć włosy i zdecydowałaś, że nie chcesz robić tego na stałe. Zależy Ci na lekkim zagęszczeniu i przedłużeniu włosów. Chcesz przeprowadzić zabieg przedłużania włosów samodzielnie. Wybrałaś dopinane włosy Clip In, Twoje włosy są półdługie, średniej gęstości i sięgają do łopatek. Zastanawiasz się, jak dobrać długości włosów? Wybrać 30 cm, 40 cm a może 50 cm? Nie chcesz nienaturalnego efektu i interesuje cię jedynie lekkie przedłużenie. 

Oto sposób na wybór idealnej długości! Pamiętaj, długość włosów zawsze mierzymy na sobie! Jak?

Dopinki wpinane są zwykle na wysokości ucha. Jeśli zamierzasz kupić dopinki o długości np. 45 cm, przyłóż metr właśnie w tej okolicy. Dla ułatwienia, z tyłu głowy na wysokości uszu możesz wyznaczyć przedziałek. To proste! Przyłóż do skroni palec wskazujący, wsuń go pomiędzy włosy tuż nad uchem – górną część włosów unieś i podepnij spinką. Do powstałego przedziałka przyłóż metr, odmierz długość 45 cm i… gotowe! Już wiesz, dokąd będą sięgać dopinki po założeniu.

Jest to uniwersalny sposób doboru długości doczepianych włosów. Korzystając z tej metody, można dobierać włosy na spinki, kanapki oraz ringi i keratynę.

Przeczytaj także: Komu pasują czarne włosy? Inspiracje i porady

Idealna długość włosów na Twojej głowie

Wiesz już, dokąd będą sięgać włosy o wybranej długości, ale czy to oznacza, że jest to  idealna długość włosów dla Ciebie? Przekonaj się, jak dobrać długość włosów do twarzy. Oto prosty trik, dzięki któremu możliwa będzie klarowna wizualizacja przyszłej fryzury i uniknięcie rozczarowania. Weź ołówek i linijkę następnie umieść ołówek poziomo pod brodą, a linijkę ustaw pionowo pod płatkiem ucha tak, by linie wyznaczone przez linijkę i ołówek przecinały się pod kątem prostym. Sprawdź jaką wartość wskazuje czubek ołówka.

Jak odczytać wyniki? Jeśli wartość jest większa niż 6 cm, będą Ci pasować długie włosy. Im większą wartość wskazał ołówek na linijce (od 10 cm w górę), tym dłuższe włosy będą dla Ciebie lepsze.

Teoretycznie, jeśli na linijce otrzymałaś wynik 7 cm, powinnaś wybrać dopinki nie dłuższe niż 30 cm, ponieważ po ich przypięciu otrzymasz długość włosów do ramion, czyli odpowiednią dla Ciebie.

Najciekawsze upięcia z doczepianych włosów

Bardzo często można spotkać się z opinią, że doczepiane włosy można nosić tylko rozpuszczone, ciężko je stylizować i czesać. To nieprawda! Z doczepianych włosów można stworzyć wiele ciekawych fryzur i stylizacji. Za pomocą jednego zabiegu z krótkich włosów mogą powstać długie pasma, a minimalistyczny bob może przeistoczyć się w bujną fryzurę, sięgającą łopatek. Z dopinanych włosów ułożysz właściwie każdą fryzurę! Warkocze, koki, pełne gracji upięcia lub frywolne plecionki – przy użyciu dopinanych włosów na Twojej głowie pojawi się najbardziej bujną fryzurę.

Loki i fale

Dzięki doczepianym, naturalnym pasmom, możesz na swojej głowie stworzyć fale bądź loki, którymi pochwaliłyby się największe gwiazdy. Naturalne dopinane włosy można kręcić za pomocą lokówki oraz prostownicy. Po przypięciu włosów pokręć je wraz ze swoimi, a uzyskasz efektowną burzę loków.

Kucyk i kok

Doczepiane włosy rozwiązują problem cienkiego kucyka. Korzystając z dopinanych włosów, możesz szybko stworzyć gęsty kucyki lub koński ogon. Jeśli często nosisz związane włosy, postaw na doczepiany kucyk! W kilka minut uzyskasz długą i spektakularną kitkę. A może uwielbiasz koczek, a Twój niestety jest bardzo lichy? Dzięki kokom na gumce zagęścisz swoje kosmyki w kilka sekund.

Efektowne upięcia i  plecionki

Plecionki, upięcia... dzięki dopinanym włosom z łatwością ułożysz włosy w ciekawe fryzury i zapleciesz je w wymarzony sposób. Wystarczy, że wepniesz dopinki, podzielisz włosy na dwie równe części, a po lewej i prawej stronie zapleciesz warkocze. Następnie unieś je do góry, skrzyżuj na czubku głowy i podepnij wsuwkami. Gotowe! Właśnie stworzyłaś koronę z włosów. Możesz także zaczesać kosmyki na bok, upiąć je w elegancki kok lub luźny, lekko potargany warkocz holenderski.

Fryzura w stylu lat 80

Doczepiane włosy to nie tylko dopinki Clip In. W ofercie sklepu Cameron Hair znajdziesz także gotowe treski typu half-wig. Dzięki takiemu rozwiązaniu zagęścisz włosy na czubku głowy i w kilka sekund stworzysz fryzurę w stylu lat 80.

Grzywka

Dopinane włosy dają możliwość natychmiastowej zmiany wyglądu. Masz ochotę na grzywkę? Nic prostszego! Korzystając z dopinanej grzywki Clip In, otrzymasz fryzurę z grzywką bez strzyżenia i to w dowolnej chwili.

Teraz już wiesz, jaka dla Ciebie będzie najlepsza długość włosów i jak wybrać swoje dopinane włosy! Wybierz i pozwól sobie na odrobinę fantazji – upinaj, pleć, rozpuszczaj. Ciesz się długimi włosami, które idealnie do Ciebie pasują!

pixel