Jak pozyskiwane są włosy do przedłużania?

2022-05-24
Jak pozyskiwane są włosy do przedłużania?

Słowiańskie, europejskie,  czy indyjskie... Zastanawiałaś się kiedyś, skąd pochodzą te nazwy i jak pozyskiwane są włosy na dopinki? Czym wyróżniają się naturalne włosy  Cameron Hair? Poznaj rodzaje włosów naturalnych! Wybierz to, co dla Ciebie najlepsze!

Jak pozyskiwane są włosy na dopinki i peruki? Włosów naturalnych nie można w żaden sposób  wyprodukować. Jedynym sposobem na pozyskanie naturalnych włosów jest  ich zakup od ludzi. Tak naturalne włosy to zawsze ludzkie włosy pozyskiwane bezpośrednio z  głowy. Włosy można oddać albo sprzedać  u fryzjera lub w skupach włosów. 
Czy każdy może sprzedać włosy? Otóż nie! Włosy do sprzedaży muszą być w idealnej kondycji i nie mogą być zniszczone. Szczególnie końcówki, jeśli są rozdwojone, należy je obciąć przed oddaniem. Włosy na sprzedaż muszą mieć również odpowiednią długość, minimum 40 centymetrów. Istnieje co prawda możliwość sprzedaży nieco krótszych włosów, ale tylko pod warunkiem, że są one w idealnym stanie. Włosy oddawane do skupu muszą być czyste, po myciu nie wolno stosować odżywki.  Ważny jest także sposób obcięcia kosmyków. Włosy należy związać gumką w kucyki, mniej więcej równej grubości, obciąć tuż nad gumką.
Włosy pozyskiwane w ten sposób to najdroższy gatunek włosa, określany jako dziewiczy

Włosy dziewicze  

Najdroższe i najwyższej jakości są włosy dziewicze, pochodzą głównie  od młodych kobiet oraz dzieci. Virgin hair są w  100% naturalne, niepoddane żadnej chemicznej obróbce, czyli np. farbowaniu lub rozjaśnianiu.   Dzięki temu  włosy dziewicze są wytrzymałe, miękkie i lśniące przez cały okres noszenia. 

Pasma dziewicze możemy farbować, stylizować na różne sposoby oraz poddawać je zabiegom fryzjerskim. Zwykle po zakupie włosy są dopasowywane do naszych pasm.

Włosy dziewicze to produkt unikatowy, a co za tym idzie drogi i ekskluzywny. Sprzedawany w kępkach.  Włosów można użyć do wszystkich metod przedłużania od clip in po metodę kanapkową.    

 

Włosy europejskie i słowiańskie 

Z pewnością   spotkałaś się z określeniem włosy słowiańskie. Sprzedawcy bardzo często opisują swoje włos jako słowiańskie. Co to znaczy i czy zawsze jest to prawda? Włosy słowiańskie to włosy kobiet i dzieci z krajów Europy Wschodniej, głównie Rosji, Ukrainy, podobnie jak dziewicze włosy nigdy nie zostały poddane farbowaniu ani innym zabiegom kosmetycznym czy chemicznym.  To drogie włosy najwyższej jakości. Jeśli ktoś oferuje je  w cenie około  300 złotych lub mniej, powinna nam zapalić się lampka ostrzegawcza. Ceny włosów zaczynają się od tysiąca złotych  wzwyż. Zastanów się, czy sprzędłabyś swoje włosy długie, zdrowe zadbane za około 200 zł?  Raczej nie! Cena w skupie jest niższa od ceny sprzedaży gotowej treski.  

A co  z włosami europejskimi?  To także  włosy bardzo dobrej jakości jednak pochodzą już głównie z krajów Europy Zachodniej. Nie są to włosy dziewicze, czyli są  poddane lekkiej obróbce chemicznej. Zarówno słowiańskie, jak i europejskie włosy można kręcić, prostować. Włosy dziewicze są trwalsze od europejskich, oczywiście wiele zależy od metody przedłużania, którą wybierzemy. 

Indyjskie włosy naturalne

 

Włosy słowiańskie i europejskie to włosy najwyższej klasy.  Niestety ze względu na wysoką cenę, nie każda kobieta może sobie pozwolić na przedłużanie włosów włosami słowiańskimi. Doskonałą alternatywą  są naturalne włosy indyjskie. Firma Cameron Hair oferuje wysokiej jakości naturalne włosy pochodzenia indyjskiego. Co wyróżnia włosy  Cameron Hair?  Po pierwsze dopinki, treski oferowane przez firmę Cameron Hair są wykonane w 100% z naturalnych, ludzkich włosów. Często wiele firm miesza naturalne  włosy z pasmami syntetycznymi lub włosami zwierzęcymi. Zdarza się także, że określa włosy mieszane lub pochodzenia np. azjatyckiego jako słowiańskie. Cameron Hair daje gwarancje całkowicie naturalnych indyjskich, ludzkich włosów, bardzo wysokiej jakości.  

Co oznacza włosy indyjskie? 

Czym charakteryzują się naturalne, ludzkie, indyjskie włosy?  Po pierwsze jak  nazwa  sama wskazuje, włosy pochodzą z Indii, z tamtejszych skupów, od renomowanych sprzedawców. Włosy kobiet w Indiach są zdrowe i zadbane. Hinduski do pielęgnacji swoich włosów używają  olejków,  kosmetyków pochodzenia naturalnego, unikają chemii. Dlatego ich włosy są zdrowe, lśniące  i miękkie oraz bardzo wytrzymałe. Dodatkowo łuska i struktura włosów jest bardzo zbliżona do włosów Europejek.  Kult dbania o włosy w Indiach jest bardzo rozpowszechniony włosy, są tam składane w świątyni w ofierze, a ofiara musi być piękna, dlatego włosy, które następnie trafiają do skupów, są najwyższej jakości. 

Naturalne indyjskie włosy są bardzo trwałe, odporne na warunki pogodowe, ale także na stylizację na ciepło. Włosy można kręcić i  prostować. Włosy są naturalne,  można je farbować.

 Oczywiście podobnie jak nasze włosy na głowie, jeśli poddamy doczepiane włosy działaniu zbyt wysokiej temperatury, zniszczymy je.  

Czym jeszcze charakteryzują się naturalne włosy indyjskie?  Po pierwsze są to włosy pełne połysku, zdrowego blasku,  ich powierzchnia jest równa, włosy są odporne na złamania. Włosy indyjskie to jedne z lepszych włosów dostępnych na rynku, naprawdę trudno odróżnić je od słowiańskich. Ich dodatkowym plusem jest cena, są niemal o połowę tańsze od włosów słowiańskich. Kolejny plus to możliwość dopasowania koloru! Włosy są farbowane, więc  dostępne w szerokiej bazie kolorystycznej. Nawet jeśli nie uda Ci się dobrać odpowiedniego koloru, włosy indyjskie można przyciemniać, więc  po zakupie jaśniejszego odcienia możesz uzyskać taki sam kolor jak Twoje włosy.  

Naturalne indyjskie włosy, nie są dziewicze, przechodzą obróbkę chemiczną, są oczyszczane, odbarwiane i ponownie farbowane, na bardzo wiele odcieni. Mimo to nie plączą się, naturalna łuska włosa jest zachowana i zamknięta w jednym kierunku.

Dlaczego warto wybrać włosy indyjskie?   Po pierwsze 100% naturalne, ludzkie włosy, po drugie niższa cena, po trzecie, możliwość idealnego dopasowania koloru  i zakupu dopinek zawsze w tym samym odcieniu, który nam odpowiada. 

Doczepiane naturalne włosy Cameron Hair

Włosy indyjskie  nadają się do każdej metody przedłużania. Firma   Cameron Hair oferuje włosy indyjskie na spinkach clip in, w kucykach oraz  do stałego przedłużania, czyli włosy na metodę kanapkową.  Włosy słowiańskie lub dziewicze  są sprzedawane w wiązkach, zwykle nie są gotowe do założenia. Metodę zakładnia, zszycie lub założenie włosów na ringi u fryzjera to dodatkowy koszt. Dopinane włosy Cameron Hair  na  spinki clip in, są idealne do  samodzielnego przedłużania, dostępne w  szerokiej bazie kolorystycznej od czarnego do platynowego blondu. Oprócz koloru klient może wybrać także długość włosów oraz gęstość zestawu. Doczepiane włosy Cameron  Hair są gotowe do założenia zaraz po wyjęciu z opakowania. 

Pielęgnacja włosów naturalnych indyjskich

Wiesz już, jak pozyskiwane są włosy na doczepy. Wiesz także, że włos włosowi nierówny i dzielimy je na kilka rodzajów. Czy doczepiane  włosy wymagają specjalnej pielęgnacji i czy trzeba je zmieniać co jakiś czas? Bez względu na to, czy mamy włosy słowiańskie, czy indyjskie łączy je jedno, są włosami martwymi, pozbawionymi cebulek. Zarówno dopinki, jak i włosy na ringi, metodę kanapkową lub każda inną należy nawilżać i natłuszczać. Włosy przedłużane bardzo szybko tracą wilgoć, trzeba je  intensywnie nawilżać.  Do pielęgnacji należy stosować naturalne olejki np. oliwę z oliwek i kosmetyki, które mają w swoim składzie keratynę. Mimo odpowiedniej pielęgnacji i nawilżania, co jakiś czas trzeba kupić nowe doczepy.  Nic nie trwa wiecznie i doczepiane włosy podobnie jak ubranie czy buty trzeba wymienić na nowe. Niestety wszystko się zużywa. Naturalne indyjskie włosy mogą Ci posłużyć od 6 miesięcy do nawet 1,5 roku. Wiele zależy od metody przedłużania, tego, czy często prostujemy i kręcimy włosy, czy jest to stała metoda przedłużania, czy tylko dopinki. Osoby, które noszą dopinane włosy raz na jakiś czas, tylko na okazję np. wesele, mogą cieszyć się dopinanymi włosami w dobrym stanie nawet kilka lat. 

Podsumowując włosy naturalne  to zawsze ludzkie włosy, mogą różnic się pochodzeniem z różnych regionów świata i tym czy są dziewicze, lub po obróbce chemicznej. Pamiętaj pod hasłami:  pół naturalne lub jak naturalne, zwykle kryją się włosy sztuczne lub niskiej jakości włosy z domieszką sztucznych lub zwierzęcych pasm. 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Polecane
Włosy Clip In 53cm 3 taśmyWłosy Clip In 53cm 3 taśmy
229,00 zł
Włosy Clip In 53cm 3 taśmyWłosy Clip In 53cm 3 taśmy
229,00 zł
Kucyk Naturalny 48 cmKucyk Naturalny 48 cm
329,00 zł
Kok naturalny #22Kok naturalny #22
89,00 zł
Metoda Kanapkowa Metoda Kanapkowa
44,99 zł
pixel