Fryzury wyszczuplające twarz – poznaj je!

2021-12-13
Fryzury wyszczuplające twarz – poznaj je!

Chcesz w krótkim czasie odjąć sobie kilka kilogramów? Nie musisz przechodzić na dietę i katować się treningami – dzięki odpowiedniej fryzurze efekt uzyskasz natychmiastowo! Poznaj fryzury wyszczuplające twarz i odmień swój look z Cameron Hair.

Fryzury wyszczuplające twarz

Dlaczego niektóre fryzury mają wyszczuplającą moc? Czym charakteryzują się fryzury wyszczuplające twarz? Stosownie dobrane ułożenie włosów potrafi wizualnie odjąć kilka kilogramów, bez wysiłku! Nie zawsze problem okrągłej twarzy towarzyszy osobom puszystym. Często dotyczy także bardzo szczupłych osób – przykładem może być Selena Gomez, która mimo drobnej budowy, posiada okrągłą twarz, którą umiejętnie wyszczupla odpowiednim uczesaniem.

Wiele osób o kwadratowej lub bardzo okrągłej twarzy chce wysmuklić swoje rysy. Nie zawsze chcemy schudnąć, często zależy nam jedynie na optycznym wyszczupleniu buzi, a jak wiadomo – nie można schudnąć tylko z jednej partii ciała. Z pomocą idą odpowiednie cięcia i fryzury, które pomogą Ci optycznie „zmniejszyć” twarz. Dobrze dobrana fryzura może odjąć nam nawet kilka kilogramów! Poznaj wyszczuplające fryzury!

Zastanawiasz się, jakie fryzury wyszczuplają twarz? Są to przede wszystkim asymetryczne cięcia – bob i pixie cut, czyli uczesania z dłuższym przodem oraz krótszym tyłem. Masz okrągłą twarz i pełne policzki? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie długość włosów do obojczyka. Najlepiej, aby cięcie nie było równe – kosmyki z przodu powinny być dłuższe, twarz dzięki temu wyda się bardziej pociągła.

Posiadaczki długich włosów również mogą stosować odpowiednie uczesanie, które optycznie wysmukla twarz. Ważne jest, aby dłuższe włosy były zaczesane gładko, blisko głowy, tak by zasłaniać boki twarzy. Niestety posiadając okrągłe rysy twarzy, nie możesz pozwolić sobie na bujne fryzury odsłaniające całą twarz. Staraj się dobierać fryzury w taki sposób, aby Twoje długie włosy mogły zasłonić tę niepożądaną przez Ciebie cechę – a nie jeszcze bardziej ją uwydatnić.

Jak wyszczuplić twarz? Długie włosy z krótszymi włosami przy twarzy

Grzywka wyszczuplająca twarz? Tak, ale nie każda – jeśli masz okrągłe rysy twarzy, nie możesz pozwolić sobie na gęstą, prostą i ciężką grzywkę. Taka fryzura może optycznie dodać Ci kilogramów! Jeśli zdecydujesz się na grzywkę, wybierz lekką, długą i asymetryczną – najlepiej zaczesaną na bok.

Wyszczuplić i odmłodzić może nas nie tylko odpowiednie cięcie, ale także kolor. Jaśniejsze pasma tuż przy twarzy lub refleksy na włosach dodadzą fryzurze lekkości i wymodelują kształt buzi. Jeśli masz okrągła twarz, zrezygnuj z obszernych uczesań, bujnych loków, gładko zaczesanych włosów do tyłu oraz ciasnych upięć.

Dzięki dobrze dobranym fryzurom możesz wymodelować twarz dokładnie w taki sposób, w jaki chcesz! Poznaj kilka wyszczuplających fryzur i znajdź idealną dla siebie.

Wyszczuplające fryzury dla każdego

Wysoki koński ogon lub koczek

Chociaż ciasne upięcia są zwykle odradzane osobom o pełnej twarzy, istnieją takie, które mogą dać rewelacyjne rezultaty optycznego wyszczuplenia. Koński ogon jest tego doskonałym przykładem – wysoko związany kucyk wydłuża twarz, dzięki czemu wydaje się węższa. Większość wysoko upiętych fryzur pomaga uzyskać efekt wizualnie wąskiej twarzy. Nie wahaj się zatem uczesać np. wysokiego koka, możesz dodatkowo przy twarzy wypuścić kilka luźnych pasm, które jeszcze bardziej spotęgują efekt wysmuklenia!

Wyszczuplające fryzury - wysoki koński ogon

Asymetryczny przedziałek

Przy pełnej twarzy warto postawić na asymetrię – także w sposobie noszenia przedziałka. Przedziałek na środku dokładnie wyznaczy oś symetrii twarzy i podkreśli jej krągłość. Warto przesunąć linie zaczesania na jedną ze stron, dzięki temu twarz optycznie będzie wydawała się szczuplejsza. Włosy zaczesane na prawo lub lewo, lekko zasłaniające bok twarzy optycznie ją zmniejszą! Przykładami znanych gwiazd, które mogą Cię zainspirować do noszenia takiej fryzury są Kirsten Dunst i Jennifer Lawrence. Obie aktorki często pokazują się z asymetrycznym przedziałkiem na czerwonym dywanie.

Warstwowe cieniowanie

Masz długie włosy i zastawiasz się nad fryzurą, która wyszczuli Twoją twarz? Wybierz warstwowe cieniowanie – „drabinkę”. Takie cięcie wizualnie wyszczupli twarz, uwydatni kości policzkowe i podbródek. Fryzura pozwoli Ci robić mnóstwo eksperymentów z różnymi uczesaniami włosów, np. zebrać część włosów w koński ogon, a dolna cześć zostawić rozpuszczoną.

Włosy blisko twarzy, pocieniowane, zasłaniające wypukłe policzki to strzał w dziesiątkę! Przy tego typu cieciu możesz pozwolić sobie na luźne, częściowe upięcia. Pamiętaj jednak, by część kosmyków pozostawić przy twarzy – z pozostałych możesz związać koczek, warkocz lub kucyk.

Angled bob

Angled bob, czyli asymetryczna odmiana klasycznego boba jest wręcz idealna dla osób o okrągłej twarzy. To fryzura, w której włosy sięgają poniżej linii brody, a linia cięcia poprowadzona jest tak, że z przodu pasma są dłuższe, natomiast z tyłu nieco krótsze. Dzięki takiemu rozwiązaniu włosy wizualnie wyszczuplają okrągłą buzię. Boba możesz łączyć z asymetrycznym przedziałkiem, czesać włosy na bok i lekko zasłaniać część twarzy.

Long bob

Zależy Ci na tym, żeby swobodnie móc wiązać włosy? W takiej sytuacji najlepiej wybierz long boba. Taka fryzura bardzo dobrze sprawdzi się u dziewczyn z okrągłą twarzą, zwłaszcza jeśli dodamy do tego również delikatne cieniowanie przy buzi. Lubisz grzywki? Połącz long boba z grzywką typu curtain, która podkreśli kości policzkowe i wizualnie wysmukli twarz.

Pixie cut w dłuższej wersji

Czy istnieją krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą? Tak, ale nie każde krótkie cięcie optycznie wysmukla rysy. Niestety bardzo często podkreślają one pełne kształty. Wyjątkiem jest pixie cut w nieco dłużej wersji. Włosy na czubku powinny być zaczesane do góry – dzięki temu, optycznie wydłużą i wysmuklą twarz.

Upięcia wyszczuplające twarz - long bob

Stwórz upięcia wyszczuplające twarz z Cameron Hair!

Wiesz już, jakie fryzury wyszczuplają twarz. Niestety czasem ilość naszych włosów czy też nieprzemyślane decyzja o cięciu nie pozwala nam na posiadanie wymarzonej fryzury, która pomoże wyszczuplić twarz. Z pomocą przychodzi Cameron Hair – dzięki akcesoriom z naszego sklepu z łatwością odmienisz swoją fryzurę.

Kucyk na klipsie

Wysoko spięty kucyk, koński ogon na czubku głowy i top knot, to fryzury dzięki, którym optycznie wyszczuplisz i wysmuklisz twarz. Nie masz zbyt gęstych włosów lub są zbyt krótkie? Twój kucyk nie jest zbyt imponujący, a już na pewno nie spełnia swojej modelującej i wyszczuplającej funkcji? Dzięki kucykowi na klipsie o długości 70 cm lub 50 cm możesz szybko i łatwo zagęścić oraz przedłużyć swoje naturalne włosy.

Kok na gumce

Jeśli chcesz optycznie wysmuklić rysy postaw na wysokie upięcia wyszczuplające twarz. Jednym z rozwiązań jest messy bun. Co zrobić, by Twój kok był naprawdę messy? Sięgnij po kok na gumce! Dzięki tej prostej tresce w kilka chwil uczeszesz gęsty, potargany koczek na czubku głowy. Pamiętaj, aby tuż przy twarzy wypuścić kilka luźnych pasm, które dodatkowo wyszczuplą Twoją buzię.

Przeczytaj także: Messy bun – idealny luźny kok, który zachwyca! Sekrety upięcia koków

Jakie fryzury wyszczuplają twarz? Wysoki, luźny koczek.

Dopinane włosy Clip In

Fryzury wyszczuplające twarz to takie, którymi możemy lekko przesłonić twarz. Niestety często nasze włosy są za cienkie, oklapnięte i zbyt rzadkie, aby było to możliwe. Pomocne w tej sytuacji są dopinane włosy Clip In, które przedłużą i zagęszczą Twoje naturalne kosmyki. Długie włosy optycznie wydłużają twarz. Jeśli masz okrągłe rysy, a Twoje włosy nie rosną zbyt szybko lub są długie, ale bardzo cienkie – wypróbuj dopinane włosy.

Włosy Tape On

Długie fale czy cieniowane włosy to sprawdzone fryzury wyszczuplające twarz. Jednak jak szybko zapuścić włosy? Niestety nie ma ekspresowej metody na szybki porost włosów, ale można je przedłużyć za pomocą włosów na taśmie tape on. Metoda kanapkowa to nowoczesny sposób przedłużania włosów – odbywa się przy użyciu małych pasm naturalnych włosów z klejem, które są mocowane do naszych kosmyków. Po takim zabiegu można je bez przeszkód kręcić i prostować. Z łatwością pofalujesz doczepione w ten sposób włosy, dzięki czemu uzyskasz delikatne, miękkie fale, które złagodzą rysy twarzy.

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz - krótki bob.

Fryzury wysmuklające twarz – podsumowanie

Warto znać pomysły na fryzury, które mogą pomóc nam wyszczuplić optycznie twarz. Jest to możliwe, jeśli posiadasz zarówno długie, jak i krótkie włosy. Jeżeli nie jesteś gotowa na zmianę koloru lub drastyczne cięcie całości włosów, grzywka wyszczuplająca twarz może być świetnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Pamiętaj, że fryzura wyszczuplająca twarz powinna być asymetryczna i lekko zasłaniać boki twarzy. Co więcej, lepiej postawić na dłuższe włosy, ale niezbyt bujne. Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą powinny być modelowane do góry. Nie masz pomysłu na uczesanie? Sięgnij po dopinane włosy i twórz takie uczesania, o jakich tylko marzysz!

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Polecane
Grzywka z włosów naturalnych Clip InGrzywka z włosów naturalnych Clip In
82,00 zł99,00 zł
Metoda Kanapkowa Metoda Kanapkowa
44,99 zł
pixel