Doczepiane włosy syntetyczne a naturalne – czym się różnią?

2022-01-05

 

Chcesz przedłużyć lub zagęścić włosy? Zastanawiasz się, jakie włosy wybrać, naturalne czy syntetyczne? Czym różnią się te dwa rodzaje włosów? Przeczytaj i wybierz, włosy, które  będą idealne dla Ciebie!


Włosy syntetyczne a naturalne – najważniejsze różnice 

                                                                


Istnieje wiele  dopinek, tresek doczepek do włosów,  podstawowa różnica to czy doczepy wykonane są z włosów naturalnych, czy syntetycznych.  Czym różnią się od siebie włosy naturalne a syntetyczne? Jak je rozróżnić i które wybrać?

Włosy syntetyczne co to?

 


Zacznijmy od włosów syntetycznych, czyli sztucznych. Tak! Syntetyk oznacza tworzywo sztuczne, nie są to wiec włosy w pełnym znaczeniu tego słowa, nie mają nic wspólnego z ludzkim naturalnym włosem, to  jedynie imitacja wykonana z tworzywa sztucznego. Do produkcji włosów syntetycznych najczęściej stosowany jest kanekalon. Włosy syntetyczne mogą być wykonane z tworzyw lepszego lub gorszego gatunku. Im słabszy materiał, tym gorsza imitacja. Włosy syntetyczne wykonane z materiałów niskiej jakości zwykle mocno się błyszcza, są sztywne, łatwo się plączą i niszczą. Najlepiej wybierać włosy syntetyczne wykonane z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na wysokie temperatury. Tego typu doczepy łatwo rozpoznać, ponieważ włosy z  nie błyszczą się, można je czesać i myć, kręcić i prostować w temperaturze do 170 stopni.


                                                       

Naturalne doczepiane włosy

A co włosami naturalnymi? Włosy naturalne są wykonane z ludzkich włosów. Włosy na doczepy pochodzą ze skupów, przed wykonaniem z nich dopinek, są dokładnie oczyszczone, odbarwiane, pozbawione cebulek ich łuska jest zamykana.  Włosy, z  których robione są doczepy, kucki, włosy clip in to naturalne ludzkie włosy, ale martwe. Włosy włosom nie równe, naturalne doczepiane włosy dzielą się na lepsze i nieco gorsze.  Włosy najwyższej jakości to naturalne włosy dziewicze oraz słowiańskie, charakteryzują się gładkością miękkością. Włosy dziewicze nie były podawane zabiegom fryzjerskim typu farbowanie i rozjaśniane, właściwie nie przechodzą obróbki chemicznej. Włosy słowiańskie są farbowane, sortowane, przechodzą obróbkę chemiczne, jednak bardzo delikatną, są dostępne w szerokim zakresie kolorystycznym. Żywotnością  włosów słowiński i dziewiczych przy prawidłowej pielęgnacji wynosi nawet 18 miesięcy.