Jak zrobić kucyk? Oto najlepsze sposoby!

2021-04-28

Kucyk to chyba najprostsza i najbardziej popularna fryzura. Szybki i wygodny koński ogon, jest uwielbiany, ale czy zawsze musi być taki sam? Kucyk nie musi być nudny! Poznaj sposoby na idealny koński ogon – dzięki naszym propozycjom zmienisz codzienne uczesanie w wyjątkową fryzurę, godną pozazdroszczenia.

Kucyk na włosach – różne sposoby na efektowną fryzurę

Jak zrobić idealny kucyk? Dla każdej z nas pod słowem „idealny” kryje się coś innego – kucyk niejedno ma imię, dlatego tak go kochamy! Każda z nas może znaleźć coś dla siebie, można go wiązać na wiele sposobów: elegancki niski kucyk, uniesiony lub oplatany. Proste uczesanie możemy urozmaicić kolorowymi dodatkami, spinkami czy wsuwkami. 

Lato zbliża się wielkimi krokami – w upalne, słoneczne dni, doskonale sprawdzi się kucyk ze zwiewnym dodatkiem, jakim jest apaszka. Fryzura świetnie pasuje do letnich stylizacji, sukienek, szortów, a nawet na plażę. Jak rozbić kucyk z apaszką? To proste! Zwiąż włosy w kucyk, taki jaki najbardziej lubisz, a w miejscu spięcia gumką, przywiąż apaszkę i… gotowe!

Lubisz kucyk, dobrze czujesz się w związanych włosach, ale zastanawiasz się, czy jest to odpowiednie uczesanie na eleganckie spotkanie lub ważne wyjście? Odpowiedź brzmi – tak! Odpowiednio wystylizowany kucyk może być naprawdę szykowną, elegancką i niebanalną fryzurą. 

Kucyk w stylu glam

Jeśli jesteś  fanką stylu glam wystarczy, że wymodelujesz włosy na szczotce, a następnie złapiesz włosy nisko, tuż przy karku. Jedno pasmo pozostaw luzem, resztę włosów zwiąż cienką gumką – najlepiej bezbarwną lub w kolorze swoich włosów. Pozostawionym pasmem opleć kucyk w miejscu, w którym jest związany gumką, a pasemko podepnij wsuwkami. Całość utrwal lakierem. Jeśli nosisz włosy zaczesane na bok, kucyk także możesz związać z boku. 

Elegancki kucyk na Twojej głowie

Nie lubisz przylizanych fryzur i chcesz by Twój kucyk, był pełny objętości, bujny, ale równocześnie elegancki? Jak zrobić wysoki kucyk, na ważną okazję, wesele lub przyjęcie? Odśwież włosy, wymodeluj je za pomocą lokówki lub dużych wałków. Przechyl głowę w dół, dokładnie rozczesz włosy i złap wszystkie razem w wysoki kucyk. Jedno pasmo pozostaw luźne, zapleć je w warkoczyk, opleć w miejscu gumki i podepnij wsuwkami. W okolicy twarzy i uszu pozostaw kilka luźnych pasm. Gotowe!

Możesz także skorzystać z bardziej skomplikowanego, ale jednocześnie bardziej efektywnego sposobu. Tuż nad uchem po jednej stronie głowy, zapleć włosy w cienki warkocz francuski. Z pozostałej części zwiąż kucyk, dołącz do niego warkoczyk, lub opleć nim kucyk w miejscu gumki. Możesz zapleść kilka warkoczy po obu stronach głowy lub luźny warkocz przez środek głowy. 

Kucyk i warkocz – dwa rozwiązania w jednym

Kucyk możesz z powodzeniem złączyć z warkoczem. Przykładem może być korona z włosów połączona z kucykiem. Brzmi trudno? To tylko pozory! Aby stworzyć na włosach kucyk z koroną, wydziel małe pasmo włosów tuż nad uchem. Zacznij zaplatać warkocz dobierany, kierując się wzdłuż linii czoła. Zapleć warkocz dobierany od ucha do ucha tak, by stworzył opaskę nad czołem. Koniec warkocza zabezpiecz małą gumą lub spinką za uchem. Z pozostałej części włosów zwiąż kucyk – możesz go związać wysoko lub nisko, a warkoczyk możesz dołączyć do kucyka lub zapleć go dookoła gumki. Takie połączenie świetnie sprawdzi się podczas imprezy lub wyjścia z przyjaciółmi.

Kucyk to szybka i wygodna fryzura  idealna do pracy, szkoły, na siłownię… właściwie wszędzie! Wystarczy tylko wybrać wersję, która najbardziej Ci odpowiada.

Jak zrobić kucyk? 

Uwielbiamy kucyki, ale bardzo nie lubimy, kiedy nasza kitka jest oklapnięta. Jak zrobić mega modny kucyk z podniesionym tyłem? Podpowiadamy, jakie triki zastosować, aby fryzura była bujna i pełna objętości przez cały dzień. 

Pierwszy sposób na uniesiony kucyk jest bardzo prosty. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie gumki do włosów – w tym przypadku najlepiej sprawdzą się proste gumki bez ozdób. Odśwież włosy i dokładnie je rozczesz, a jeśli lubisz podkręcone włosy – śmiało je pokręć. Złap włosy w kucyk, owiń je gumką, ale za drugim razem owiń gumkę tak, by podzieliła kucyk na pół i znalazła się w środku pomiędzy włosami. Za trzecim razem postaraj się, aby gumka ponownie złapała cały kucyk. Jako dodatek możesz wybrać ozdobną gumkę lub apaszkę. W zależności od preferencji możesz wyjąć kilka luźnych pasm w okolicy twarzy, lub maksymalnie wygładzić włosy – sama wiesz najlepiej, co lubisz.

Drugi sposób na uniesiony kucyk  lepiej sprawdza się w przypadku gęstych włosów. Do wykonania kucyka potrzebujesz jedynie dwóch gumek, najlepiej cienkich i bezbarwnych, szczotki do włosów oraz lakieru. Jak zrobić bujny kucyk? Podziel włosy pionowo na dwie części – górną zwiąż w wysoki kucyk, z dolnej stwórz drugą kitkę tak, by były w linii prostej, Kolejno delikatnie podtapiruj górny kucyk – niech zasłania ten pod spodem. Całość spryskaj lakierem. Włosy w kucyku możesz lekko pokręcić, by jeszcze bardziej zwiększyć jego objętość. I gotowe! 

Trzeci sposób sprawdzi się najlepiej w przypadku gęstych i długich włosów. Korzystając z tego triku, zmienisz swój ciężki i oklapnięty kucyk w mega gęstą kalifornijską kitkę. Jak to zrobić? Przygotuj dwie cienkie gumki, dwie spinki z ząbkami i kilka wsuwek do włosów. Na wysokości uszu podziel włosy na dwie cześć – górną partię włosów przypnij klipsem lub spinką na czubku głowy. Dolną partię zwiąż w kucyk, który następnie podzielisz na dwie części. Pomiędzy wepnij małą spinkę. Teraz wróć do górnej partii włosów – odepnij klips, dokładnie rozczesz włosy, lekko podtapiruj je na czubku. Obie partie włosów połącz ze sobą w jeden kucyk – górną z dolną. 

Kalifornijski kucyk na włosach

Kalifornijski kucyk właściwe składa się z dwóch  połączonych gumką kucyków, ale to nie takie proste. Najpierw nałóż na gumkę przeciwlegle do siebie dwie wsuwki, na dwóch końcach gumki. Tak przygotowaną gumką zepnij kucyka w całość. Wsuwkę z gumką wepnij w okolicy mniejszej, dolnej kitki, a następnie opleć nią cały kucyk. Zakończ splot wpinając drugą wsuwkę w kucyk. W tak związane włosy wepnij pomiędzy kolejną małą spinkę z ząbkami. Kucyk jest już prawie gotowy. Wystarczy oddzielić z niego małe pasmo i opleść nim gumkę tak, by stała się niewidoczna. Brzmi skomplikowanie? To tylko pozory! Spróbuj sama, a zobaczysz, że uczesanie uniesionego kucyka w stylu kalifornijskim jest proste i szybkie.

Cienkie włosy i piękny kucyk

A co z cienkimi włosami? Jak zrobić efektowny kucyk na cienkich włosach? To właśnie posiadaczkom cienkich włosów, najbardziej zależy na uzyskaniu objętości. Jak zrobić kucyk z podniesionym tyłem, gdy mamy rzadkie włosy? Oto prosty i szybki sposób.

Przygotuj 2 gumki do włosów, wsuwki i spinkę z ząbkami. Dokładnie rozczesz włosy i przy pomocy palców wskazujących wydziel na czubku głowy część włosów. Zwiąż z nich mały kucyk na czubku głowy, mocno go podtapiruj. Następnie złap resztę włosów i dołącz do małego kucyka, aby powstał jeden, bujny i wysoki kucyk. To doda włosom objętości.

Kucyk z krótkich włosów? Mamy na niego sposób!

Masz krótkie  i cienkie włosy? Lubisz nosić je związane, ale przeszkadza Ci to, że kitka jest bardzo cienka? A może decyzja o strzyżeniu nie była najbardziej trafiona i tęsknisz za długom kucykiem? Efektowny kucyk z krótkich włosów to nie lada wyzwanie. Kucyk na włosach to zawsze dobry pomysł. Niestety czasami  sprytne triki nie wystarczą. Nie jesteś usatysfakcjonowana gęstością i długością swojego kucyka? Chcesz zrobić wrażenie podczas ważnej imprezy, spotkania, lub masz ochotę na metamorfozę? Mamy na to sposób!

Odpowiedzią jest doczepiany kucyk! Gotowy do dopięcia kucyk w kilka sekund zagęści, przedłuży Twoją kitkę. Możesz skorzystać z różnych wariantów kucyków: oplatanych, na klipsie z włosów naturalnych lub syntetycznych. Kucyki zakłada się bardzo szybko i łatwo, bez potrzeby wizyty u fryzjera. Takie włosy nie niszczą i nie obciążają tych naturalnych, więc możesz być spokojna o kondycję swoich kosmyków.

Jak założyć doczepiany kucyk? Wystarczy, że złapiesz swoje włosy w kitę lub mały koczek i za pomocą małego grzebyczka w tresce, przymocujesz doczepiany kucyk do swojej kitki. Pamiętaj, by mocno wbić grzebyk w miejscu gumki. 

Kucyki doczepiane posiadają specjalne pasemko, które służy do oplecenia w miejscu gumki, więc gdy już kucyk jest zaczepiony, opleć pasmo w miejscu gumki i podpinamy wsuwką

Przeczytaj także: Jaka długość włosów będzie dla Ciebie najlepsza?

Jak zrobić kucyk? – podsumowanie

Już wiesz jak zrobić perfekcyjny kucyk! Uniesiony, elegancki kucyk, a może lekko potargany w stylu boho? Dzięki naszym trikom każdy z kucyków, który uczeszesz, będzie bujny i trwały. Dzięki doczepianym włosom, a zwłaszcza kucykom, możesz stworzyć wymarzoną fryzurę, która będzie gęsta i długa.

pixel