Fryzury z warkoczem – sposoby na piękny warkocz

2020-10-05
Fryzury z warkoczem – sposoby na piękny warkocz
Warkocz jest jedną z najstarszych fryzur – można było się tego spodziewać! Mimo to, wszelkie jego odmiany, plecionki, warkoczyki, święcą triumfy i to niezmiennie od kilku sezonów. Fryzury z warkoczem  są proste, praktyczne, a jednocześnie bardzo efektywne. Istnieje bardzo dużo rodzajów warkoczy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Z tego artykułu dowiesz się, jak wykonać różnego tupu plecionki, poznasz modne i stylowe fryzury z warkoczem w roli głównej.  

Fryzury z warkoczem – sposób na piękną fryzurę

Warkocz to ponadczasowa fryzura. Klasyczny warkocz wykonany jest zwykle z trzech pasm włosów, które są splecione i zabezpieczone przed rozplataniem gumką.  

Formy warkocza mogą się zmieniać. Sploty noszą też różne nazwy, np.: dobierany, holenderski, francuski. Powstają coraz to nowsze sposoby zaplatania włosów oraz z większej ilości pasm np. 4 lub mniejszej np. kłos z 2 pasm.  

Najbardziej znaną formą, jest oczywiście klasyczny warkocz, ale od kilku sezonów niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się warkocz holenderski. Hitem  są obecnie warkocze bokserskie i warkocze dobierane z kolorowymi syntetycznymi włosami. Swoją ponadczasowość warkocz zawdzięcza uniwersalności – pasuje właściwie każdej osobie, jest prosty w wykonaniu, a zarazem praktyczny i elegancki.  

Jak zrobić warkocz

Warkocze najlepiej prezentują się na długich i gęstych włosach. Osoby o cieńszych włosach także dobrze wyglądają w warkoczu, powinny jednak wybierać fryzurę, gdzie warkocz jest luźno zapleciony z tyłu głowy. Dobrze będą wyglądać też w kłosie lub dwóch warkoczach, których końca są połączone w kok. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie też warkocz bąbelkowy. Osoby o gęstych i grubych włosach mogą zaplatać 2 warkocze francuskie lub  holenderskie.  

Panie o delikatnej i owalnej twarzy powinny wybierać wersję zaplecioną dookoła głowy lub koronę z włosów. Niestety, z warkocza powinny zrezygnować osoby z trójkątną i prostokątną twarzą oraz wysokim czołem – podkreśli to ich niedoskonałości.

Warkocz – fryzura na każdą okazję

Warkocz w eleganckim wydaniu

 

Warkocz dzięki bardzo wielu formom, jest bardzo uniwersalną fryzurą, pasuje do wielu okazji. W obecnym sezonie, warkocz w formie korony idealnie sprawdzi się w  podczas oficjalnych uroczystości typu ślub, wesele czy rodzinne przyjęcie. Kolejną elegancką fryzurą, idealną na  przyjęcie, jest warkocz wodospad. To nieco skomplikowana fryzura z warkoczem, lecz bardzo piękna i efektywna.

Elegancki warkocz

Warkocz – fryzura na wymarzoną randkę 

Fryzury z warkoczykami są wręcz idealne na randkę. Plecionki są niezwykle romantyczne, dodają dziewczęcego uroku i zwiewności. Bardzo dobrze prezentują się również fryzury z warkoczem dobieranym, luźno zaplecionym, z którego niedbale wysuwają się kosmyki. Idealnym pomysłem na wykonanie fryzury z warkoczami, jest splot na rozpuszczonych włosach. Wystarczy, że po bokach głowy zapleciesz dwa cienkie warkoczyki, a z tyłu głowy połączysz je gumką.

Warkocz – praca, impreza, sport 

W przypadku koncertu czy imprezy, bardzo praktycznym rozwiązaniem są cornrows, czyli cienkie warkoczyki dobierane, splecione bardzo blisko głowy. Fryzura sprawdzi się zarówno przypadku krótkich jak i długich włosów. Warkoczyki zaplatamy po jednej stronie głowy nad uchem, możemy wykonać jeden lub kilka splotów. Pozostałe włosy zostawiamy rozpuszczone.

Warkocz to bardzo praktyczna fryzura, która doskonale sprawdza się w pracy. Bardzo dobrym wyborem jest warkocz klasyczny, dobierany lub kłos. Uczesanie tego tupu jest wygodne i elegancie, zapewni wygodę podczas pracy i elegancki,  klasyczny look.

To też fryzura idealna dla osób uprawiających sport – zwłaszcza wersja dobierana, francuska lub holenderska! Włosy splecione w warkocz z pewnością świetnie zaprezentują się na siłowni, podczas treningu.

Warkocz bokserski

Fryzury z warkoczami

Warkocz nie jedno ma imię! Oto kilka przykładów plecionek z warkoczem w roli głównej.

Warkocze bokserskie / "boxer braids"

To odsłona warkocza holenderskiego. Włosy rozdzielamy na 2 części i splatamy z nich 2 dwa warkocze. Zaczynamy od linii włosów, następnie przekładamy na zmianę raz lewe, a raz prawe pasmo włosów pod środkową częścią. Zaplatamy włosy w kierunku karku, za każdym razem dobierając do pasma część z luźno pozostawionych włosów z zewnętrznej do wewnętrznej części. Dobieramy włosy, aż dotrzemy do karku, następnie nadal zaplatamy warkocz, pasmo pod pasmo od spodu, czyli zewnętrzne kosmyki naprzemiennie z wewnętrznymi pod środkową częścią.  

Kolorowe warkocze z włosami syntetycznymi  

Kolorowe warkocze to hit tego lata! Są odmianą warkoczy bokserskich, a ich charakterystyczną cechą są wplecione kolorowe pasma syntetycznych włosów. Ja zrobić taki warkocz?  

Warkocz bokserski syntetyczny robi się na bazie warkocza holenderskiego, polegającego na przekładaniu poszczególnych pasemek pod spodem, dzięki czemu przy głowie powstaje duży warkocz.

Oddzielamy pasmo nad czołem i dzielimy je na 3 części. Syntetyczne pasemko składamy na pół i dokładamy do skrajnych części swoich włosów. Układ warkocza powinien być następujący: część włosów naturalnych i część sztucznych, włosy naturalne, część włosów naturalnych i część sztucznych. Dobierając na przemiennie nasze włosy i pasmo włosów syntetycznych zaplatamy warkocz dobierany.  

Warkocz z włosami syntetycznymi

Pipe Braid

Warkocz rurka to zupełnie nowy sposób zaplatania włosów! Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi – wygląda jak rurka. Jak go wykonać? Zaczynamy od góry, rozdzielając włosy na dwie części. Kolejno, bierzemy cienkie pasmo od góry po jednej ze stron. Drugie pasmo chwytamy z boku, robimy pętelkę i zawijamy pasmo wokół pasma. Potem czas na drugą stronę. I tak aż do karku. Możemy spleść 2 warkocze lub jeden.  

Korona z włosów

Korona z włosów to piękne, dziewczęce upięcie, które z łatwością wykonasz sama. Istnieją dwa sposoby na wykonie tego typu fryzury z warkoczem – pierwszy jest bardzo prosty. Wystarczy podzielić włosy na pół, zapleść dwa klasyczne warkocze po obu stronach głowy, następnie unosimy sploty, tworząc swoistą opaskę i łączymy je na czubku głowy za pomocą wsuwek.

Korona z włosów

Oszukany warkocz – fryzura krok po kroku

Bąbelkowy warkocz wykonujemy tak samo jak zwykły kucyk, z tą różnicą, że włosy związujemy w kilku miejscach, używając do tego większej ilości gumek. Na czubku głowy związujemy mały kucyk, zbierając włosy z górnej partii głowy. Poniżej związujemy kolejny kucyk, a górną część dzielimy na dwie części i przekładamy pod niższym kucykiem, związując włosy razem. Czynność powtarzamy na całej długości włosów. „Oszukany” warkocz możemy delikatnie poluzować na splotach, uzyskując jego większą objętość. Do jego wykonania możemy również wykorzystać doczepiane, syntetyczne włosy, które będą stanowiły jego idealne przedłużenie.

Oszukany warkocz

Jak zrobić warkocz – krok po kroku

Warkocz klasyczny
Zaczynamy od delikatnego wyszczotkowania włosów, co pozwoli je maksymalnie wyprostować. Następnie zbieramy włosy i dzielimy je na trzy równe części. Splatamy włosy, idąc od lewej do prawej, i przeciągamy na je prawo, nakładając na kosmyk znajdujący się pośrodku. W celu zagęszczenia i przedłużenia warkocza możemy skorzystać z dopinanego warkocza Clip In. Wystarczy, że wepniemy go pomiędzy swoje włosy, a następnie zapleciemy raz ze swoimi włosami jak zwykłego warkocza.  

Warkocz francuski
Najpierw dzielimy część włosów tuż przy czole na trzy równe pasma. Następnie przekładamy je jedno pod drugim, dobierając kolejne pasma, i zaplatając je razem z głównym warkoczem. Pasma dobieramy coraz niżej, schodząc w kierunku karku. Warkocz możemy zakończyć błyszczącą gumką lub cienką wstążką. Nie zaciskamy zbyt mocno pasm włosów.  

Warkoczyki afrykańskie – warkocze z włosami syntetycznymi

Doczepiane warkoczyki syntetyczne pozwalają na stworzenie oryginalnej fryzury oraz są idealnym sposobem na zagęszczenie i przedłużenie naturalnych włosów. Przed zaplataniem kolorowych warkoczyków należy dokładnie umyć naturalne włosy, wysuszyć i rozczesać. Wykonanie fryzury zaczynamy od wydzielenia pasemka własnych włosów i dobrania pasemka syntetycznego o identycznej grubości.  

Przekładając przez pętelkę podłożoną pod własny kosmyk, zaczepiamy sztuczne pasmo. Następnie wykonujemy kilka zwykłych splotów warkoczyka, przeplatając cały czas pasemko syntetyczne z naturalnym, po czym dzielimy półnaturalny kosmyk i kosmyk sąsiedni. Takie zaplatanie da nam gwarancję, że syntetyczne warkoczyki się nie zsuną. Każdy warkoczyk zaplatamy w ten sam sposób. Zakańczamy go gumką lub podpalamy końcówkę – da to pewność, że warkocze się nie rozplotą.

Warkocz syntetyczne włosy

Fryzury z warkoczem – podsumowanie

Fryzury z warkoczem  klasycznym, dobieranym, czy sploty na rozpuszczonych włosach, luźne lub mocno ściśnięte – to fryzury idealne! Dzięki wielu formom każda kobieta będzie mogła odnaleźć warkocz idealny dla siebie. Możliwości zaplatania włosów są ogromne – nie bójmy się puścić wodzy fantazji! 
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
Polecane
Włosy Clip In 53cm 3 taśmyWłosy Clip In 53cm 3 taśmy
229,00 zł
WarkoczWarkocz
69,00 zł
Warkoczyki do włosów ombre Warkoczyki do włosów ombre
27,99 zł
pixel