A Ty jaką metodę przedłużania włosów wybierasz? Cz.3

2022-10-25
Poznałaś już sposoby na szybkie zagęszczenie i przedłużenie włosów. Wiesz, które doczepiane włosy wybrać na okazje, a które będą lepsze do codziennego noszenia. Pozostało jeszcze jeno pytanie:
Jakie włosy wybrać do stałego przedłużania?

Na czym polega stałe przedłużanie włosów?

Stałe przedłużanie włosów jest bardzo popularne. Jednak jeśli zdecydujesz się na taką formę przedłużania, pamiętaj, że zarówno doczepione, jak i twoje włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Co oznacza stałe przedłużanie? Czy to znaczy, że włosy będą już na zawsze? Doczepy będą rosnąć razem z naszymi kosmykami? Absolutnie nie! Niezależenie od rodzaju przedłużania doczepione włosy musimy zdejmować co około 3 miesiące i ponownie zakładać. Najpopularniejsze metody stałego przedłużania włosów to:
 • ringi,
 • keratyna,
 • tape on,
 • ultradźwięki,
 • afroloki.

Wszystkie trzy rodzaje przedłużania i zagęszczania włosów powinien zakładać wykwalifikowany fryzjer. Tak wiemy, zakładanie włosów, zwłaszcza metoda tape on, wydaje się bardzo prosta. Wiele kobiet decyduje się na samodzielne założenie kanapek lub ringów. Zdecydowanie odradzamy! Źle wykonany zabieg przedłużania włosów w najlepszym przypadku może skończyć się zsuwaniem doczepów, w najgorszym uszkodzeniem naszych włosów, a nawet wypadaniem naszych włosów. Pamiętaj, nie ma co oszczędzać, jeśli już zdecydowałaś się na stałe przedłużanie, zrób to dobrze! Tylko w pełni profesjonalnie wykonana usługa zapewni bezpieczeństwo Twoim włosom, zagwarantuje, że doczepione kosmyki będą odpowiednio dobrane pod względem gęstości i prawidłowo zamocowane.

Profesjonalista z pewnością poinformuje Cię, w jaki sposób dbać o włosy. Co jeszcze jest ważne, kiedy decydujemy się na stałe przedłużanie włosów? Oczywiście wizyty kontrolne oraz podnoszenie doczepów. Co to znaczy podnoszenie? Nasze włosy rosną, po około 2 do 3 miesięcy pojawia się odrost. Włosy w tym miejscu mogą się plątać i kołtunić, klej słabiej trzyma. Doczepiane włosy należy zdjąć i ponownie założyć, wyżej, czyli jak najbliżej skóry głowy. Wizyty kontrolne i podnoszenie włosów są bardzo ważne, ponieważ specjalista ocenia kondycję naszych włosów. Niepodniesione włosy, powodują plątanie, uszkodzenie, osłabienie a w konsekwencji czasem nawet wypadanie naszych kosmyków. Dlatego zawsze zakładaj włosy w renomowanym salonie. Tylko tak twoje włosy i te doczepione będą bezpieczne!

Tape on, czyli metoda kanapkowa

 
Od pewnego czasu największą popularnością cieszy się najnowsza metoda stałego przedłużania, czyli tape on — metoda kanapkowa. Czym charakteryzuje się ten sposób stałego przedłużania włosów. Czy jest odpowiedni dla Ciebie?

Tak! Metoda kanapkowa jest odpowiednia właściwie do każdego rodzaju włosów.

Metoda polega na przyklejaniu do naszych naturalnych pasm, cienkich zwykle 4 cm pasm włosów przedłużanych. Pasma doczepianych włosów są mocowane do naszych przy pomocy cienkich taśm z wodoodpornym i hipoalergicznym klejem.
Każde pasmo jest już zakończone paseczkiem z klejem.

Jak zakładane są włosy? Fryzjer wydziela pasmo naszych włosów, nieco grubsze od dokładanego pasma, umieszcza je między dwoma doczepianymi pasmami, tuż przy skórze głowy. Pasma z klejem są zaciskane na naszym naturalnym włosie. Metoda kanapkowa to nie tylko przedłużenie - pasm możesz użyć do zagęszczenia. Po założeniu, włosy możesz obciąć do wymarzonej długości oraz uzyskać cięcie, jakie Cię interesuje np. long bob lub wolf cut. Wiele kobiet, które mają osłabione, cienkie włosy decydują się na naturalnie wyglądające zagęszczenie, a nie przedłużenie włosów. Metoda kanapkowa jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy naturalnie, szybko i dyskretnie zagęścić włosy lub zamaskować skutki nadmiernego wypadania włosów.
Ważne jest przestrzeganie kilku zasad!
 • Po założeniu kanapek odczekaj co najmniej 48 godzin przed myciem włosów.
 • Używaj szamponów i odżywek bez siarczanów.
 • Unikaj używania odżywki w pobliżu wiązania taśmy, czyli w miejscu mocowania włosów.
 • Przytrzymuj taśmę mocno do głowy podczas szczotkowania.
 • Zaczynaj szczotkowanie od końcówki i powoli przesuwaj się do nasady włosów.
 • Śpij z włosami związanymi w luźny kucyk.

Jeśli będziesz przestrzegać tych kilku prostych zasad, z pewnością doczepiane włosy i Twoje będą w dobrym stanie. Oczywiście zdjęcie doczepów, także musisz wykonać w salonie, przy wykorzystaniu właściwych preparatów, czyli  removera  do metody kanapkowej. 

Mikroringi

Kolejna metoda stałego przedłużania włosów, która cieszy się dużą popularnością to przedłużanie włosów na  ringi. Na czym polega tego typu metoda stałego przedłużania? Do naszych włosów za pomocą małych kółeczek, obrączek-ringów,  mikroringów lub bardzo małych  nano ringów. Fryzjer doczepia pasmo naturalnych włosów i zaciska ring wraz z dołożonym pasmem na naszych włosach. Tak! W tym przypadku także bezwzględnie włosy powinien zakładać profesjonalista. Dlaczego? W tej metodzie bardzo ważny jest dobór odpowiedniej szerokości naszego pasma, precyzja, właściwe rozmieszczanie ringów. Na rynku dostępne są pasma połączone z ringiem i pętelką, którą przeciągamy nasze włosy przez pasmo z ringiem, to łatwiejszy sposób. Częściej jednak pasmo i ring są osobno. Fryzjer wybiera pasmo naszych włosów. Dokłada naturalne pasmo doczepianych włosów, z pomocą szydełka przewleka pasma włosów przez ring, zaciska ringach pomocą cążków.

Włosy na ringi są bardzo mało widoczne, ale podobnie jak w przypadku metody kanapkowej, zarówno nasze włosy, jak i doczepione pasma wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podczas czesania należy uważać na łączenia, nawilżać pasma, podnosić doczepiane włosy po około 2 do 3 miesiące, gdy pojawi się widoczny odrost. Metoda przedłużania na ringi jest bezpieczna, pod warunkiem, że włosy założył profesjonalista. Niestety ringi mogą wywołać uczelnie lub podrażnienie, dlatego przed założeniem, należy wykonać próbę uczuleniową.

Keratyna

Keratynowe doczepianie włosów to metoda, polegająca na połączeniu cienkiego pasma naszych włosów z kosmykiem, zakończonym keratynową końcówką, tzw. łuską. Dodatkowe kosmyki są zazwyczaj bardzo cienkie, metoda jest bardzo dyskretna i mało wyczuwalna. Połączenie obu pasm następuje przy użyciu specjalnej zgrzewarki lub pistoletu. Jedną z kluczowych zalet przedłużania włosów metodą keratynową jest możliwość wykreowania dowolnego, wymarzonego efektu. Dzięki pasmom z keratynową łuską zagęścisz i wydłużysz pasma. Zaletą przedłużania włosów na keratynę jest naturalny efekt i dyskrecja. Włosy można nosić nawet przez 3-4 miesiące.

 

Ultradźwięki

Przedłużanie włosów na ultradźwięki polega na połączeniu cieniutkich doczepów z równie cienkimi pasmami naturalnych włosów przy pomocy urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o wysokich częstotliwościach. Ultradźwięki sprawiają, że zawarta we włosach keratyna wpada w drgania, które skutkują zmianą struktury. Zachodzi zjawisko zimnej fuzji, oba elementy trwale się łączą. Ogromną zaletą tej metod jest dyskretne i niemal niedostrzegalne łączenie. W porównaniu z tymi stworzonymi przez tradycyjną zgrzewarkę są też zdecydowanie mniej wyczuwalne. Przy pomocy metody ultradźwiękowej można zarówno przedłużyć, jak i zagęścić naturalne pasma. W zależności od preferowanego efektu i liczby wykorzystanych dopinek zabieg trwa z reguły od 3 do 5 godzin. Efekt przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy, przy właściwej pielęgnacji. Po upływie tego okresu niezbędna jest ponowna wizyta u stylisty celem zdjęcia doczepów. Samodzielne próby pozbycia się pasm, podobnie jak w innych metodach stałego przedłużania, mogą zakończyć się zniszczeniem naturalnych włosów.

 

Afroloki

Ostatnia metoda jest dla tych z was, które marz o burzy loków. Afroloki to metoda przedłużania, która polega na wpleceniu w nasze włosy, syntetycznych kręconych pasm. Najpierw fryzjer zaplata nasze włosy w warkocze cienkie francuskie. Następnie przy pomocy szydełka przewleka przez nasze włosy pasma syntetycznych włosów. Afroloki to lekkie włosy syntetyczne nakładane na naturalne pasma. Zabieg trwa około 2-3 godzin, efekt utrzymuje się do 11 tygodni przy odpowiedniej pielęgnacji.

Poznałaś już wszystkie metody zagęszczenia i przedłużania włosów! Wiesz już, że wybór odpowiedniej metody oraz prawidłowe wykonanie zabiegu przedłużania lub zagęszczenia włosów to klucz do sukcesu! Pamiętaj, aby zawsze korzystać z usług profesjonalistów i stosować zasady pielęgnacji doczepianych dopinanych włosów.
pixel