Jak zakryć odstające uszy – poznaj sprawdzone triki

2020-10-06
Jak zakryć odstające uszy – poznaj sprawdzone triki
Kompleksy… Kto ich nie ma? Każdy widzi w sobie niedoskonałości – uszy, nos, fałdki, cellulit itp. Czy istnieje człowiek, który nie posiada kompleksów związanych z wyglądem? Jednym bardzo często spotykanym problemem są odstające uszy, z czym boryka się wiele kobiet i mężczyzn. Istnieją jednak fryzury i sposoby, dzięki którym można zniwelować lub ukryć ten mankament. Podpowiadamy, jak ukryć odstające uszy, dobrać odpowiednią fryzurę i uwolnić się od kompleksów.   

Odstające uszy – problem to okazja w przebraniu

Problem odstających uszu dotyka ok. 5% społeczeństwa. Jest dotkliwy zwłaszcza dla dzieci, nastolatków i kobiet. Ten słaby punkt urody, ma bardzo duży wpływ na samopoczucie oraz psychikę, zwłaszcza wtedy, gdy usłyszymy nieprzychylny komentarz odnoszący się właśnie do niego.

Nie możemy pozwolić, by mankamenty w urodzie zaważyły na całym naszym życiu. Ciało każdego człowieka nieustannie się zmienia i nie jest idealne, co niestety prowadzi do tego, że prawie zawsze dostrzeżemy w sobie coś, co nam się nie podoba. Zamiast skupiać się na tym, aby za wszelką cenę zlikwidować niedoskonałości, powinniśmy nauczyć się z nimi żyć i zaakceptować swoje ciało.  

Body positivity, czyli akceptacja własnego ciała i szacunek do niego, to ruch, który stanął w opozycji do kultu perfekcyjnego, idealnego ciała. Jest to zachęcenie do akceptacji własnych niedoskonałości i cieszenia się z życia mimo kompleksów. Ideą ruchu jest skupienie się na samoakceptacji. Jest to też wyzwanie, zachęcające do ciężkiej pracy, której efektem powinno być życie w zgodzie ze swoim ciałem.  

Odstające uszy gwiazdy

Defekty urody dotyczą także celebrytów. Kate Hudson jest jedną z najsłynniejszych osób, dla których odstające uszy nie stanowią problemu. Aktorka nie zdecydowała się na operację plastyczną. Pomimo drobnego defektu, jest ceniona w świecie swojej branży! Problem odstających uszu dotyczy wielu gwiazd, którymi są m.in. Sophie Marceau, Anne Hathaway czy Emma Watson. Są to kobiety, które otwarcie mówią o swoim kompleksie – zaakceptowały one swój wygląd i zachęcają do tego także innych. Każdy powinien odkryć w sobie drogę do sukcesu, którym często może być znalezienie w swoim ciele pozytywów. Może za odstającymi uszami, kryje się Twoja magiczna, elfia natura?  

Często to właśnie niedoskonałości są charakterystyczną cechą, dzięki której wszystkim łatwo nas zapamiętać. Modelki i celebrytki też nie są idealne, a swoje słabości przekuły w mocne punkty, które stały się ich znakami rozpoznawczymi.

Sposób na odstające uszy – postaw na stylowe dodatki!

Co zrobić na odstające uszy? Oczywiście można je zakryć – opaski i kolorowe chusty są obecnie bardzo modne I bardzo dobrze zamaskują problem. Bardzo modne kapelusze, różnego typu nakrycia głowy również pomogą ukryć źródło kompleksów. Dodatkowo dodadzą wyrazistości! Spróbuj przekuć wadę w sukces – stwórz swój unikalny, wyjątkowy styl.

Jak ukryć odstające uszy? Wystarczy, że zwiążesz apaszkę lub chustkę w finezyjny sposób na rozpuszczonych, lub lekko upiętych włosach. Opaska czy chustka dodatkowo przytrzymają włosy, dzięki czemu fryzura będzie trwalsza. Latem postaw na słomiany kapelusz, natomiast jesienią wybierz filcowe nakrycie głowy. Dzięki temu zyskasz nie tylko komfort, ale też wyjątkowy look.

Sposób na odstające uszy

Jak ukryć odstające uszy – skalpelowi powiedz NIE

Odstające uszy spędzają sen z powiek bardzo wielu osobom. Często odnosimy wrażenie, że wszyscy widzą jedynie nasze defekty. Odbiera nam to chęć do życia, zimniejsza poczucie własnej wartości. Jednak skalpel i operacja plastyczna to rozwiązanie ostateczne – należy po nie sięgnąć dopiero w przypadku bardzo dużej wady. Nie zawsze korekta chirurgiczna jest konieczna. Pamiętajmy, że istnieją mniej radykalne i jednocześnie skuteczne metody rozwiązania problemu odstających uszu.  

Oto kilka skutecznych, domowych sposobów na odstające uszy! Poznaj triki, dzięki  którym skutecznie możesz zamaskować problem dużych uszu, bez ingerencji chirurga w swoje ciało.  

Bardzo popularnym rozwiązaniem są opaski na odstające uszy, a coraz większe uznanie zyskują silikonowe korektory do przyklejania uszu oraz plastry i kleje. Problem odstających uszu może zostać skutecznie rozwiązany dzięki odpowiednio dobranej fryzurze!  

Odstające uszy fryzura

Jak ukryć odstające uszy dzięki fryzurze? Najprostszym sposobem jest dobór odpowiedniego uczesania i właściwe obcięcie włosów. Dzięki tym dwóm dobrze wykonanym zabiegom możesz bardzo szybko rozwiązać swój problem.

Odstające uszy – jaka fryzura będzie idealna?

Najprostszy sposób na odstające uszy to dobór odpowiedniego uczesania. Osoby  borykające się z problemem dużych, odstających uszu powinny unikać krótkich fryzur, które je odsłaniają. Wysoko upięte, ciasne koki, kucyki, czy fryzury z mocno zaczesanymi do tyłu włosami lub spiętymi wysoko na czubku głowy, z pewnością nie zakryją odstających uszy. Te fryzury niestety uwidocznią i podkreślą to, co chcemy zakryć. Osoby o odstających uszach powinny zrezygnować z podpięć i zakładania włosów za uszy.  

Dobrym rozwiązaniem w przypadku odstających uszu  jest grzywka – skutecznie odwróci uwagę od uszu. Najlepiej zdecydować się na jej długą i gęstą wersję. Pozwól, by luźno opadała na czoło. Grzywka sprawdzi się zarówno w przypadku włosów krótkich jak i długich. Jeśli włosy są rzadkie i cienkie, pomocna może okazać się dopinana grzywka, która zagęści i przedłuży włosy.  

Włosy są naszym pomocnikiem w walce z odstającymi uszami. By pomogły nam w ukryciu mankamentu, bardzo ważne jest dbanie o ich objętość – im bardziej puszyste włosy i im większa jest ich objętość, tym łatwiej i dokładniej zakryjemy uszy. 

Włosy do ramion

Włosy sięgające do ramion są najlepszym rozwiązaniem na odstające uszy. Taka długość jest najłatwiejsza przy utrzymaniu puszystości i objętości. Jeśli włosy są długie i cienkie, objętości doda im odpowiednie wycieniowanie, a właściwe cięcie sprawi, że fryzura będzie lekka.     

Sprzymierzeńcem osób borykających się z problemem odstających uszu jest modelowanie – użyj lokówki lub prostownicy! Włosy uniesione u nasady, podkręcone i wymodelowane są pełne objętości. Nie tylko zakryją uszy, ale też wyszczuplą twarz.
włosy do ramion

Krótkie włosy

Krótkie fryzury na odstające uszy? Jesteśmy na tak! Fryzura powinna jednak sięgać za ucho, a grzywka, by zamaskować defekt, powinna być wycieniowana i  dłuższa.  

Bob w stylu bombki  lub  lob to kolejna fryzura, która z też jest odpowiednia dla osób zdających sobie pytanie: co zrobić na odstające uszy i jak je zakryć? Włosy krótkie z tyłu, lecz dłuższe z przodu, z powodzeniem zakryją źródło kompleksów. Bob powinien być niesymetryczny, potargany, a do tego, powinna mu towarzyszyć prostą, długą grzywka lub grzywką typu curtain bags, rozchodząca się na boki.

Włosy średniej długości

Włosy półdługie są najlepszym rozwiązaniem. Jeśli posiadasz włosy średniej długości, odstające uszy i zastanawiasz się jaka fryzura byłaby dla ciebie odpowiednia, odpowiedzią są loki lub lekko potargane fale. Możesz także wiązać włosy w luźne koczki i warkocze.  

Dobrym rozwiązaniem jest podcięcie pasm z przodu do wysokości brody, wówczas podczas spięcia włosów krótszymi pasmami zamaskujesz odstające uszy. Pamiętaj jednak, aby ich nie spinać – pozwól im luźno oplatać twarz. Osoby z włosami średniej długości mogą sobie pozwolić na koczek na czubku głowy jednak i w tym przypadku ważne jest pozostawienie luźnych pasm przy twarzy.
odstające uszy włosy

Długie włosy

Osoby posiadające długie włosy także powinny dbać o objętość swoich włosów. Dzięki temu zakrycie odstających uszu nie powinno stanowić żadnego problem. Wciąż należy pamiętać o tym, by nie zakładać  włosów za ucho. Idealnie sprawdzą się luźne upięcia i loki, z luźnymi pasmami z przodu.

Włosy cienkie i rzadkie

Jeśli włosy są bardzo cienkie, rzadkie i niestety nie zasłaniają uszu, idealnym rozwiązaniem będzie ich zagęszczenie i przedłużenie. Możesz zdecydować się na metody stałego przedłużania oraz zagęszczania, którymi są np. Tape On lub dopinki Clip In. Obie metody skutecznie poradzą sobie z zagęszczeniem i przedłużeniem naturalnych kosmyków. Dzięki temu z łatwością zasłonisz swoje uszy bujną czupryną.

fryzury na odstajace uszy

Sposób na odstające uszy - zaakceptuj siebie

Co zrobić na odstające uszy? Najprostszą odpowiedzą, jest zaakceptowanie ich i siebie. Nie rezygnuj z przyjemności życia, ze względu na swój kompleks! Staraj się zwrócić uwagę na to, co jest w Tobie piękne i wartościowe, podkreślaj atuty. Wykorzystaj sprawdzone porady, pokochaj i zaakceptuj siebie taką, jaka jesteś.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Polecane
Włosy Clip In 53cm 3 taśmyWłosy Clip In 53cm 3 taśmy
229,00 zł
WarkoczWarkocz
69,00 zł
Grzywka z włosów naturalnych Clip InGrzywka z włosów naturalnych Clip In
82,00 zł99,00 zł
pixel