Jak się uczesać na wesele?

2022-04-23

Jak się uczesać na wesele?

Sezon weselny zbliża się wielkimi krokami. Potrzebujesz inspiracji na piękną, a zarazem prostą fryzurę na wesele? Oto nasze propozycje! Poznaj łatwe fryzury na wesele od Cameron Hair! 

Jaka powinna być fryzura na wesele?

Zastanawiasz się, jak się uczesać na wesele? Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Zwłaszcza jeśli czeka Cię kilka imprez w sezonie i nie koniecznie chcesz za każdym razem korzystać z usług fryzjera. Jaka powinna być fryzura na wesele? Fryzura na wesele powinna być elegancka  i oczywiście stonowana. W tym dniu najpiękniejsze uczesanie musi należeć do panny młodej, goście muszą zadowolić się nieco skromniejszym uczesaniem. Łatwe  fryzury na wesele, które możesz wykonać sama, również mogą być piękne i oryginalne! Pozwolą Ci zachwycać podczas przyjęcia weselnego.  Jaka jeszcze powinna być fryzura na wesele? Oczywiście praktyczna i wytrzymała, a przede wszystkim wygodna. Często uczesanie musi przetrwać do białego rana. Nie zrezygnujesz  przecież z tańca i dobrej zabawy z obawy o zniszczoną fryzurę. Oto nasze pomysły na fryzury na wesele oraz instrukcja krok po kroku jak je wykonać! 

 

Pomysły na łatwe fryzury na wesele

Kucyk z warkoczem
Kucyk nie musi być nudny ani pospolity! Wystarczy, że połączysz go z warkoczem, a  zmieni się w oryginalną i elegancką fryzurę na przyjęcie weselne. Jak uczesać elegancki kucyk z warkoczem?  Rozdziel włosy na 2 części góra i dół, przedziałek powinien przebiegać nad uszami. Z dolnej części zwiąż kucyk. Z górnej sekcji zapleć luźny warkocz, nie zbyt długi, tak by sięgał do związanej wcześniej kitki. Rozciągnij warkocz tuż przy jego końcu i przeciągnij przez powstałą pętlę związany wcześniej kucyk. Delikatnie rozciągnij palcami warkocz i kucyk. Twoja wyjątkowa fryzura na wesele jest gotowa! Upięcie możesz przyozdobić elegancką spinką np. z kamieniami lub w kolorze srebra czy złota.

Opaska z włosów
Elegancka, prosta i wygodna fryzura na wesele lub ślub?  Wypróbuj opaskę z włosów!  Tuż nad czołem wydziel dwa cienkie pasma włosów. Zapleć z nich warkocze lub podwójne plecionki. Warkoczyki skrzyżuj na czubku głowy, za uszami podepnij wsuwkami.  Pozostałą część włosów możesz wyprostować lub pokręcić. Masz cienkie włosy? Twoja fryzura jest oklapnięta?  Włosy  z łatwością zagęścisz i przedłużysz dopinanymi  włosami clip in. Dopinki to świetny sposób na uczesanie fryzury na wesele. Dzięki doczepom szybko i łatwo nie tylko zagęścisz swoje włosy, ale też je przedłużysz!  
Plecionki
Warkocze, plecionki od kilku sezonów nie wychodzą z mody. To proste i dziewczęce fryzury, idealne na wesele w ciepły wiosenny dzień. Prosta fryzura to korona z włosów. Jak ją zrobić?  Zapleć dwa warkocze, po obu stronach głowy. Przy twarzy zostaw kilka luźnych pasm. Warkocze skrzyżuj na czubku głowy, podepnij je wsuwkami, palcami delikatnie po rozciągaj włosy. Fryzura może sprawiać wrażenie lekko niedbałej. Luźne pasma dodadzą fryzurze lekkości i romantycznego looku. Uczesanie możesz urozmaicić, wplatając we włosy wstążki. Koronę z włosów możesz, uczesać zaplatając warkocz dobierany, wzdłuż linii włosów. Tuż za uchem wydziel trzy pasma włosów, kierując się w stronę drugiego ucha, po linii włosów dobiera pasma i zaplataj warkocz. Możesz zapleść całe włosy lub zakończyć plecione za drugim uchem, a resztę włosów zostawić rozpuszczone. Możesz także skorzystać z gotowej opaski typu warkocz, sprawdź Opaskę Julia  - ten gadżet odmieni Twoje włosy! 
Gęsty kucyk w 2 minuty
Kucyk na wesele? Tak! Prosty trik sprawi, że Twój kucyk zmieni się w idealną fryzurę na wesele. Oto prosty sposób na zwiększenie objętości kitki. Potrzebujesz jedynie dwóch takich samych gumek do włosów. Podziel włosy na dwie sekcje: górną i dolną. Włosy z górnej sekcji zwiąż w kucyk.  Złap pasma z dolnej części, unieś do góry nad związany wcześniej kucyk i zwiąż je w drugą kitkę, tuż nad tą pierwszą. Gotowe! Mega bujny kucyk w kilka chwil! Niestety w przypadku bardzo cienkich włosów, nawet ten genialny trik, może nie wystarczyć. Jeśli Twoją wymarzoną fryzurą jest bujny wysoki kucyk, sięgnij po doczepianego kucyka na klipsie. Dzięki tej prostej i łatwej w założeniu dopince w kilka chwil uczeszesz uniesiony, bujny kucyk. 

Sposoby na szybkie i łatwe koki na wesele

Gładki kok
Kok to prosta fryzura, ale czy efektowny kok można uczesać tylko z długich włosów? Nie! Kok to idealna fryzura na wesele niezależnie od gęstości włosów, jest elegancka i wygodna. Jak uczesać  kok  na wesele? 
Sposób pierwszy, do uczesania koka potrzebujesz tylko dwóch gumek i wsuwek. Rozczesz włosy, po obu stronach głowy, na czubku lub przy karku, zwiąż dwie pętelki, czyli kucyki nie do końca przeciągnięte przez gumkę. Skrzyżuj dwie pętle, przeciągnij jedną przez drugą, uformuj koczek i podepnij go wsuwkami. Przy twarzy możesz wyjąć kilka pasm, całość utrwal lakierem.
Elegancki kok z warkocza
Pomysł na elegancki kok! Ta fryzura na wesele jest dla posiadaczek długich włosów. Jest elegancka, a zarazem prosta i szybka w wykonaniu. Przygotuj średniej grubości gumkę i kilka wsuwek. Dokładnie rozczesz włosy, złap je w kucyk na czubku głowy. Nałóż drugą gumkę, z kucyka uformuj pętelkę, końce włosów skieruj na przód głowy. Z końcówek, które wystają z pętelki, zapleć luźny warkocz, delikatnie porozciągaj go palcami. Przełóż warkocz przez pętelkę, podepnij z tyłu głowy, delikatnie porozciągaj włosy palcami, uformuj koczek i podepnij go spinkami. Całość spryskaj lakierem, elegancki kok gotowy, a Ty możesz zachwycać fryzurą.
Gładki, niski kok 
Jak uczesać się na wesele?  Odpowiedź: kok! Elegancki kok tuż przy karku pasuje do każdej kreacji, jest trwały i wygodny. Koki to proste fryzury na wesele, które nigdy nie wyjdą z mody! Jak jeszcze możesz  łatwo i szybko uczesać kok na wesele? Wymodeluj włosy, przy twarzy zostaw kilka luźnych pasm. Resztę włosów złap w ciasny kucyk, uczesz z niego pętelkę. Końcówki, które wystają z pętelki, ściśnij na samych końcach cienką gumeczką. Przełóż dużą pętlę przez małą pętelkę i gotowe. 
Koczek na klamrze
Koczek z klamrą to trik tak prosty i genialny, że aż zachwyca, pozwoli Ci w kilka sekund uczesać ciekawą i wygodną fryzurę na wesele! Potrzebujesz jedynie małej, plastikowej klamry do włosów.
Jak zrobić kok na klamrze? Wydziel małe pasmo włosów nad czołem, na czubku głowy, owiń pasmo wokół małej klamry, przypnij klamrę, delikatnie  rozciągnij włosy, koczek jest gotowy! Pomysł na fryzurę z klamrą jest genialny w swojej prostocie. Fryzura jest idealna dla cienkich włosów. Możesz czesać koczki różnych rozmiarów, nawet duży kok na czubku głowy. Klamra pełni funkcje wypełniacza, a zarazem usztywnia kok, spina włosy. Puść wodze fantazji i eksperymentuj z klamrą! Powstały kok możesz przyozdobić naturalnymi kwiatami lub błyskotkami! 
Kok z dwóch warkoczy
Prosta fryzura na wesele to kok z dwóch warkoczy. Łatwe fryzury na wesele mają jeszcze jedną zaletę - z łatwością można je poprawić i odświeżyć. Jak uczesać prostą fryzurę na wesele bez miliona wsuwek, szpilek i tony lakieru do włosów? Dokładnie rozczesz włosy. Na czubku głowy zapleć dwa warkocze, zrób z nich pętle i przełóż jedną przez druga. Podepnij wsuwkami i utrwal całość lakierem.     

Dopinki na wesele?

Zastanawiasz się, czy dopinane włosy to dobry pomysł na fryzurę weselną lub ślubną? Wiele kobiet obawia się, że dopinane włosy mogą wyglądać sztucznie. To nieprawda, ponieważ dobrze dobrane, naturalne doczepiane włosy są praktycznie nie do odróżnienia od naszych naturalnych włosów. Często obawy budzi trwałość włosów, ich mocowanie. ,,A co jeśli włosy się zsuną, lub całkiem spadną?" To bardzo mało prawdopodobne. Spinki clip in są bardzo mocne, klips zamknięty, nigdy nie odpinają się same. Dodatkowo spinki mają paseczek silikonowy, który zapobiega zsuwaniu się doczepianych włosów.  Fryzura na wesele z wykorzystaniem dopinanych włosów, gotowych kucyków lub tresek to naprawdę dobry pomysł. Niestety nasze włosy nie zawsze są gęste, długie i bujne. Dopinki pomogą Ci szybko i łatwo przedłużyć i zagęścić włosy. Długie bujne loki, fantazyjne pełne objętości upięcie, dzięki dopinanym włosom możesz uczesać taką fryzurę, o jakiej marzysz. 
Wesele, ślub to ważne wydarzenia w życiu, pamiętaj, że fryzurą ma uzupełniać kreacje i pozwolić Ci na swobodną zabawę. Przed wyborem uczesania postaraj się dowiedzieć, w jaki klimacie będzie wesele. Postaw na wygodę i nie bój się skorzystać z dodatków np. dopinanych włosów, jeśli pomogą Ci czuć się pięknie i pewnie siebie lub gdy masz ochotę na metamorfozę. 
pixel