Jak doczepić włosy Clip In? Prosty instruktaż krok po kroku

2020-08-12
Jak wybrać doczepiane włosy Clip In?

Wybór doczepianych włosów jest bardzo ważny. Osoby, które chcą nosić doczepiane włosy Clip In codziennie lub bardzo często, powinny wybrać naturalne dopinki Clip In. Naturalne, dopinane włosy bardzo łatwo poddają się kręceniu za pomocą lokówki oraz prostownicy. Podczas stylizacji zachowują się tak samo jak „nasze” włosy.

Oczywiście trzeba pamiętać, że nadmierna stylizacja czy zbyt wysoka temperatura może uszkodzić doczepiany włos, podobnie jak nasze własne kosmyki. Ponadto naturalne, doczepiane włosy, oprócz stylizacji, można poddawać koloryzacji oraz tonowaniu. Jeśli chcemy nosić dopinki okazjonalnie lub jednorazowo, nie chcemy ich kręcić lub potrzebujemy włosów do upięć – wówczas wystarczające będą dopinki z włókna syntetycznego.


Krok drugi – ilość, długość, kolor


Osoby o cienkich, delikatnych włosach powinny wybierać zestawy o mniejszej gramaturze. Jeśli nasze włosy są delikatne i rzadkie proponujemy wybór zestawu Clip In 60 g. Natomiast jeżeli doczepiane włosy mają jedynie zagęścić nasze własne kosmyki, powinniśmy zakupić zestaw 30 lub 43 cm. Panie, które chcą zagęścić i przedłużyć włosy powinny wybrać zestawy 53 lub 60 cm. Dla osób o gęstych włosach, które chcą osiągnąć efekt przedłużenia, zestawem odpowiednim będzie zestaw od 120 do 130 gram.
ile-tasm-clip-in

Odpowiedni dobór kolorystyczny doczepianych włosów jest kolejnym ważnym etapem. Czym kierować się przy wyborze koloru? Niezależnie od tego czy wybieramy popularne doczepy typu Clip in, czy włosy na żyłce Flip in, zwróćmy uwagę na kolor końców włosów. Osoby, które decydują się na zakup doczepianego kucyka lub koczka powinny kierować się odcieniem włosów przy nasadzie, ponieważ treski tego typu łączą się z górną częścią naszych włosów.

Jak doczepić włosy Clip In?

Jeśli masz już swój wymarzony kucyk lub koczek, pewnie zastanawiasz się jak doczepić włosy clip in. Zakładanie nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy umiejętności. Zestaw włosów Clip In po wyjęciu z opakowania jest właściwie gotowy do założenia. Do przypięcia doczepianych włosów przydatny będzie grzebień do tapirowania włosów, lakier, klips lub spinka oraz szczotka do włosów przedłużanych.
Zestaw doczepianych włosów Clip In składa się z kilku tresek różnej szerokości.
1 taśma: 4 klipsy-x20 cm
1 taśma: 3 klipsy-x15 cm
1 taśma: 3 klipsy-x15 cm
1 tasma:2 klipsy-x 10 cm
1 tasma:2 klipsy-x 10 cm
1 tasma:2 klipsy-x 8 cm
1 tasma:2 klipsy-x 7 cm 


Jak dopiąć włosy Clip in – trwała i wygodna fryzura 

Przed doczepianiem włosów Clip in, pogrupuj pasma według ich szerokości. Dokładnie rozczesz swoje włosy, zrób poziomy przedziałek około 2 cm nad karkiem. Kolejno, górną część włosów zepnij klipsem na czubku głowy, delikatnie spryskaj dolną część włosów tuż przy skórze, możesz do tego celu użyć lakieru. Wepnij wąską taśmę jak najbliżej skóry głowy i zatrzaśnij spineczki.Po rozpuszczeniu włosów zrób kolejny przedziałek, około 2 do 3 centymetrów nad wpiętą taśmą, aby zasłonić część Twoich włosów. Ponownie, lekko podtapiruj włosy i wepnij szerszą treskę, najlepiej z trzema spinkami. Rozpuść włosy, zrób kolejny przedziałek około 3 cm wyżej, na wysokości uszu. Teraz podtapiruj włosy i wepnij taśmę na 4 klipsy. Kolejną taśmę z 3 klipsami wepnij nieco wyżej. Pozostałe, węższe taśmy wepnij po bokach na wysokości skroni. Po wpięciu wszystkich dopinek delikatnie przeczesz włosy szczotką.

Dopinanie włosów Flip In

Włosy Flip In są bardzo podobne do włosów Clip In – to jedna, szeroka treska z klipsami i żyłką, która przechodzi przez czubek naszej głowy. Dzięki żyłce włosy Flip in nie obciążają naszych włosów, a treska lepiej się trzyma. W celu założenia Flip in należy nałożyć treskę na głowę tak, aby żyłka znajdowała na czubku głowy. Następnie za pomocą ostrej końcówki do tapirowania delikatnie wyciągaj swoje włosy spod treski, aż do momentu, gdy treska będzie całkowicie zasłonięta. Zakończ stylizację, przypinając spinki Clip in do swoich włosów.

Jak zakładać doczepiany kucyk? 

Doczepiany kucyk może wyglądać bardzo efektownie, szczególnie na wieczorne wyjścia. Doczepiany kucyk to doskonałe rozwiązanie, gdy nasze włosy są cienkie i związanie ich potęguje ten efekt. Jak doczepiać włosy? W celu założenia kucyka musimy związać w kitkę włosy. Następnie zakładamy kucyk na naszą kitkę. Doczepiany kucyk ma mały grzebyczek, który należy wbić w miejscu, w którym nasze włosy są związane gumką. Kucyk posiada osobne pasmo, które owijamy w miejscu gumki.Ten sposób na doczepianie kucyka jest bardzo prosty. Takie przypięcie daje gwarancje, że nic nam się przypadkiem nie zsunie – grzebyczek bardzo dobrze trzyma się włosów, nie powodując żadnego dyskomfortu. 

Doczepiane włosy Cli In – jak o nie dbać?

Włosy Clip In nie mają bezpośredniego kontaktu z naszą skórą, przez co nie natłuszczają się zbyt szybko. Nie ma potrzeby częstego ich mycia, wystarczy zrobić to co 15 do 20 użyć – średnio raz na dwa tygodnie. Bardzo ważne jest to, aby włosy zawsze zdjąć przed pójściem spać. Po zdjęciu, włosy należy delikatnie lecz dokładnie rozczesać. Użyj w tym celu szczotki do włosów przedłużanych. Czesanie zaczynamy od końcówek i kierujemy się w stronę spinek. Mycie włosów należy rozpocząć od napełnienia umywalki wodą, związać wszystkie taśmy w kucyk, następnie zanurzyć włosy w wodzie z szamponem. Nie wolno pocierać włosów, delikatnie przesuwaj dłonią od nasady do końcówek. Zwróć uwagę na to, aby niepotrzebnie nie namaczać włosów w miejscu spinek. Do mycia zlecamy szampony bezsiarczanowe i nawilżające. W pielęgnacji sprawdzi się mocno nawilżająca maska lub odżywka. Kosmetyk może być nałożony na włosy nawet na 15 minut. Włosy należy dokładnie wypłukać, rozdzielić taśmy i zostawić do wyschnięcia. Jak doczepić włosy aby nosić je jak najdłużej? Z pomocą przyjdzie nawilżane włosów za pomocą olejków, odżywek i jedwabiu. Nie przesuszaj włosów i nie poddawaj ich działaniu zbyt wysokiej temperatury. 

Poczuj się pięknie i ciesz się długimi włosami 

Doczepiane włosy z każdym dniem zyskują coraz większą popularność. Są doskonałym sposobem na odmianę swojego wyglądu w zaledwie kilka chwil i to bez większej ingerencji. Wiesz już jak się doczepia włosy – to prosty i bezpieczny dla Twoich włosów trick. Samodzielne przedłużanie włosów to szybka i wygodna metoda zmiany wyglądu. Doczepianie włosów samemu nie wymaga posiadania specjalnych akcesoriów czy pomocy fryzjera. Dopinane włosy Clip In, noszone zgodnie z zaleceniami, nie niszczą naszych włosów. Możesz z radością cieszyć się nową stylizacją w parę minut. Wypróbuj różne fryzury z dopinkami i znajdź tę, w której poczujesz się najlepiej!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel