Fryzury na zakończenie roku szkolnego

2022-06-10

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko kilka tygodni i wakacje!!! Chcesz zakończyć rok szkolny z przytupem? Nie masz pomysłu na fryzurę? Oto kilka pomysłowych fryzur na zakończenie roku szkolnego od Cameron Hair. 

Jaka powinna być fryzura na zakończenie roku? Zakończenie roku szkolnego to jeszcze nie wakacje. Należy wybrać eleganckie, stonowane uczesanie. To jeszcze nie czas na szalone, wakacyjne eksperymenty z włosami. Zwłaszcza w przypadku, gdy nie kończymy szkoły, jedynie klasę i za dwa miesiące  ponownie spotkamy nauczycieli i wychowawców. Absolwent powinien także prezentować się elegancko i schludnie. Dlatego fryzury na zakończenie roku powinny być  proste i klasyczne.
Apel na koniec  roku szkolnego to oficjalna uroczystość, nie tylko pożegnanie strego roku, ale także wręczenie wyróżnień, odbiór dyplomu, na uroczystość zaproszonych jest wielu gości. Warto odpowiednio się zaprezentować, zwłaszcza jeśli, czeka nas wyróżnienie lub pełnimy ważną funkcję podczas apelu.
Fryzury na zakończenie roku szkolnego  nie powinny być krzykliwe, postaw na klasykę i elegancję w nowoczesnym stylu. Oczywiście możesz postawić na dodatki typu eleganckie spinki, klamry lub opaski imitujące biżuterię. 
Oto kilka propozycji dziewczęcych  fryzur.

Fryzury dziewczęce na zakończenie  roku szkolnego 

Eleganckie półupięcie — róża
Praktyczną i elegancką fryzurą na apel jest  półupięcie, to  spotkanie w połowie drogi upięcia i rozpuszczonych włosów. Fryzura jest więc odpowiednia jednakowo dla tych z Was, które lubią nosić rozpuszczone włosy oraz dla zwolenniczek związanych kosmyków.  Jak uczesać eleganckie i ciekawe  częściowe upięcie? Do uczesania tej fryzury potrzebujesz jedynie lokówki, kilku wsuwek i cienkich gumeczek.  Na początek pokręć lekko włosy. Z przodu głowy na skroniach po obu stronach głowy wydziel włosy, połącz pasma cienką, najlepiej bezbarwną gumką z tyłu głowy. Właśnie zrobiłaś mały kucyk, teraz zapleć go w warkocz, końce zabezpiecz gumką. Złap koniec warkocza, zacznij zwijać go jak ślimaka, kierując się do nasady włosów.  Zwinięty warkocz będzie przypominał kształtem róże.  Utworzony koczek-kwiat podepnij wsuwkami, delikatnie porozciągaj włosy. Całość utrwal lakierem.
Oczywiście fryzurę możesz uczesać także na prostych włosach.
 

Eleganckie półupięcie — kokardka

Szybka i łatwa fryzura na zakończenie roku szkolnego?  Nasza kolejna propozycja to częściowe upięcie, ale tym razem w formie kokardki z włosów. Fryzurę można uczesać na prostych włosach i lekko pofalowanych.  Przygotuj cienkie, niewidoczne gumeczki i kilka wsuwek.  Podobnie jak w przypadku pierwszego uczesania, wydziel dwie sekcje włosów po obu stronach głowy i połącz z tyłu głowy. Tak jakbyś chciała związać kucyk, ale nie przeciągaj włosów do końca, przez gumkę, uczesz pętelkę z włosów. Następnie podziel pętelkę na dwie części, przez środek przeciągnij końcówki swoich włosów. Ok, masz już kokardkę, podepnij końcówki wsuwkami i utrwal uczesanie lakierem.

Upięcie z dwóch warkoczy
Upięcie z dwóch warkoczy to idealna propozycja dla posiadaczek półdługich włosów. To szybka i praktyczna fryzura na zakończenie roku szkolnego.  Przygotuj wsuwki i cienkie gumeczki. Podziel włosy na dwie części, po obu stronach głowy. Zapleć dwa warkocze francuskie, zaczynając na wysokości uszu.  Delikatnie porozciągaj warkocze palcami, następnie skrzyżuj je z tyłu głowy, tuż nad karkiem. Wsuń końcówki warkoczy, jeden pod drugi, całość podepnij wsuwkami i utrwal lakierem. 

Kok z warkoczem
Fryzury damskie na zakończenie roku powinny być eleganckie, nie ma chyba bardziej klasycznego  i eleganckiego uczesania niż kok. 
Kok nie musi być nudny!  Możesz połączyć go np. z warkoczem. To kok dla tych z Was, które lubią nosić spięte włosy i przedziałek na boku.  Jak uczesać kok z warkoczem?  Dokładnie rozczesz włosy,  wydziel przedziałek, ale nie na środku głowy tylko lekko na prawą lub lewą stronę w zależności od tego, jak Ci wygodniej. Nad czołem wydziel średniej gęstości pasmo włosów, zapleć je w luźny warkocz. Końcówki zabezpiecz gumką, delikatnie porozciągaj pasma włosów w warkoczu, tak by dodać mu objętości. Resztę włosów złap z tyłu głowy,  zwiąż gumką, ale nie przeciągaj włosów do końca powstanie pętelka — koczek. Końcówki, które wystają z koczka, okręć wokół gumki. A co z warkoczem? Warkocz opleć wokół powstałego koczka, podepnij go wsuwką. Całość spryskaj lakierem. Końcówki i warkocz możesz podpiąć wsuwką zakończoną perełką lub ozdobnym kamieniem. 

Kok-węzeł
Kolejna propozycja dziewczęcej fryzury na zakończenie roku szkolnego to dosłownie związane włosy. Włosy związane w kok-węzeł! To propozycja dla tych z Was, które mają długie i półdługie włosy.  Jak związać włosy w węzeł?  Dokładnie rozczesz swoje kosmyki, rozdziel  na pół pionowo. Złap dwie części i po prostu zwiąż w supeł, końcówki podepnij wsuwkami. To nie koniec! Aby kok był trwały, wepnij we włosy tam, gdzie są końcówki, dużą elegancką spinkę, która doda  uroku i dodatkowo wzmocni fryzurę. Tuż przy twarzy możesz wysunąć kilka luźnych pasm. 
Elegancki kok
Pomysł na elegancki kok. To uczesanie na apel kończący rok szkolny sprawdzi się, jeśli masz długie i gęste włosy. Fryzura  jest elegancka, a zarazem prosta i szybka w wykonaniu. Przygotuj średniej grubości gumkę i kilka wsuwek.
Dokładnie rozczesz włosy, złap je w kucyka na czubku głowy. Nałóż drugą gumkę, z kucyka uformuj pętelkę, końce włosów skieruj na przód głowy. Z końcówek, które wystają z pętelki, zapleć luźny warkocz, delikatnie porozciągaj go palcami. Przełóż warkocz przez pętelkę, podepnij z tyłu głowy, delikatnie porozciągaj włosy palcami, uformuj koczek i podepnij go spinkami. Całość spryskaj lakierem, elegancki kok gotowy, a Ty możesz zachwycać fryzurą!

Wysoki kucyk
Kucyk to chyba, najprostsze i najbardziej popularne uczesanie do szkoły. Dlaczego więc nie uczesać go na zakończenie roku szkolnego?  Zdecydowanie tak!  Postaw na wysoki kucyk w oryginalnej formie. Podziel włosy na dwie części, poziomo góra i dół. Włosy z górnej sekcji złap w kucyka, następnie to samo zrób z włosami z dolnej części. Ok, masz dwa kucyki jeden pod drugim, teraz lokówka- delikatnie pofaluj włosy w obu kucykach. Ta dam — właśnie uczesałaś wysoki bujny kucyk.

Glam ponytail 

Druga propozycja to kucyk w stylu glam! Zrób na włosach lekkie fale za pomocą lokówki, a następnie wydziel sekcje włosów po boku głowy i zaczesz je do tyłu. Delikatnie przypnij je wsuwką z tyłu, dokładnie na środku głowy. Powtórz to samo po drugiej stronie. 

Zbierz obie zaczesane części dłonią z tyłu i jednocześnie lekko je unieś. Zrób to tak, aby wsuwki umieszczone po obu stronach zetknęły się ze sobą. Połącz obie części w taki sposób, aby zakryć wsuwki po bokach. Następnie zabezpiecz zebrane włosy kolejną wsuwką − włóż ją pośrodku w pozycji pionowej. Zbierz razem pozostałe pasma włosów i zwiąż je w niskiego kucyka. Całość upnij za pomocą przezroczystej gumki lub takiej w kolorze Twoich włosów.

Bąbelki na włosach
Najwięcej kłopotów w uczesaniu ciekawe i eleganckiej fryzury  sprawiają cienkie włosy. Jakie szybkie fryzury do szkoły na oficjalną uroczystość będą najlepsze?  Postaw na udawane,  bąbelkowe warkocze. Do wykonania bąbelków na włosach potrzebujesz jedynie cieniutkich gumeczek, najlepiej bezbarwnych. Jeśli lepiej czujesz się w rozpuszczonych włosach, wypróbuj delikatne półupięcie.

Nad czołem wydziel małe pasemko i zwiąż je gumeczką w mały kucyk, następnie troszkę niżej weź dwa pasma i zwiąż z nich kolejny, tuż pod pierwszym. Dobieraj włosy i wiąż kolejne kucyki, kierując się w dół, jakbyś zaplatała dobierany warkocz. Porozciągaj włosy między gumeczkami, tak by stworzyć bąbelki.

W bąbelkowy warkocz możesz związać wszystkie włosy. Jak go zrobić? Górną partię włosów złap w kitkę i stopniowo dobierając włosy, kieruj się w stronę karku. Dokładaj pasma do kucyka, wiąż gumeczką następne pasma, aż dotrzesz do karku lub do końcówek. Porozciągaj włosy między gumeczkami i ciesz się oryginalną i prostą fryzurą.

Ok! Oto nasze pomyły, mamy nadzieję, że Cię zainspirują  i z dumą odbierzesz, wyczekiwane świadectwo. Pamiętaj o naszych wskazówkach, postaw na  klasyczny i elegancki styl, a z pewnością doskonale się zaprezentujesz! 

pixel