Jak przygotować się do zabiegu przedłużania włosów?

2016-10-25
Jak przygotować się do zabiegu przedłużania włosów? Poszukując informacji na temat przedłużania włosów często pomijamy najważniejszy aspekt, czyli jak przygotować się do tego zabiegu, by nie tylko efekt był znakomity, ale także nie odbiło się to na naszym zdrowiu? Kiedy marzymy o długich pasmach na głowie osiągnięcie zamierzonego celu w tak krótkim czasie ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. W Polsce zabieg przedłużania włosów staje się coraz bardziej popularny. Długie włosy to odwieczny synonim piękna i kobiecości, ale niestety zapuszczenie ich do wymaganej długości bywa często nie do zrealizowania, zwłaszcza gdy mamy cienkie i łamliwe kosmyki.

Współczesne fryzjerstwo znalazło odpowiedź na dylematy kobiet o krótkich włosach, dążących do maksymalnej długości. Stacjonarnie czy w sklepach internetowych możemy nabyć włosy syntetyczne lub naturalne, na opasce, dopinane kucyki, warkocze oraz treski, które możemy założyć samodzielnie i cieszyć się upragnionymi falami oraz objętością na głowie. Dla tych, którzy nie chcą takich czynności powtarzać każdego poranka stworzono inne metody, jak np. przedłużanie włosów na keratynie . Aplikacja kosmyków została opisana w innym naszym poście. Przed każdym zabiegiem, bardziej inwazyjnym, tym wykonywanym w warunkach domowych czy profesjonalnie, podczas wizyty u fryzjera ważne jest, by wykonać test alergiczny aby zweryfikować, czy substancje, których używać będziemy nie wywołają nieprzyjemnych konsekwencji. Jeśli po 48 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie skóry zyskamy pewność, że zabieg jest w 100% bezpieczny dla naszego zdrowia.

Istnieją także inne przeciwwskazania do zabiegu wykonywanego u profesjonalisty, wówczas niestety marzenie o długich włosach musimy odłożyć lub skorzystać z mniej inwazyjnych metod, jak wspomniana wcześniej treska, opaska czy choćby nawet dopinany kucyk lub warkocz. Jeśli występują u Ciebie choroby skóry głowy, nadmierne wypadanie włosów, uczulenie na substancje wykorzystywane podczas zabiegu jak np. metale warto zastanowić się nad jego wykonaniem. Wszelkie decyzje najlepiej konsultować ze specjalistą a jeśli wykonujemy zabieg w domowych warunkach test alergiczny rozwieje nasze wątpliwości.

Jak przygotować się do samego zabiegu? Przedłużanie włosów, w zależności od jego sposobu wymaga wspomnianych wyżej czynności. Istotą jest dobranie odpowiedniej metody tak, by spełniała oczekiwania, które sobie założymy. Ważne, by dobrze oczyścić skórę głowy oraz łuski włosów głęboko oczyszczającym szamponem. Nie aplikujmy także żadnych kosmetyków poprawiających kondycję naszych włosów. Wszelkie odżywki, pianki, żele i maski mogą popsuć efekt, ponieważ doczepiane włosy mogę się zsuwać. Kolejny czynnik to czas. Proces doczepiania pasm zajmuje od 3-4 godzin. Zatem należy uzbroić się w cierpliwość. Osiągnięte rezultaty z pewnością zrekompensują każdą poświęconą minutę. Długie, piękne włosy dodadzą uroku, blasku i odmłodzą o kilka lat!


Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
Polecane
Włosy na keratynie 53 cmWłosy na keratynie 53 cm
2,50 zł2,99 zł
Flip In 100% Włosy NaturalneFlip In 100% Włosy Naturalne
279,00 zł
pixel