Dwukolorowe włosy – decyzja dla odważnych, czy dla każdego?

2021-01-11
Dwukolorowe włosy – decyzja dla odważnych, czy dla każdego?

Karnawał w pełni! Czas na eksperymenty – nowy rok, nowe wyzwania. Dwukolorowe włosy, to szalona stylizacja dla odważnych, ale czy na pewno? Może tego typu rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie? Skąd wzięła się moda na dwa kolory włosów i komu pasuje tego typu koloryzacja? Zagłębmy się w świat tęczowych włosów!

 

Dwukolorowe włosy – skąd wzięła się ta moda?

Blond czy brąz? Czasami trudno podjąć decyzje, a może wcale nie trzeba wybierać, tylko zdecydować się na kilka odcieni. Ombre i sombre królują na naszych głowach już od dawna, teraz nadszedł czasu na odważniejszy krok. W 2019 roku w świat koloryzacji wkroczyły włosy dwu, a nawet wielokolorowe. Ombre jest zwykle naturalnym i łagodnym przejściem w poziomie – obecnie nikogo już nie zaskakuje.

Czy dwukolorowe włosy są nowością? Zdecydowanie nie! Moda kocha powroty, a różne kolory pojawiały się jednocześnie na głowach już w pierwszej dekadzie lat 2000. Niezwykle popularna była wówczas koloryzacja włosów, gdzie królował ciemny spód, jasna góra, a spod blond kosmyków wyglądały czarne lub ciemnobrązowe włosy.

W latach 90. i pierwszej dekadzie XXI wieku rządził kontrastowy balejaż w kolorach blondu i brązu lub nawet czarnych pasm. Dwukolorowe włosy charakteryzowały się idealnymi jak od linijki kosmykami w kolorze ciemnego i jasnego koloru. Dwa kolory na włosach w latach 90. mogliśmy podziwiać u idoli nastolatek – członkini Spice Girls Geri Halliwell, wyróżniała się ognisto rudym kolorem włosów, jednak pasma tuż przy twarzy były blond.

Dwa kolory włosów, pojawiały się już w latach 80. Trend szalonych fryzur także. Dwa kolory na krótkich włosach były znakiem rozpoznawczym Limahla – artysta łączył platynowy blond z czernią od spodu, do tego mocne tapirowanie i cięcie w stylu mullet.

Rodzaje dwukolorowej koloryzacji

Koloryzacja pionowa

Obecnie dwukolorowe włosy przeżywają renesans, pojawiają się także w zupełnie nowej odsłonie, zaskakujących wariantach i połączeniach. Jednym z odważniejszych trendów jest farbowanie włosów na dwa, kontrastowe kolory pionowo, czyli po prawej inny a po lewej inny odcień. Zwykle są to dwa skrajnie różne odcienie, kontrastowe np.: czerń i biel, fiolet i róż lub blond z brązem. Możliwości jest tyle ile farb do włosów, a ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Dwukolorowa grzywka

Kolejnym przykładem dwukolorowej koloryzacji jest grzywka w innym odcieniu. Dwukolorowe włosy możemy uzyskać dzięki nałożeniu na grzywkę jaśniejszego lub ciemniejszego odcienia. Niezwykle popularne jest łącznie pastelowych kolorów fioletu z różem.

Spód w innym kolorze

Dwukolorowe włosy pod spodem, często określane jako pieprz i sól, to trend, który powrócił w odświeżonej wersji. O ile w dawniej farbowano włosy pod spodem głównie na czerń, obecnie popularne są kolory pastelowe, bordowe czy róże. Wersja blond-czerń lub ciemny brąz również cieszy się dużą popularnością.

Money Piece, czyli rozjaśnione pasma tuż przy twarzy

W tej koloryzacji dwa kolory włosów uzyskujemy przez rozjaśnienie pasm, tuż przy twarzy, po obu jej stronach. Zwykle jest to platynowy lub jasny blond, często spotykane są także wersje z kolorowymi pasmami.

Kolorowa góra

Dwa kolory na włosach to także wersja z kontrastową górą. Włosy u nasady są ciemniejsze od końcówek lub mają neonowy, kontrastowy odcień.

 

Dwa kolory włosów to rozwiązanie dla każdego?

Dwukolorowe włosy mimo ogromnej popularności, są jednak trendem dla osób odważnych. Najróżniejsze połączenia i style możemy częściej spotkać wśród osób młodych. Dwa kolory na włosach wypromowały też gwiazdy młodego pokolenia, których przekaz trafia głównie do ludzi młodych. Włosy dwukolorowe to trend dla osób, które lubią eksperymentować, szokować lub w przypadku gwiazd i celebrytów – chcą wzmocnić swój wizerunek.

Dwukolorowe włosy – gwiazdorski trend

Prekursorką dwukolorowych włosów i podziału wertykalnego jest Melanie Martinez. Piosenkarka jako jedna z pierwszych spojrzała na koloryzacje inaczej i z tradycyjnej formy kolorów, które zwykle przechodziły między sobą łagodnie w linii poziomej, połączyła dwa kontrastowe kolory ze sobą w formie pionowej. Obecnie na głowie Melanie Martinez możemy podziwiać połączenie czerni z różem.

Podobne połączenie kolorów zaprezentowała piosenkarka Dua Lipa. Z ciemnego brązu artystka postanowiła przejść do blondu, ale nie do końca. Wokalistka zdecydowała się na kontrastowe połączenie, które ma swoje korzenie w latach 90., czyli jasna góra w odcieniu blondu Rose Gold oraz ciemny, prawie czarny spód.

Dwa kolory na włosach z dumą prezentuje również Billie Eillish. Młoda gwiazda zwróciła sobą uwagę, gdy pojawiła się we włosach o odcieniu neonowej, fluorescencyjny zieleni – kolor od nasady i czarne końcówki.

Jakie kolory włosów dwukolorowych są obecnie najmodniejsze?

Obecnie styliści są w stanie stworzyć na włosach prawie każdy odcień. Ogranicza nas właściwie tylko wyobraźnia. Istnieją jednak kolory, które są najmodniejsze. Dwa kolory włosów, które najczęściej są ze sobą łączone w koloryzacji pionowej, to brąz z blondem. To właśnie ten miks jest na topie.

Często osoby chcące zmienić swoją fryzurę, decydują się na tęczowe kolory. Dużą popularnością cieszy się nonowy róż w duecie z fioletem w pastelowej tonacji oraz połączenie neonowego różu z pomarańczem. Pojawiają się zestawiania siwego z czernią, czerni z czerwienią oraz odcienie szafiru z zielenią.

Dwukolorowe włosy pod spodem to zwykle połączenie blondu na górze z czernią lub ciemną rudością pod spodem, jednak młode osoby coraz chętniej sięgają po bardziej wyraziste kolory: błękit, fiolet, róż, zieleń lub kilka kolorów jednocześnie.

Intrygujące połączenie, czyli dwa kolory na włosach

Włosy dwukolorowe są trendem, który przyciąga spojrzenia! W przypadku koloryzacji pionowej najlepszym sposobem na dodatkowe wyeksponowanie kolorów jest noszenie rozpuszczonych włosów. Włosy mogą być lekko pofalowane, mocno skręcone lub wyprostowane. Ważne, by zachować równy przedziałek, czyli podstawową linię podziału koloru. W przypadku tego typu koloryzacji sprawdzą się także częściowe upięcia oraz dodatki. Inspiracją może być fryzura Melanie Martinez, która swoją niecodzienną stylizację podkreśliła wielką kokardą.

Dwa kolory na krótkich włosach najlepiej połączyć z ostrym, tapirowanym cięciem, typu mullet, lub irokez. W przypadku krótkich włosów lepiej wybrać podział poziomy, np. platynowa góra w duecie z czarnym spodem czerń z czerwienią lub bordo. Krótkie dwukolorowe włosy doskonale prezentują się w odcieniu rudości. W połączeniu z ciepłym blondem fryzura sprawi wrażenie ognistych płomieni.

Dwukolorowe włosy pod spodem możemy wyeksponować w wysokim kucyku na czubku głowy lub koczku messy bun. Włosy w innym kolorze pod spodem podobnie jak w przypadku koloryzacji pionowej, bardzo dobrze wyglądają, gdy są rozpuszczone.

Koloryzacja typu Money Piece także najlepiej komponuje się z rozpuszczonymi włosami.

 

Przeczytaj także: Rozpocznij nowy rok zmianą fryzury – oto modne odcienie blondu!

Dwukolorowe włosy w 5 minut

Farbowanie włosów na dwa kolory to bardzo radykalny krok, na szczęście koloryzacja to nie jedyny sposób, by stworzyć modny image w stylu gwiazd. Najprostszym rozwiązaniem jest dwukolorowa peruka, która w mgnieniu oka odmieni Twój look.

Kolejnym sposobem są dopinane włosy Clip In. Dzięki tej metodzie zagęszczania i przedłużania włosów, szybko i łatwo stworzysz fryzurę z innym kolorem włosów d spodu, lub otrzymasz dwa kolory na włosach. Wystarczy, że zakupisz dopinki w kolorze, o którym marzysz i wepniesz je pomiędzy włosy. Dopinane, naturalne włosy można farbować. Jeśli chcesz otrzymać neonowy kolor, ale nie chcesz niszczyć swoich naturalnych włosów lub zmiana ma być chwilowa, możesz zafarbować dopinki i przypinać kolorowe pasma, gdy tylko będziesz mieć na to ochotę!

Dwukolorowe włosy to trend, który z pewnością będzie królował w 2021 roku. Kolory rozjaśniają rzeczywistość, zdobywają szturmem świat fryzjerstwa – nie tylko dwukolorowe stylizacje, ale także wielokolorowe, np.: tęczowe włosy czy oil slick hair, czyli kolory inspirowane benzyną. Mimo tego, że trend obecnie cieszy się popularnością wśród młodych osób, możliwości fryzjerów sprawią, że każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Polecane
Półperuka Naomi 60cmPółperuka Naomi 60cm
99,00 zł122,00 zł
Warkoczyki do włosów ombre Warkoczyki do włosów ombre
27,99 zł
pixel