Hit sprzed lat powraca—klamra do włosów! 

2022-01-14
Hit sprzed lat powraca—klamra do włosów! 

 

Nie trzeba wnikliwe obserwować trendów, aby zauważyć wielki powrót klamry do włosów. W 2021 roku, ta zapomniana nieco ozdoba szturmem podbiła ulice! Czy postawić na ten dodatek w nowym sezonie?  Zdecydowanie tak! Klamry w najróżniejszym wydaniu właśnie zasiliły asortyment mnóstwa sklepów!  


Zupełnie jak w latach 80' i 90', kiedy to klamra do włosów była do kupienia dosłownie wszędzie. Kiedyś była tak nieodłącznym elementem uczesania, jak dziś gumka do włosów i wsuwka. Nawet jeśli masz około 20 lat, nie wierzę, że nie pamiętasz tej charakterystycznej, dużej spinki, która była praktycznie w każdym domu! 
 
 
Klamra przez długi czas była kojarzona z obciachem... Nosić ją tylko dlatego, że jest modna? 
 
Oczywiście, że nie! Na popularność spinki wpłynęło w dużej mierze to, że zyskała nowy design. Ozdobę dostaniesz teraz w każdym wariancie kolorystycznym, a także z fantastycznymi printami. Są również w wersji obszytej zamszem-taka ozdoba, sprawia wrażenie luksusowej. Prawdziwą furorę robi cienka klamra francuska w metalicznych kolorach. Będzie ona dobrze wyglądać także do eleganckiej stylizacji i fryzury. Jeśli ma pasować do casualowego stroju i luźnego uczesania wybierz klasyczną klamrę np. w bardzo modnych odcieniach beżu lub ze wzorem w panterkę. 
 
Klamry, które kobiety w Polsce nosiły kilka dekad temu, wyglądały nieco inaczej. Na co dzień dominowały te w burych kolorach: bordo i ciemny brąz. Na imprezach plastikowe klamry w neonowych kolorach tandetnie się świeciły. Z tyłu spinki za bardzo widoczny był jej metalowy mechanizm. Dziś wygląd francuskiej klamry został podrasowany tak jak w przypadku szerokiej gumki frotki- dawniej synonimu obciachu, którą również pokochałyśmy!
 
 
Wygląd to jedno. Czy upinanie włosów klamrą jest dla nich zdrowe? 
 
Zamiana gumki do włosów na spinkę z ząbkami niesie ze sobą wiele korzyści:   
 
-klamra do włosów upina pasma delikatniej niż gumka, więc nie powoduje żadnych uszkodzeń mechanicznych. Zwróć uwagę, aby klamerka miała zaokrąglone zęby, które nie będą wbijały się w skórę.
 
-prawidłowo zamocowana klamra poradzi sobie z niesfornymi kosmykami. Włosy nie odkształcają się, nie powstają nieestetyczne wgniecenia. Fryzura nie traci swojej formy i nie zmienia wyglądu- kucyk lub kok na gumce pod koniec dnia może opadać.
 

-cienka gumka, zwłaszcza ciasno zawiązana, powoduje na włosach mikrouszkodzenia- wyciera włos przez cały dzień w jednym miejscu, chyba że jest to jedwabna frotka. Włosom w klamrze jest po prostu luźniej. 
 
-jeśli codziennie mocno wiążesz włosy w jeden sposób, narażasz je na łysienie trakcyjne, czyli tzw. łysienie od naciągania. Wiemy, że Twoja praca lub uprawiany sport może tego wymagać. Jeśli kochasz uczucie braku przeszkadzających kosmyków na swojej twarzy, po prostu stosuj klamrę do włosów na przemian z gumką i zmieniaj sposoby upięcia włosów. 

Jak wybrać spinkę odpowiednią dla siebie? 

 
Dobierz jej kolor do koloru swoich włosów na zasadzie kontrastu. W tym sezonie klamra powinna być widoczna! Również jej rozmiar powinien być dopasowany do gęstości i długości Twoich włosów. Zbyt duża może stworzyć groteskowy efekt. Do częściowego upięcia cienkich włosów lepiej wybrać mniejszy rozmiar, do upięcia wszystkich włosów- średni. Jeśli Twoje włosy są gęste lub długie, nie zdołasz zebrać ich małym klipsem. Upięcia włosów klamrą mają sens, jeśli obie jej strony zazębiają się ze sobą. Na szczęście klamra francuska w dalszym ciągu należy do akcesoriów tanich, dlatego możemy pozwolić sobie na wybór modelu metodą prób i błędów. 
  

Jak upiąć włosy klamrą? 

Odpowiedź jest prosta. Przede wszystkim tak, żeby było Ci wygodnie! Żadna francuska nie zrobiłaby sobie fryzury, w której nie czułaby się pewnie lub która obniżałaby jej codzienny komfort. Dodatkowy urok klamry tkwi w tym, że uczesanie nie wychodzi codziennie takie samo. Używając jej do upięcia włosów, Twoja fryzura zyskuje na finezji i oryginalności! Może też współgrać z innymi dodatkami w podobnym stylu np.chustką lub opaską. Takie uczesanie dużo lepiej sprawdzi się w przypadku nieświeżych włosów niż gładki kucyk. To sprawia, że spinka świetnie nadaje się do codziennego użytku. Jednak w tym sezonie klamra francuska weszła na salony i podbiła światowe wybiegi. Jak sprawić, żeby klamra do włosów wyglądała naprawdę cool?


Najmodniejsze upięcia włosów klamrą.

Jeśli potrzebujesz inspiracji, zobacz nasze propozycje!

Upięcie włosów w luźnym stylu

Możemy upiąć włosy przy użyciu klamry na kilka sposobów np. częściowo. Wydziel dwa grubsze pasma włosów z boku głowy i zwiń w ruloniki. Użyj klamry do włosów niewielkich rozmiarów. Upnij włosy z tyłu głowy na wysokości uszu. W tego typu uczesaniu na co dzień pomijaj stylizowanie włosów-fryzura i tak będzie wyglądać dobrze. Jeśli chcesz, aby włosy wyglądały naprawdę efektownie, zrób delikatne fale lokówką. Jeśli Twoje naturalne włosy są zbyt cienkie, w tym uczesaniu z łatwością użyjesz dopinek Clip In. Już 3 taśmy widocznie zagęszczą Twoje włosy. Podziel włosy na poziome sekcje i wepnij spinki w tylną część pasm, której nie będzie trzymała klamra do włosów. Później dokończ upięcie włosów bez żadnych zmian.