Dopinki Clip In na wakacjach?

Słońce, plaża! Jednym słowem wakacje ! Szykujesz się do letniego wypoczynku? Najwyższa pora na wyjazd? Zastanawiasz się, czy to dobry czas na przedłużenie włosów, a może nosisz doczepy i nie wiesz, jak je przechowywać i dbać o nie podczas podróży? Cameron Hair podpowiada jak dbać o doczepy na urlopie!
Jak przechowywać doczepiane włosy?
Długa podróż z przesiadkami, podczas której musisz się skupić, to nie czas na wygląd jak z wybiegu, lepiej schować dopinki, postawić na wygodny praktyczny look. Do tego dochodzą metalowe elementy doczepów, wiele kobiet obawia się, że mogą piszczeć na bramkach lotnisk. Jest to raczej miejska legenda, ale po co niepotrzebnie się stresować? Lepiej zabezpieczyć włosy na czas podróży i dopiero na miejscu, założyć włosy. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie będziesz musiała od razu po dotarciu, myć doczepów, uważać, aby nie zahaczyć, nie zaczepić o coś w pociągu, samolocie lub na tłocznym lotnisku czy peronie.
- umyj dokładnie i rozczesz swoje dopinki,
- ułóż je równo, najlepiej zapleć w delikatny luźny warkocz lub zwiąż w kucyk,
- schowaj doczepy do materiałowego woreczka lub delikatnie zawiń w materiałową najlepiej jedwabną chustkę lub apaszkę. Dodatkowo możesz włożyć włosy do foliowego, żyłkowego woreczka.
Słońce, woda i doczepy?
Zamoczenie doczepianych włosów w morskiej wodzie, może je uszkodzić lub zniszczyć. Łuski włosów przedłużanych pod wpływem działania mocno zasolonej morskiej wody i słońca mogą się otworzyć i powstanie jeden wielki kołtun.
Włosy mokre są o 60% bardziej podatne na zniszczenia i uszkodzenia niż suche. Mokre włosy, po kąpieli zwłaszcza w słonej wodzie, są bardziej narażone na niszczące działanie słońca. Woda działa na promienie słoneczne jak soczewka, skupia szkodliwe promienie UV, a te niestety dosyć szybko niszczą strukturę włosów. Do tego dochodzi sól! To wszystko razem uszkadza warstwę lipidową naszych włosów. Na doczepiane martwe włosy wpływ tych czynników jest jeszcze gorszy i silniejszy.
Pamiętaj po kąpieli w morzu, należy natychmiast spłukać włosy w letniej słodkiej wodzie. Zawsze rób to koniecznie po wyjściu z wody.
Jeśli tego nie zrobisz, na włosach utworzy się warstwa chlorku sodu, która przesuszy włosy, będą brzydkie, sianowate. Uszkodzone włosy będą się kruszyć i łamać.
Pielęgnacja doczepianych włosów na urlopie
Noszenie doczepianych włosów nie oznacza całkowitej rezygnacji z kąpieli w morzu. Musisz jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Ochrona przed szkodliwymi działaniami słońca czy wody to podstawa, by bezpiecznie i bez przykrych niespodzianek spędzić urlop. Jak chronić doczepy i pielęgnować podczas letniego wypoczynku? Dopinki należy dobrze zabezpieczyć, natrzeć odpowiednimi kosmetykami na bazie różnych olejków. Dokładnie umyć po wyjściu z morza. Pamiętaj, nigdy absolutnie nie susz doczepianych włosów na słońcu.
Jeśli odpowiednio zadbasz o przedłużane włosy, kąpiel w doczepach jest dozwolona, jednak nie wskazana, staraj się jak najrzadziej moczyć doczepiane włosy w słonej wodzie.
Jak dbać o doczepiane włosy latem? Czy latem można przedłużać włosy? Tak, włosy można przedłużać o każdej porze roku. Jednak latem lepiej wybrać włosy naturalne, które mniej się plączą, są wygodniejsze w noszeniu i lepiej się prezentują, można je kręcić i prostować. Doczepiane włosy są martwe, niestety nie odżywimy ich od środka tak jak naszych włosów. Całą uwagę musimy więc skupić na pielęgnacji od zewnątrz zadbać o intensywne nawilżenie włosów przedłużanych. Doczepiane włosy nie mają cebulek, nie mogą czerpać dobroczynnej mocy z wnętrza organizmu, mają większe tendencje do utraty wilgoci i wysuszania. Najważniejsze jest to, żeby kosmetyki służące do pielęgnacji przedłużanych włosów zawierały składniki chroniące je przed promieniowaniem UV oraz wypłukiwaniem się koloru, zawierały keratynę i olejki.
Używaj delikatnych odżywek i masek o właściwościach wygładzających. Pamiętaj jednak, by nie nakładać ich na miejsca łączeń. Unikaj kosmetyków, które mają w składzie alkohol. Podobnie jak swoje włosy, doczepy także możesz olejować najlepiej oliwą z oliwek. Zrezygnuj z wysokiej temperatury, po umyciu zostaw włosy, aż same wyschną, lub susz je chłodnym powietrzem.