Masaż skóry głowy- wzmocnij włosy na wiosnę

2022-03-03
 Masaż skóry głowy- wzmocnij włosy na wiosnę

„Wiosna, wiosna  ach to ty!''  A twoje włosy! Czy są gotowe na wiosnę!  Obudź swoje włosy po zimie! Poznaj must have każdej włosomaniaczki- masażer do skóry głowy ! Masaż skóry głowy i  masażer  zapewnią Twoim włosom odżywianie od samej cebulki!

Zalety masażu skóry głowy

Czy zwykły masaż skóry głowy może odmienić włosy? Tak! Jeśli chcesz mieć zdrowe, gęste i sprężyste kosmyki, musisz zacząć dbać o nie od korzenia, czyli od cebulki.  Przypomnij sobie, jak zbudowany jest włos.

Widoczna cześć to, co najczęściej nazywamy włosem to łodyga, jest martwa, możemy ją wygładzić, odżywić. Sekret zdrowia i piękna włosów kryje się jednak pod skórą! To korzeń włosa potocznie nazywany cebulką, który znajduje się w mieszku włosowym. Cebulki można odżywić od wewnątrz, składniki odżywcze, tlen, otrzymuje wraz z krwią.  

 

Tak! To właśnie ta niewidoczna cześć włosa jest najważniejsza, jeśli nie zadbasz o skórę głowy, możesz zapomnieć o gęstych i zdrowych  włosach.

Dlatego tak ważne jest prawidłowe ukrwienie skóry głowy, a właśnie to zapewnia masaż skóry głowy.

Ukrwione cebulki są lepiej dotlenione, odżywione, mogą sprawnie i wydajnie funkcjonować. Im lepiej odżywione i "działające" cebulki, tym zdrowsze i silniejsze włosy. Dzięki zdrowym cebulkom włosy rosną szybciej  i rzadziej wypadają. Oczywiście nic nie dzieje się od razu, pierwsze efekty można  zauważyć dopiero po pewnym czasie, jest to sprawa indywidualna. Zwykle poprawa pojawia się po około 4 tygodniach. Cierpliwość i systematyczność to klucz do sukcesu! Regularne masaże połączone ze wcierką z pewnością przyniosą efekty!

 

Jak prawidłowo wykonać masaż skóry głowy?

 Masaż skóry głowy możesz wykonać w każde chwili! Oczywiście możesz także skorzystać z profesjonalnej usługi w salonie fryzjerski.  Masaż warto  wykonywać po myciu szamponem, przed stosowaniem kolejnych kosmetyków. Możesz także wykonać  masaż na suchych włosach z użyciem olejku np. arganowego lub wcierki do włosów.

Masaż skóry głowy, krok po kroku: 

  • Zacznij  masować skórę od czoła i powoli przesuwaj się w kierunku karku, a następnie uszu. Masuj skórę delikatnie opuszkami palców,  kolistymi ruchami.
  • Masaż powinien być delikatny – rób go opuszkami palców, nie odrywając ich od skóry głowy podczas wykonywania kolistych ruchów.
  • Cały masaż powinien trwać ok. 5 minut.

Masaż skóry głowy może wykonać szczotką, najlepiej z naturalnego włosia. 

Lepsze i szybsze efekty masaż skóry głowy przyniesie, jeśli będziesz go wykonywać z głową przechylona w dół. Możesz zgiąć się w pół przychylić głowę i delikatnie szczotkować włosy, masując przy tym skórę głowy.  Jest to jednak dość niewygodna pozycja.  Masaż możesz wykonać, leżąc na łóżku, głowę ułóż na krawędzi łóżka, tak by lekko zwisała w tył. Masuj skórę opuszkami lub delikatnie przeczesuj miękką szczotką. 

Pamiętaj, że samo odwrócenie głowy w dół nie przyśpieszy wzrostu włosów, wspomaga cyrkulację krwi, bo w tej pozycji po prostu więcej jej dopływa do skóry głowy, a to z kolei stymuluje cebulki do wytężonej pracy. Zaaplikowana w tej pozycji wcierka trafia na  skórę głowy. W tej pozycji łatwiej też wykonać precyzyjny masaż głowy.

Jak wykonać masaż skóry głowy metodą inwersji?

  • Nałóż na skórę głowy olejek lub wcierkę.
  • Opuść głowę w dół i spędzenie w tej pozycji 4  ok. minut. 
  • Delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców, masażerem lub szczotką.
  • Olej na głowie możesz pozostawić na dłużej, najlepiej na około 2 godziny. Następnie zmywamy. Wcierkę stosuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

 Zabieg inwersji stosuje się przez kolejne 7 dni, ale nie dłużej. Potem następuje 3-tygodniowa przerwa.

Pamiętaj o właściwym kierunku masażu: od czoła do karku, nigdy nie drap skóry! Masuj delikatnie, silne drapanie masowanie nic nie da, a może zaszkodzić skórze! Masuj skalp regularnie, najlepiej każdego dnia. Jeśli użyjesz  szczotki, czyść ja  po każdym masażu. 

Pamiętaj, stosowanie wcierek na skalp jest dużo bardziej skuteczne, jeśli jest połączona z  sesją z masażerem lub masażem. Dobrze ukrwiona skóra głowy lepiej wchłania składniki z używanych przez Ciebie preparatów.

 

Czy każdy może stosować masaż skóry głowy?

Niestety masaż skóry głowy nie jest zalecany wszystkim. Istnieje kilka przeciwwskazań. Po pierwsze z masażu powinnaś zrezygnować  w przypadku stanu zapalnego skóry głowy.

Drugim z przeciwwskazań  jest nadprodukcja gruczołów łojowych. Niestety w tym przypadku, ich stymulacja może doprowadzić do nadmiernego przetłuszczania się włosów. Zabieg nie jest zalecany również osobom z mocno zniszczonymi włosami, które są bardzo podatne na tarcie.

Najlepsze masażery do skóry głowy 

Masaż skóry głowy najczęściej wykonuje się dłońmi, możesz skorzystać z akcesoria do masażu-masażerów. 

Masażer do skóry głowy to świetny gadżet, który pozwoli Ci się zrelaksować przy jednoczesnej pielęgnacji skóry głowy i włosów!  Te poręczne i niedrogie produkty pomagają złuszczać skórę głowy i stymulują mieszki włosowe. Warto po nie sięgnąć ! Masować głowę możesz nawet podczas oglądania ulubionego serialu.

Masażer do skóry głowy to super produkt, który pomoże Ci w pielęgnacji włosów.  Jaki masażer wybrać? Oto kilka propozycji.

Ajurwedyjski masażer do masażu skóry głowy

Narzędzie to zostało wymyślone przez australijskich Aborygenów, którzy wykorzystywali je do relaksacji oraz seksualnej stymulacji. Wykonany jest z drewna i metalu ma około 24 cm, od metalowo-drewnianej roczki rozchodzi się 12  cienkich pręcików zakończonych kuleczkami. Jest to masażer punktowy, każdy pręcik zakończony jest delikatną kuleczką, stymulują inną część głowy.

Masażer jest bardzo łatwy w użyciu,  wystarczy nasadzić je na głowę i rozpocząć jej delikatny masaż. Już po pierwszym ruchu pojawi się przyjemne mrowienie na karku i plecach, które rzadko udaje się osiągnąć przy stosowaniu klasycznych metod masażu.

Masażer typu grabki

Na pierwszy rzut oka masażer wygląda jak zabawka dla dzieci-grabki. Gadżet jest wykonany z tworzywa sztucznego. Z rączki rozchodzi się pięć cieńszych ramion, które są zakończone ruchomymi, metalowymi kuleczkami. Masażer jest lekki, delikatny, wygodny w użyciu. Nie podrażnia skóry głowy, pomaga w aplikacji wcierki. Poprawia ukrwienie skóry głowy, stosowany z olejkiem pielęgnacyjnym pomaga składnikom aktywnym wniknąć w głąb skóry głowy.

Masażer typu szczotka

Masażer wykonany jest z tworzywa sztucznego i silikonu. Podobnie jak poprzednie dwa modele jest to masażer ręczny. Masażery dostępne są w różnych rozmiarach kolorach o różnym kształcie kolce.  Masażer szczotka pomaga w aplikacji wcierki i olejku. Możesz go także stosować do mycia włosów.  Dzięki szczotce, z łatwością, rozprowadzisz kosmetyki do włosów po całej ich długości i przy nasadzie.  Masażer jest lekki i poręczany posiada uchwyt ułatwiający trzymania. Silikonowe kolce, delikatnie masują skórę głowy, poprawiając jej ukrwienie i pobudzając wzrost włosów oraz pomagają oczyścić skórę głowy. 

Elektryczny masażer do skóry głowy

Na rynku dostępne są różnego typu elektryczne masażery do skóry głowy, a nawet całego ciała.

Używanie tego typu urządzeń jest nieco bardziej skomplikowane niż korzystanie z ręcznego urządzenia, nie powinno sprawiać kłopotu po przeczytaniu instrukcji od producenta. Należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli posiadasz masażer o zasilaniu sieciowym.

Masażer elektryczny typu grzebień — masuje głowę i rozczesuje włosy,  oferuje do 7500 wibracji na minutę, często dostępne są   wymienne szczoteczki. Masażer elektryczne mają zasilanie  bateryjne lub sieciowe. Urządzenie jest wystarczająco mocne, aby złagodzić stres, jednocześnie stymulując mieszki włosów. Możesz wybrać elektryczny masażer  wyposażony w głowice masujące. Głowice, imitują ludzkie palce, pracując w trybach obrotu zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, zapewnia niezapomniany masaż skóry głowy.

 

Masaż skóry głowy cieszy się coraz większą popularnością, zarówno w salonach fryzjerskich, jak i SPA. Ważną zaletą masażu głowy są jego właściwości relaksacyjne, nie tylko pielęgnacyjne.  Przez większość osób jest on odbierany jako wyjątkowo przyjemne doznanie. Zrelaksuj się i odżyw swoje cebulki, wypróbuj masaż skóry głowy już dziś.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Polecane
Szczotka do włosów i masażu skóry głowySzczotka do włosów i masażu skóry głowy
18,99 zł24,00 zł
pixel