Co na wypadanie włosów ?

2018-11-30
Co na wypadanie włosów ?Wypadanie włosów to nie tylko męski problem. Coraz częściej uskarżają się na tę dolegliwość również i panie.
Przyczyny mogą być różne :
  • brak witamin (zwłaszcza biotyny)
  • zła dieta
  • stres,
  • przemęczenie,
  • problemy na tle hormonalnym (niedoczynność tarczycy )
  • łysienie androgenowe (tak, to również kobieca przypadłość)
mogą skutkować powolnym wypadaniem i w konsekwencji przerzedzeniem włosów.
Jak sobie z tym poradzić?
By powstrzymać wypadanie włosów konieczne będzie właściwe zdiagnozowanie przyczyn.
Zła dieta powinna zostać zmieniona i uzupełniona o siemię lniane, ziarna sezamu, czy olej z pestek dyni. Zawarte w tych składnikach minerały, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze świetnie poprawią kondycję włosa. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią suplementację. Specyfiki na bazie skrzypu polnego, czy biotyny mogą być bardzo skuteczne. Pamiętać jednak należy o systematycznym i odpowiednio długim stosowaniu. Pobudzenie włosów do wzrostu można też uzyskać, używając odpowiednich wcierek. Kosmetyki te zapobiegają wypadaniu włosów i stymulują nowe cebulki do wzrostu. Na efekty tych zabiegów trzeba niestety długo czekać i konieczne jest nieprzerwane stosowanie danej metody. W innym wypadku włosy znowu zaczną wypadać. Bardziej drastyczną metodą na zagęszczanie włosów jest farmakologia. Słabsze leki łatwo dostać w aptece bez recepty. Te o silniejszym działaniu wykupić można tylko na receptę. Tu również efektywność kuracji uzależniona jest od długości i systematyczności stosowania danego specyfiku. Co łączy wszystkie te metody? Przede wszystkim na rezultaty każdej z nich trzeba bardzo długo czekać. Warto zatem rozważyć również doczepianie włosów, jako skuteczną metodę na zagęszczanie włosów o bardzo szybkiej, bo natychmiastowej efektywności. Doczepiane włosy to dziś standard, na który pozwolić może sobie każda kobieta. Różne technologie mocowania, jak clip in, czy flip in dają natychmiastowy efekt, bo z ich pomocą doczepianie włosów jest niezwykle proste i trwa zaledwie kilka minut, a zabieg wykonać można samodzielnie w domu. Warto tu zaznaczyć, że doczepiane włosy naturalne można dowolnie farbować, obcinać i stylizować.
Z ich pomocą zagęszczenie włosów będzie naturalne i bardzo efektywne. Dodatkowo daje ono możliwość jednoczesnego ich przedłużenia.

Czynników powodujących wypadanie włosów jest wiele. Trudno je zidentyfikować a możliwe kuracje zawsze trwają długo.
Dlatego właśnie doczepianie włosów to świetna metoda na szybki efekt, poprawę komfortu oraz rewelacyjne uzupełnienie każdej kuracji na zagęszczanie włosów.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel