Jak zrobić idealne fale na włosach?

2016-09-30
Jak zrobić idealne fale na włosach?

Jak zrobić idealne fale na włosach? 

Włosy clip in loki

Delikatne i łagodne? Naturalne niczym muśnięte wiatrem? Dwoimy się i troimy by uzyskać pożądany skręt a one nigdy nie wychodzą tak jak byśmy tego chciały. Zastanawiacie się czy istnieje najlepsza metoda by osiągnąć wymarzony cel? Sprzedamy Wam dziś kilka tricków, dzięki którym Twoja fryzura będzie właśnie taka jak chcesz - zmysłowa i piękna.

 

Metoda nr 1. Fale lokówką lub prostownicą

Sposób zaliczany do najszybszych. Kosmyki nie lubią wysokiej temperatury, zatem nie wykonujcie tych zabiegów zbyt często. Warto też wcześniej zaopatrzyć się w kosmetyki termoochronne, by zapobiegać ich wysuszaniu. Umyte włosy pozostawiamy do naturalnego wyschnięcia lub suszymy mechanicznie - wedle Waszych standardowych rytuałów. Następnie rozdzielając je na mniejsze pasma nakręcamy na rozgrzaną do około 180 stopni Celsjusza lokówkę lub prostownicę. Pamiętajcie, że zbyt wysoka temperatura może nie tylko zniszczyć włosy, ale popsuć  efekt. Do osiągnięcia lekkich fal zaleca się podzielenie włosów na pasma o szerokości 2,5 cm, następnie powolnym ruchem nawijamy poszczególne pasma obracając sprzęt wokół własnej osi. Najlepiej oddzielcie włosy klamrą, rozpoczynając zabieg od dołu do czubka głowy. Na zakończenie można lekko rozczesać uzyskane fale palcami by nadać im lekkości i większej objętości. Całość  wystarczy lekko spryskać lakierem.

 

Metoda nr 2. Papiloty, wałki, termoloki.

Do tego zabiegu używamy znanych wszystkim narzędzi. Gdy naszym celem są łagodne fale wybierzmy grube wałki lub papiloty - o średnicy powyżej 40 mm, natomiast gdy chcemy uzyskać nieco mocniejszy skręt załóżmy te o średnicy poniżej 40 mm. Procedura nakładania wygląda podobnie jak wyżej - najpierw myjemy głowę, a następnie ją suszymy. Papiloty, wałki czy termoloki nakładamy od czubka głowy do jej spodu, zawijając pasma o szerokości około 2 cm. Tak zawinięte kosmyki trzymamy od kilku minut - w przypadku termoloków, do kilku godzin - w przypadku papilotów lub wałków. By sprawdzić czy włosy osiągnęły wymagany skręt najlepiej sprawdzić i rozwinąć jedno pasmo - jeśli rezultat jest taki jak oczekiwałyście, ściągnijcie całość. W celu utrwalenia -  spryskajcie je lakierem do włosów.

 

Metoda nr 3. Warkocze

Najstarsza metoda - zaplatanie grubych warkoczy pozwoli Wam uzyskać pofalowane włosy, jednak należy pamiętać o prawidłowej technice zaplatania. Zaleca się by wcześniej nałożyć na włosy piankę, która utrwali rezultat. Włosy muszą być wilgotne - nie za suche ani zbyt mokre.

Tak uzyskany skręt we fryzjerstwie nazywany jest efektem "wavy" czyli fali. Im grubsza plecionka tym łagodniejsza fala, mniejsze warkocze pozwolą nam uzyskać drobne, afro loczki.

 

Metoda nr 4. Domowe sposoby na fale na głowie

Jeśli z pomocą prostownicy lub suszarki nie uzyskałaś oczekiwanego efektu a nie masz cierpliwości do papilotów czy warkoczy wypróbuj domowe metody. Internet jest kopalnią pomysłów jak uzyskać fale na głowie - począwszy od wykorzystywania ołówków, skarpetek, wsuwek po opaski. Jak pofalować włosy wykorzystując opaskę? Najpierw musimy je lekko zwilżyć, następnie nakładamy opaskę na głowę tak by nachodziła na czoło, po czym nawijamy  dookoła opaski kolejne pasma włosów by całość stworzyła na Twojej głowie "wianek". Z taką fryzurą można położyć się spać i rano cieszyć się pięknymi falami!

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
Polecane
Włosy Clip In 53cm 3 taśmyWłosy Clip In 53cm 3 taśmy
229,00 zł
Półperuka - włosy kręconePółperuka - włosy kręcone
98,00 zł
pixel