Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?
2016-10-17

Problem wypadających włosów towarzyszy każdemu z nas. To naturalny proces, a wszystkie włosy mają ograniczoną długość życia i po przejściu do ostatniej, telogenowej fazy obumierają i wypadają. Codziennie tracimy część włosów, jednak gdy ich ilość z dnia na dzień się zwiększa osiągając coraz wyższą wartość, warto się zastanowić jakie są tego powody. Badania dowodzą, że normą jest utrata do 100 włosów dziennie. Nie popadajmy jednak w skrajność licząc te, które pozostają na szczotce czy podłodze i ubraniach. Pamiętajmy jedynie, że ich coraz większa ilość to sygnał, by sprawdzić czy w naszym organizmie wszystko działa jak należy. Przyczyn wypadania włosów jest bardzo wiele. Faktem jest to, że nasze włosy są odzwierciedleniem kondycji naszego ciała. Na nadmierną utratę włosów najczęściej skarżą się ludzie żyjący w biegu, prowadzący stresujący tryb życia - brak snu, przemęczenie. Nieprawidłowa dieta bardzo szybko odbija się na naszych włosach. O tym co jeść, by włosy były zdrowe i lśniące pisaliśmy w poprzednim artykule - warto wzbogacić jadłospis w niektóre witaminy i minerały, wówczas możemy całkowicie wyeliminować problem wypadania włosów. Jednak gdy zdrowy tryb życia, odpowiednie dawki snu i zwolnienie tempa nie pomagają, warto wybrać się do specjalisty. Wypadanie włosów często wiąże się ze zmianami hormonalnymi czy poważnymi chorobami. Należy także wspomnieć, że w okresach jesiennych i zimowych włosy narażone są na wzmożone wypadanie. Rozpoznanie przyczyny utraty włosów to pierwszy krok to wyboru metody zwalczania tego problemu.
Od czego więc zacząć w walce o każdy włos?
Na pewno zacznijmy od naszego organizmu - najczęściej zmiana diety wystarcza aby zażegnać problem.
Kolejne działanie to kosmetyki i preparaty poprawiające kondycję skóry głowy i naszych włosów.
Szczególnie polecamy :
-wcierki (Faromona Jantar)
-preparaty na bazie placenty (np. ampułki)
-specjalne koktajle podawane w zabiegu mezoterapii igłowej
Eksperymentujmy i twórzmy własne maseczki i napary, które mają zbawienny wpływ na nasze włosy. Korzystajcie z dobroczynnego wpływu drożdży, żelatyny, jaj, kozieradki, skrzypu polnego czy pokrzywy. Domowe receptury i systematyczność sprawią, że włosy mogą stać się bardziej odżywione i mocne, dzięki czemu problem wypadania stanie się przeszłością.
Proces odbudowy i powrotu do upragnionej objętości może niestety trwać dłuższy czas. Warto wtedy sięgnąć po rozwiązania tymczasowe, które na pewno sprawią, że nasze samopoczucie się poprawi. Szczególnie warta polecenia jest metoda Clip In, która w żaden sposób nie niszczy naszych naturalnych włosów. Za pomocą włosów na grzebykach możesz w szybki i łatwy sposób (bez fryzjera!) zagęścić lub przedłużyć swoje. Na rynku dostępne są naturalne oraz nieco tańsze syntetyczne włosy Clip In. Treski, opaski z włosami, tupety, półperuki oraz włosy Clip In mają za zadanie zwiększenie objętości włosów, przykrycia łysin oraz rzadkich włosów na czubku głowy, bardzo często wykorzystywane są także do przedłużania włosów. Diagnoza stanu włosa i przyczyna jej wypadania to najważniejszy czynnik w procesie walki z ich nadmierną utratą. Najczęściej wystarczy zmienić tryb życia i systematycznie dbać o nasze włosy, jeśli natomiast borykacie się z poważniejszymi problemami organizmu z pomocą może przyjść jedynie lekarz specjalista. Warto także sięgać po rozwiązania tymczasowe. Kompilacja tych wszystkich elementów, pozwoli Wam ponownie cieszyć się piękną fryzurą!
Pokaż więcej wpisów z
Październik 2016
Polecane