Dopinki Clip In na wakacjach?

2022-06-29
Dopinki Clip In na wakacjach?

Słońce, plaża! Jednym słowem wakacje ! Szykujesz się do letniego wypoczynku? Najwyższa pora na  wyjazd? Zastanawiasz się, czy to dobry czas na przedłużenie włosów, a może nosisz doczepy  i nie wiesz, jak je przechowywać i dbać o nie  podczas podróży? Cameron Hair  podpowiada jak dbać o doczepy na urlopie!

Jak przechowywać doczepiane włosy?

Podróż, wyjazd to nie lada wyzwanie. Zapakować wszystko odpowiednio, to nie raz ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Bardzo ważne jest dla nas, aby ubrania, kosmetyki i inne części garderoby dotarły na miejsce bez szwanku. Zastanawiasz się co z doczepianymi włosami, treskami?  Podróż bywa długa i mecząca, czy warto zakładać doczepy? 
Jeśli droga, która cię czeka, jest krótka lub komfortowa, a Ty jesteś przyzwyczajona do noszenia  doczepów, nie ma potrzeby z ich rezygnacji. Dopinki Clip In, doczepiany kucyk,  z pewnością nie ucierpią, podczas kilkugodzinnej podroży samochodem lub samolotem.

  Długa podróż z przesiadkami, podczas której musisz się skupić, to nie czas na wygląd jak z wybiegu, lepiej schować dopinki, postawić na wygodny praktyczny look. Do tego dochodzą metalowe elementy doczepów, wiele kobiet obawia się, że mogą piszczeć na bramkach lotnisk. Jest to raczej miejska legenda, ale po co niepotrzebnie się stresować? Lepiej zabezpieczyć włosy na czas podróży i dopiero na miejscu, założyć włosy.  Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie będziesz musiała od razu po dotarciu, myć doczepów, uważać, aby nie zahaczyć, nie zaczepić o coś w pociągu, samolocie lub na tłocznym lotnisku czy peronie.

Cameron Hair poleca bezpieczne przechowywanie doczepów podczas podróży. Co znaczy bezpieczne przechowywanie? Jak przechowywać doczepiane włosy podczas podróży?
Po pierwsze przed zapakowaniem doczepów dokładnie je rozczesz, jeśli są nieświeże po kilkukrotnym założeniu, umyj je. Pamiętaj, jeśli wrzucisz do walizki, brudne, poplątane dopinki, na miejscu możesz wyjąć kołtun, którego już nie rozczeszesz, włosy będą nadawać się tylko do kosza. Chcesz cieszyć się pięknymi włosami na wakacjach? Zastosuj się do kilku prostych zasad:
  • umyj dokładnie i rozczesz swoje dopinki,
  • ułóż je równo, najlepiej zapleć w delikatny luźny warkocz lub zwiąż w kucyk,
  • schowaj doczepy do materiałowego woreczka lub delikatnie zawiń w materiałową najlepiej jedwabną chustkę lub apaszkę. Dodatkowo możesz włożyć włosy do foliowego, żyłkowego  woreczka.

Oczywiście najlepiej zaopatrz się w profesjonalne etui-woreczek do przechowywania włosów lub torbę do przechowywania doczepów. 
Jeśli posiadasz oryginalne opakowanie z zakupionych włosów, możesz w nim bez obaw przewozić włosy. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem jest wieszak na  doczepiane włosy. Wieszak nie tylko ułatwia przechowywanie dopinek, ale także ich transport, suszenie i rozczesywanie. Wieszak plus torba lub woreczek to idealny zestaw, do przechowywania Twoich doczepianych włosów nie tylko na urlopie.  Warto zapatrzyć się w tego typu akcesoria przed wyjazdem. Pamiętaj także o  profesjonalnej  szczotce do włosów przedłużanych.

Bardzo ważne jest, aby włosy podczas podróży nie były narażone na pocieranie, plątanie, należy też unikać nadmiernego ścisku, jeżeli przygnieciesz  zbyt mocno włosy, możesz uszkodzić spinki lub strukturę włosa. Zapakuj więc doczepy wraz z delikatnymi przedmiotami np. kosmetykami.

Słońce, woda  i doczepy?

Słońce
Urlop, wakacje zwykle łączą się z wypadami nad wodę, opaleniem, kąpielami w morzu. Doskonale wiesz, że słońce może zaszkodzić twój skórze, stosujesz kremy z filtrem, olejki, a co z włosami? Czy pamiętasz o tym, aby je też ochronić przed szkodliwym promieniowaniem UV? Pamiętaj o stosowaniu kosmetyków z filtrem a przede wszystkim  o nakryciu głowy. Kapelusz na lato to nie tylko modny dodatek, lecz ochrona przed przesuszeniem włosów.

Doczepiane włosy są jeszcze bardziej narażone na uszkodzenia z powodu nadmiernej ekspozycji na słońce  niż nasze naturalne kosmyki. Naturalne doczepy, chociaż są wykonane z prawdziwych ludzkich włosów, są martwe to włosy pozbawione cebulek, często zafarbowane, z domkniętymi łuskami. Nie mogą czerpać substancji odżywczych z cebulki jak nasze włosy.  Nadmierna ekspozycja na słońce może zniszczyć dopinki, przesuszyć włosy, sprawić, że będą szorstkie, matowe, podatne na uszkodzenia. Przesuszenie, dopinanych włosów prowadzi do ich kołtunienia się i kruszenia. Dlatego nie wystawiaj doczepianych włosów na byt intensywne działanie promieni słonecznych. Schował włosy pod kapelusz lub  chustę.

Woda
Nie tylko słońce ma niekorzystne działanie na doczepiane włosy, zagrożeniem jest także słona woda.
Woda morska może zaszkodzić włosom, szczególnie przedłużanym, ponieważ zawiera bardzo dużo soli, dlatego może wysuszać skórę, a także włosy.

Zamoczenie doczepianych włosów w morskiej wodzie, może je uszkodzić lub zniszczyć.  Łuski włosów przedłużanych pod wpływem działania mocno zasolonej morskiej wody i słońca mogą się otworzyć i powstanie jeden wielki kołtun.

Włosy mokre są o 60% bardziej podatne na zniszczenia i uszkodzenia niż suche.  Mokre włosy, po kąpieli zwłaszcza w słonej wodzie, są bardziej narażone na niszczące działanie słońca.  Woda działa na promienie słoneczne jak soczewka, skupia szkodliwe promienie UV, a te niestety dosyć szybko niszczą strukturę włosów. Do tego dochodzi sól!  To wszystko razem uszkadza  warstwę  lipidową  naszych  włosów. Na doczepiane martwe włosy wpływ tych czynników jest jeszcze gorszy i silniejszy. 

Pamiętaj po kąpieli w morzu, należy natychmiast spłukać włosy w letniej słodkiej wodzie. Zawsze rób to koniecznie po wyjściu z wody.

Jeśli tego nie zrobisz, na włosach utworzy się warstwa chlorku sodu, która przesuszy włosy, będą brzydkie, sianowate. Uszkodzone włosy będą się kruszyć i łamać.

 

Pielęgnacja doczepianych włosów na urlopie

Noszenie doczepianych włosów nie oznacza całkowitej rezygnacji z kąpieli w morzu. Musisz jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Ochrona przed szkodliwymi  działaniami słońca czy wody to podstawa, by bezpiecznie i bez przykrych niespodzianek  spędzić urlop. Jak chronić doczepy i pielęgnować podczas letniego wypoczynku? Dopinki należy dobrze zabezpieczyć, natrzeć odpowiednimi kosmetykami na bazie różnych olejków.  Dokładnie umyć po wyjściu z morza. Pamiętaj, nigdy absolutnie nie susz doczepianych  włosów na słońcu.

Jeśli odpowiednio zadbasz o przedłużane włosy, kąpiel w doczepach jest dozwolona, jednak nie wskazana, staraj się jak najrzadziej moczyć doczepiane włosy w słonej wodzie. 

Jak dbać o doczepiane włosy latem? Czy latem można przedłużać włosy?  Tak, włosy można przedłużać o każdej porze roku. Jednak latem lepiej wybrać włosy naturalne, które mniej się plączą, są wygodniejsze w noszeniu i lepiej się prezentują, można je kręcić i prostować.    Doczepiane włosy są martwe, niestety nie odżywimy ich od środka tak jak naszych włosów. Całą uwagę musimy więc skupić na pielęgnacji od zewnątrz zadbać  o intensywne nawilżenie włosów przedłużanych.  Doczepiane włosy nie mają cebulek,  nie mogą czerpać dobroczynnej mocy z wnętrza organizmu, mają większe tendencje do utraty wilgoci i wysuszania. Najważniejsze jest to, żeby kosmetyki służące do pielęgnacji przedłużanych włosów zawierały składniki chroniące je przed promieniowaniem UV oraz wypłukiwaniem się koloru, zawierały keratynę i olejki. 

 Używaj delikatnych odżywek i masek o właściwościach wygładzających. Pamiętaj jednak, by nie nakładać ich na miejsca łączeń. Unikaj kosmetyków, które mają w składzie alkohol.  Podobnie  jak swoje włosy, doczepy także możesz olejować najlepiej oliwą z oliwek. Zrezygnuj z wysokiej temperatury,  po umyciu zostaw włosy, aż same wyschną, lub susz je chłodnym powietrzem. 

Urlop wakacyjny wyjazd to wspaniały czas. Odpowiednie przygotowanie do podróży, zadbanie o bagaż i właściwe przechowywanie  rzeczy z pewnością oszczędzi Ci nerwów i nieprzyjemnych niespodzianek. Pamiętaj o ochronie skóry i włosów przed szkodliwym promieniowaniem UV, a z pewnością wrócisz wypoczęta i jeszcze piękniejsza.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
Polecane
Wieszak na włosy.Wieszak na włosy.
14,00 zł29,00 zł
Szczotka do włosów przedłużanychSzczotka do włosów przedłużanych
18,99 zł24,00 zł
pixel